Vikisöz:Köy çeşmesi/Arşiv/2017/Mart

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa Vikisöz Köy Çeşmesinin arşiv sayfasıdır. Değişiklik yapmayınız !
Arsiv.svg
2017/Mart Arşivi

Overview #2 of updates on Wikimedia movement strategy process[değiştir]

Note: Apologies for cross-posting and sending in English. This message is available for translation on Meta-Wiki.

As we mentioned last month, the Wikimedia movement is beginning a movement-wide strategy discussion, a process which will run throughout 2017. This movement strategy discussion will focus on the future of our movement: where we want to go together, and what we want to achieve.

Regular updates are being sent to the Wikimedia-l mailing list, and posted on Meta-Wiki. Each month, we are sending overviews of these updates to this page as well. Sign up to receive future announcements and monthly highlights of strategy updates on your user talk page.

Here is a overview of the updates that have been sent since our message last month:

More information about the movement strategy is available on the Meta-Wiki 2017 Wikimedia movement strategy portal.

Posted by MediaWiki message delivery on behalf of the Wikimedia Foundation, 19:43, 9 Mart 2017 (UTC) • Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.Get help

İş birliği projesi[değiştir]

Herkese merhabalar, Vikipedi'de haftalık iş birliği projesini biliyorsunuzdur. Orada bu haftalık hedeflerin genellikle çok fayda getirdiğini düşünüyor ve burada da benzer bir uygulamayı denemeyi istiyorum. Amaç hedefi (örnek olarak 20 biçem diline uymayan maddeyi düzeltmek) bir haftada yerine getirmek. Birazdan bu sayfaya iş birliği projesinin proje sayfasının taslağını oluşturacağım. Sizin de bu konudaki düşüncelerinizi almak istiyorum. Bu projeyi burada da gerçekleştirirsek daha zengin içerikli bir yere dönüştürebilmemizi umarak saygılar --TmѰ e12 15:54, 15 Mart 2017 (UTC)

Haftalık işbirliği projesi burada pek aktif olmaz. Aylık ya da üç aylık sürece dağıtılabilir yine de aktif kullanıcı sıkıntısı mevcut burada. --Hedda Gabler (mesaj) 16:25, 15 Mart 2017 (UTC)
Cevap Cevap Küçük bir hedef koyabilir veya süreyi değiştirebiliriz. Böyle şeyler tartışılabilir, ben denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum --TmѰ e12 17:21, 15 Mart 2017 (UTC)
  • Tek bir dakikamı bile puan hesabı, ödül alma-gönderme vb. işlere kurban edemeyeceğim için yokum. Vikipedi'de de anlamladıramadığım bir şey olduğu İBP'lerden uzak durdum. Faydalı bulanlar İBP'yi elbette uygulayacaktır. Vitruvian (mesaj) 21:19, 16 Mart 2017 (UTC)
Ödül, puanlama vs. işin eğlence kısmı. Biz projenin özüne bakalım. 2016 yılının iş birliği projelerinde sayısız madde açıldı ve sayısız maddenin düzenlemesi yapıldı. Bence oldukça yararlı bir proje. Ödül vs. bunlar sadece ayrıntı... --Turgut46 14:20, 17 Mart 2017 (UTC)
Ödül, puanlama vb. şeyler ile eğlenenler de olur, hiç eğlenmeyenler de. Zamanı daima ve tam anlamıyla işe yarar şeyler için kullanmayı alışkanlık haline getirenler için bulaşılacak bir şey olmayabilir. Nitelikle ilgili tartışma bir tarafta dursun, çok sayıda madde açılışı ve düzenlemesi İBP'ler olmadan da olabiliyor, onlar olduğunda da. Yani kişinin motivasyonuna göre verimlilik değişebilir. İBP gibi şeylerle zaman kaybedileceği yerde insanlar ellerine kitap-ansiklopedi alıp madde içi hataları düzenleyerek veya o kaynaklarla maddeler açıp birtakım eksikleri gidermiş olsaydı, günde 30-40 bin kişinin okuduğu maddeler seneler boyunca baştan başlayıp aşağıya kadar çok sayıda yanlış bilgiden ibaret olmazdı. Bunları söylemek zorunda kalmamı da ayrı bir garipsiyorum. Ama bir yandan da biliyorum ki eksik ve hataları göremeyenler, ciddi eleştiriye açık olan şeyleri de doğal olarak farkedemezler. Neyse, devam edelim, kolay gelsin. Vitruvian (mesaj) 15:50, 17 Mart 2017 (UTC)
  • Ben de burası için faydalı bulmuyorum. --Hedda Gabler (mesaj) 13:49, 17 Mart 2017 (UTC)

Yüzyılın 100 Türk Romanı[değiştir]

  • Fethi Naci'nin Yüzyılın 100 Türk Romanı listesindeki romanların maddelerini açalım derim. Kayda değer bulunmayan maddeler, yazarının maddesine eklenebilir.

  • --Hedda Gabler (mesaj) 14:10, 15 Mart 2017 (UTC)
  • Kısa bir zaman sonra ben de destek vereceğim bu listedekilerin açılışına. Vitruvian (mesaj) 15:51, 17 Mart 2017 (UTC)

We invite you to join the movement strategy conversation (now through April 15)[değiştir]

05:09, 18 Mart 2017 (UTC)
Köy çeşmesi/Arşiv/2017/Mart arşiv sayfasının sonu. Lütfen hiçbir değişiklik yapmayınız. Başa dön