Vikisöz:Köy çeşmesi

Vikisöz sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Köy Çeşmesine Hoş Geldiniz!
VS:KÇ
Vikiquote(tr) village pump.svg TR: Bu sayfanın amacı Vikisöz ile ilgili olan ve cevabını bulamadığınız sorularınızı sorabileceğiniz bir haberleşme ortamı oluşturmaktır. Vikisöz ile ilgili teknik ve idari konular burada tartışılır.
 • Tartışma ve oylamalarda katılımcılar üzerine yapılan yorumların yasak olduğunu, görüşlerinizi bildirirken iyi niyetli bir tutum sergilemeyi unutmayın.
 • Köy çeşmesinde görüş bildirdikten sonra iletinizin sonuna Lütfen dört adet tilde (~~~~) kullanarak imzanızı atmayı unutmayın.
 • Replacement filing cabinet.svgArşivdeki tartışmalara, referans vererek burada devam edebilirsiniz. {{Arşiv referans}} şablonunu kullanabilirsiniz.

EN: Requests for the bot flag should be made on this page. This wiki uses the standard bot policy, and allows global bots and automatic approval of certain types of bots. Other bots should apply below, and then request access from a steward if there is no objection.

Yeni günün sözü şablonu[değiştir]

Şablonu değiştirmeye karar verdim. Yeni şablon şöyle olucak. İçerisinde resim için de bir parametre var. Alıntı işaretleri de kocaman kullanılmış.

Bot ile bütün eski/mevcut sözleri benim tasarladığım şekle çevirmek istiyorum. Daha sonra Vikipedi'nin test aşamasındaki yeni tasarımını da buraya uygulamak istiyorum. Fikir belirtmek isteyen var mı?--Mavrikant (mesaj) 19:02, 6 Kasım 2015 (UTC)

Küçük not: Yukarıdaki başlık tasarımını da biraz değiştirdim. --Mavrikant (mesaj) 19:03, 6 Kasım 2015 (UTC)
 • Bence bir sıkıntı yok. Yalnız konusu açılmışken, sadece kaynaklı sözleri anasayfada mı göstersek diyorum. Böylesi daha kaliteli olur bence. --Turgut46 19:41, 6 Kasım 2015 (UTC)
 • Resimli biçimi daha iyi olur gibi. Zamanla geliştirilebilir elbet. -- BabatolianİLETİNİZ... 14:00, 08 Kasım 2015 (UTC)
Olayı yanlış anlamışsın. 2. satırdaki eski kullanımları yeni kullanıma çeviricem. Resim olayı kullanıcılara kalmış bir şey. Yeni anasayfa tasarımına göre resimli ya da resimsiz kullanılabilir. Bir de değiştirmem gereken yerler hep kademeli koruma altında. Bir hizmetlinin 1-1 dediklerimi yapması gerekiyor. IRC kanalı üzerinden iletişim kurabilir miyiz?--Mavrikant (mesaj) 14:11, 8 Kasım 2015 (UTC)
Teknik konulara çok yabancıyım, iletişim kuramayız ama sizin veya bu işlerden anlayabilen başka bir teknik bilgisi olan bir vikipedistin hizmetli olmasını desteklerim :) -- BabatolianİLETİNİZ... 14:36, 08 Kasım 2015 (UTC)
Benden de tam destek. Benimle IRC kanalından iletişim de kurabilirsin. İyi çalışmalar. Vitruvian (mesaj) 18:45, 30 Ocak 2016 (UTC)
@Vitruvian Gel o zaman. Halledelim şimdi. --Mavrikant (mesaj) 19:10, 30 Ocak 2016 (UTC)
Tamam, oda neresi acaba? Hiç girmedim. Vitruvian (mesaj) 19:12, 30 Ocak 2016 (UTC)
#wikiquote-tr kanalındayım. Vitruvian (mesaj) 19:18, 30 Ocak 2016 (UTC)
Vikipedi:IRC kanalı --Mavrikant (mesaj) 19:19, 30 Ocak 2016 (UTC)

VisualEditor News #1—2016[değiştir]

Elitre (WMF), 19:21, 26 Şubat 2016 (UTC)

Open Call for Individual Engagement Grants[değiştir]

IEG barnstar 2.png

Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.:

Greetings! The Individual Engagement Grants (IEG) program is accepting proposals until April 12th to fund new tools, research, outreach efforts, and other experiments that enhance the work of Wikimedia volunteers. Whether you need a small or large amount of funds (up to $30,000 USD), IEGs can support you and your team’s project development time in addition to project expenses such as materials, travel, and rental space.

With thanks, I JethroBT (WMF) 15:47, 31 Mart 2016 (UTC)

Kaynaksız ve doğrulanamayan içerik[değiştir]

 • Herkese iyi çalışmalar. Son zamanlarda büyük oranda kaynaklı içerik oluşturma esasına dayanarak katkılarımızı sürdürmeye gayret ettik bilindiği gibi. Bunun yanı sıra bir de içerik açısından özellikle belli bir doluluğu olan maddelerde kaynaksız kalan kısımlar için Google Books'u kullanarak doğrulama yoluna başvurup, ona göre eğer sonuç elde edilemiyorsa kaynaksız sözlerin çıkarılması konusunda biraz daha keskin davranmamız faydalı olabilir diye düşünüyorum. Sosyal medya başta olmak üzere internet ortamında yayılan yanlış bilginin bir taşıyıcısı ve parçası olmamak, son derece önemli bir husustur diye düşünüyorum çünkü. Bu doğrultuda, bilinçle davranmaya çalışıyorum ve belki bunu makul bir öneri olarak almak da doğru olur. Kolay gelsin... Vitruvian (mesaj) 21:43, 15 Nisan 2016 (UTC)
 • İlk katkılarım dışında daha hiçbir kaynaksız söz eklemedim diyebilirim. Vikisöz'de gezindikçe Vikisöz'ün gelişigüzel sözlerin bulunduğu bir yer haline geldiğini gördüm. Vikisöz'ün diğer özlü söz ekleyen sitelerden bir farkı olmalı diye düşündüğüm için bazı kaynaksız sözleri çıkardım, umarım yanlış anlaşılmamıştır. Şu sıralarda Vitruvian'ın da tıpkı benim gibi kaynaksız sözlere savaş açtığını gördüm ki benim gibi düşündüğü için kendisine teşekkür ederim. Hakkında sayfasının başında da doğruluktan bahsedilirken doğrulanamayan kaynaksız sözlerin olması bir çelişki oluşturuyordu zaten. Daha önce burası nasıl işlemiş de bu hâle gelmiş bilmiyorum ama bundan sonra olabildiğince kaynaksız sözleri azaltmak en doğru çözüm olacaktır. --Turgut46 22:29, 15 Nisan 2016 (UTC)
 • Evet Turgut46, aynı görüşleri paylaşıyoruz. Bir de bunlara ilave olarak bu kaynaksız maddeler için şablon ekleme meselesinin bir fayda getirmeyeceğine inanıyorum çünkü bu tip şablonları gören kimseler "kaynak ekleyeyim şuna" gibi bir atılımda olmayıp o sıra ilgilendikleri maddeleri geliştirmekle veya başka şeylerle meşgul oluyorlar genelde. Bundan sebep benim naçizane tavsiyem, şablon eklemeler yerine bir tane bile sözü doğrulama girişiminde bulunursak daha verimli bir işe kalkışmış oluruz şeklinde. Aslında aynı şeyi "yaşayan insanlar" gibi bir kategori için de düşünüyorum. Zaman kaybetmemek çok önemli gibi geliyor bana. Vikipedi'de örneğin, "öksüz" ve "bağlantısız madde" şablonları var. Garip karşılayan tek kişi değilimdir umarım dedim kendi kendime. Vitruvian (mesaj) 22:43, 15 Nisan 2016 (UTC)
hayır değilsin.. öksüz yerine bir bağlantı, kategorisiz yerine bir kategori eklemek daha doğrudur her zaman. vikipedi'de kaynak eklemek daha meşakkatli bir iş olduğu için kaynaksız etiketi koymak gerekebiliyor ama burada dediğiniz gibi yapmak iyidir. sonra gelenler Kırık camlar teorisi uyarınca buna uygun davranırlar. ellerinize sağlık. --kibele 14:54, 17 Nisan 2016 (UTC)
Teşekkürler kibele, bu konuda iyi bir ilerleme sağlarız. En.wikiquote.org'daki misattributed bölümleri de yardımcı olacak gibi. Vitruvian (mesaj) 18:55, 17 Nisan 2016 (UTC)
 • Ben bunun günün sözünde uygulanmasını isterdim. Sonuçta anasayfada yer alıyor ve siteyi ziyaret eden kişilerin rahatlıkla görebileceği bir yerde. Biri orada kaynaksız sözü görüp paylaşacak ve biz de yanlışın yayılmasına neden olacağız ister istemez. --Turgut46 19:37, 17 Nisan 2016 (UTC)

No editing two times this week[değiştir]

Wikimedia Vakfı yeni sunucusunu Dallas'ta test edecek. Bu yeni sunucu, Vikipedi'nin ve diğer Wikimedia projelerinin bir olağanüstü durum hâlinde bile çevrimiçi kalmasını sağlayacak. Her şeyin çalışıyor olmasını sağlamak için, Wikimedia Teknoloji departmanının planlı bir test yapması gerekiyor. Bu test onların bir sunucudan diğerine sorunsuz bir şekilde geçip geçemediğini gösterecek. Bu durum, test için birçok takımın oluşturulmasını ve takımların beklenmeyen herhangi bir problemin çözülmesi için hazır olmalarını gerektiriyor.

Bütün trafiğin yeni sunucuya aktarımı 19 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek.
21 Nisan Perşembe günü ise, önceki sunucuya geri dönülecek.

MediaWiki'deki bazı sınırlamalardan ötürü, maalesef bu süreçte bütün kullanıcı faaliyetleri durmak zorunda kalacak. Bu aksamadan dolayı özür diliyor ve gelecekte bu durumu en aza indirebilmek için çalıştığımızı belirtmek istiyoruz.

Bu kısa süreçte bütün vikilerde sayfa görüntüleyebileceksiniz, fakat değişiklik yapamayacaksınız.

 • 19 Nisan Salı ve 21 Nisan Perşembe günleri, yaklaşık 15-30 dakika boyunca değişiklik yapılamayacak. Bu süreç, saat 14:00'te (UTC) başlayacak (16:00 (CEST), 10:00 (EDT), 07:00 (PDT)).
 • Bu süreçte değişiklik yapmaya çalışırsanız, bir hata mesajı alacaksınız. Bu süreçte hiçbir değişikliğin kaybolmamasını umuyoruz fakat bunu garanti edemiyoruz. Hata mesajı görürseniz, lütfen her şey normale dönene kadar bekleyin. Daha sonra değişikliklerinizi kaydedebileceksiniz. Fakat biz, her ihtimale karşı değişikliklerinizin bir kopyasını almanızı tavsiye ediyoruz.

Diğer etkiler:

 • Arka plandaki işlemler yavaşlayacak ve bazıları belki de kesilecek. Kırmızı linkler normalde olduğu kadar çabuk güncellenemeyebilecek. Başka bir yerde önceden linki verilmiş bir madde yaratırsanız, link alışılandan daha uzun bir süre daha kırmızı kalacak. Bazı uzun süreli betikler durdurulmak zorunda kalacak.
 • 18 Nisan ile başlayan hafta için bir kod donması olacak. Hiçbir yardımcı kod dağıtımı gerçekleşmeyecek.

Bu testin aslında 22 Mart'ta yapılması planlanıyordu. 19 ve 21 Nisan tarihleri yeni tarih olarak belirlendi. Takvimi wikitech.wikimedia.org adresinde görebilirsiniz. Bütün değişiklikler orada görüntülenebilecek. Bu konu hakkında yine bildirim yapılacaktır. Lütfen bu bilgiyi kendi topluluğunuzla paylaşın. /Johan (WMF) (mesaj) 22:59, 17 Nisan 2016 (UTC)

Silinmeyi bekleyen sayfalar[değiştir]

Aylardır silinmeyi bekleyen ya da silinmesi için işaretlenen sayfalar var. Hizmetlilerin durumla ilgilenmesi rica olunur. --Turgut46 09:39, 4 Mayıs 2016 (UTC)

Hâlâ silinmeyi bekleyen bir o kadar sayfalar var. Daha fazla ilgi lütfen. --Turgut46 14:45, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Bu isteği tekrar etmenin hiçbir anlamı yok. Dikkat çekilmek istenen şeye dikkat çekildi. Vitruvian (mesaj) 19:12, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Silinmeyecekse hiç değilse sil etiketi kaldırılsın. İlla ki hepsi silinsin demiyorum. --Turgut46 21:50, 5 Mayıs 2016 (UTC)

Bölünmüş maddeler[değiştir]

Vikisöz'de gördüğüm kadarıyla birkaç bölünmüş madde var. Örnek vermek gerekirse: Fethullah Gülen/İbadet, Mustafa Kemal Atatürk/Bağımsızlık, Muhammed/A gibi maddeler neden bir madde olarak kalmayıp çeşit çeşit alt maddelere bölünmüş. Bunların tek bir madde altında birleştirilmesi gerekmez mi? Bu bölünmenin kriterleri nedir? Mustafa Kemal Atatürk maddesinin konulara göre bölünmüş çeşitli alt maddeleri var. Diyelim ki ben yeni bir söz ekleyeceğim ve bu söz bu konulardan hiçbirisine dahil olmuyor. O halde bu konuya dahil olan yeni bir alt madde mi açmalıyım? Ki daha az önce Mustafa Kemal Atatürk/ Sosyalizm şeklinde bir madde açıldı. Gelelim Muhammed maddesine... Alfabetik sıraya göre yerleştirilmiş. Bu sağlıklı bir bölme şekli değil çünkü sözleri orijinal Arapça haliyle değil de Türkçe şeklinde açtığımız için orjinale bağlılık diye bir şey sözkonusu olmuyor. Muhammed/B maddesine "Benim ümmetim yalan söylemez" şeklinde söz ekleyebilirim. Aynı şekilde sözü farklı şekilde değiştirerek "Ümmetim yalan söylemez" şeklinde de yazabilirim. O zaman sözü Muhammed/Ü maddesine mi eklemek gerekir? --Turgut46 17:43, 5 Mayıs 2016 (UTC)

Bolunmus maddelerin birlestirilmesinden yanayım. Bu konuda gorusler yazilirsa iyi olur. Vitruvian (mesaj) 19:28, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Teker teker hepsine geçmiş birleştirme uygulamalı mıyız yoksa sadece içeriği taşısak olur mu? --Turgut46 21:54, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Birleştirilmeli, ayrıca geçmiş birleştirme yapılmasında fayda var.-- Hakan·IST 07:59, 7 Mayıs 2016 (UTC)
Çok zahmetli bir işe benzediği için sordum. Sürekli silme ve taşıma gerekebilir. --Turgut46 20:27, 7 Mayıs 2016 (UTC)

alfabetik bölünmeler sıkıntılı ama tematik ayırmalar maddelerin fazla şişmesine bir önlem olarak kalabilir. --kibele 17:29, 6 Mayıs 2016 (UTC)

atasözleri[değiştir]

Paskalya Adası atasözleri dolayısıyla dikkatimi çeken bir konu.. ingilizcede ülkelere göre değil dillere göre kategorilendirilmiş. yanlış görmediysem ülkelere göre bir kategorilendirme yok. ki doğrusu da budur. bir düzenleme yapsak buna göre. --kibele 09:10, 7 Mayıs 2016 (UTC)

Enwiki dediğiniz gibi fakat incelediğim diğer vikisözlerde de uluslara göre adlandırılmışlar, [1] , [2] , [3] ,paskalya örneği durumu açıklayıcı olsa da, türkçedeki kullanım ingilizce atasözleri yerine amerikan atasözleri şeklinde olmasıdır benim görüşüm.-- Hakan·IST 18:53, 7 Mayıs 2016 (UTC)
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarılı. Oylama tamamlandı. Hkn-bot bot yetkisi ve görevi verilmesine karar verildi. Bkz. meta başvurusu.

Meta'daki onay. -- Hakan·IST 11:46, 30 Mayıs 2016 (UTC)
Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 3
 Destek: 3
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0
 Oran: %100

bot başvurusu ve bot görevi hk.[değiştir]

Merhaba, ertesi günün sözü oluşturulup oluşturulmadığını kontrol eden eğer eksikse geçmiştekilerden rastgele seçip yerleştiren bir bot yazdım. (örnek bugün) Eğer uygun görülürse, bu botu hergün 23:00'da çalışacak şekilde ayarlayacağım. Hem bot yetkisini, hem de bu bot görevini görüşlerinize sunuyorum. -- Hakan·IST 08:10, 20 Mayıs 2016 (UTC)


Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Compact Links coming soon to this wiki[değiştir]

Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.

Screenshot of Compact Language Links interlanguage list

Hello, I wanted to give a heads up about an upcoming feature for this wiki, which you may already seen in the latest issue of Tech News. Compact Language Links has been available as a beta-feature on all Wikimedia wikis since 2014. With compact language links enabled, users are shown a much shorter list of languages on the interlanguage link section of an article (see image). This will be enabled as a feature in the coming week for all users, which can be turned on or off using a preference setting. We look forward to your feedback and please do let us know if you have any questions. Details about Compact Language Links can be read in the project documentation.

Due to the large scale enablement of this feature, we have had to use MassMessage for this announcement and as a result it is only written in English. We will really appreciate if this message can be translated for other users of this wiki. Thank you. On behalf of the Wikimedia Language team: Runa Bhattacharjee (WMF) (talk) 14:01, 24 Haziran 2016 (UTC)

Compact Language Links enabled in this wiki today[değiştir]

Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.

Screenshot of Compact Language Links interlanguage list

Compact Language Links has been available as a beta-feature on all Wikimedia wikis since 2014. With compact language links enabled, users are shown a much shorter list of languages on the interlanguage link section of an article (see image). Based on several factors, this shorter list of languages is expected to be more relevant for them and valuable for finding similar content in a language known to them. More information about compact language links can be found in the documentation.

From today onwards, compact language links has been enabled as the default listing of interlanguage links on this wiki. However, using the button at the bottom, you will be able to see a longer list of all the languages the article has been written in. The setting for this compact list can be changed by using the checkbox under User Preferences -> Appearance -> Languages

The compact language links feature has been tested extensively by the Wikimedia Language team, which developed it. However, in case there are any problems or other feedback please let us know on the project talk page. It is to be noted that on some wikis the presence of an existing older gadget that was used for a similar purpose may cause an interference for compact language list. We would like to bring this to the attention of the admins of this wiki. Full details are on this phabricator ticket (in English).

Due to the large scale enablement of this feature, we have had to use MassMessage for this announcement and as a result it is only written in English. We will really appreciate if this message can be translated for other users of this wiki. Thank you. On behalf of the Wikimedia Language team: Runa Bhattacharjee (WMF) (talk)-04:21, 28 Haziran 2016 (UTC)

Editing News #2—2016[değiştir]

m:User:Elitre (WMF), 17:20, 3 Temmuz 2016 (UTC)

Open call for Project Grants[değiştir]

IEG barnstar 2.png

Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.:

Greetings! The Project Grants program is accepting proposals from July 1st to August 2nd to fund new tools, research, offline outreach (including editathon series, workshops, etc), online organizing (including contests), and other experiments that enhance the work of Wikimedia volunteers.
Whether you need a small or large amount of funds, Project Grants can support you and your team’s project development time in addition to project expenses such as materials, travel, and rental space.
Also accepting candidates to join the Project Grants Committee through July 15.
With thanks, I JethroBT (WMF) 15:25, 5 Temmuz 2016 (UTC)

Yeni Sayfayı Kategorileme[değiştir]

Açtığım yeni sayfanın kategorilemesini nasıl yapabilirim ?

https://tr.wikiquote.org/wiki/Alejandro_jodorowsky Bu imzasız yazı Siybey (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Siybey, kategoriler eklenmiştir. Vikisöz'e katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. --Turgut46 19:12, 9 Temmuz 2016 (UTC)

IMPORTANT: Admin activity review[değiştir]

Hello. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc) was adopted by global community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on smaller wikis. To the best of our knowledge, your wiki does not have a formal process for removing "advanced rights" from inactive accounts. This means that the stewards will take care of this according to the admin activity review.

We have determined that the following users meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for more than 2 years):

 1. Feyyaztiftik (administrator)

These users will receive a notification soon, asking them to start a community discussion if they want to retain some or all of their rights. If the users do not respond, then their advanced rights will be removed by the stewards.

However, if you as a community would like to create your own activity review process superseding the global one, want to make another decision about these inactive rights holders, or already have a policy that we missed, then please notify the stewards on Meta-Wiki so that we know not to proceed with the rights review on your wiki. Thanks, Rschen7754 06:44, 21 Temmuz 2016 (UTC)

Save/Publish[değiştir]

Whatamidoing (WMF) (talk) 18:03, 9 Ağustos 2016 (UTC)

RevisionSlider[değiştir]

Birgit Müller (WMDE) 15:08, 12 Eylül 2016 (UTC)

Grants to improve your project[değiştir]

Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.:

Greetings! The Project Grants program is currently accepting proposals for funding. There is just over a week left to submit before the October 11 deadline. If you have ideas for software, offline outreach, research, online community organizing, or other projects that enhance the work of Wikimedia volunteers, start your proposal today! Please encourage others who have great ideas to apply as well. Support is available if you want help turning your idea into a grant request.

I JethroBT (WMF) (talk) 20:11, 30 Eylül 2016 (UTC)

YBot[değiştir]

Superyetkin'in botu uzun zamandır bot statüsü olmadan güncelleme yapıyor. Bence bu işi bot statüsü ile yapması daha doğru. YBot'a bot yetkisi verilmesini tartışmaya açıyorum. --Turgut46 21:53, 3 Ekim 2016 (UTC)

Creative Commons 4.0[değiştir]

Merhaba! Size, tüm Vikimedya projeleri kapsamında CC BY-SA 3.0'dan CC BY-SA 4.0 lisansına geçilmesi önerisi üzerine geri bildirimlerinizi vermeye davet etmek için Vikimedya Vakfı'ndan yazıyorum. Müzakere, 5 Ekim'den 8 Kasım'e kadar devam edecek ve geniş ölçüde görüş ve fikir almayı umuyoruz. İlgileniyorsanız lütfen Meta-Wiki'deki tartışmaya katılın. Joe Sutherland (talk) 01:17, 6 Ekim 2016 (UTC)

Editing News #3—2016[değiştir]

17:49, 15 Ekim 2016 (UTC)

Şifre sıfırlama[değiştir]

Özel kullanıcı yetkilerine sahip wiki hesaplarını (örn, hizmetliler, bürokratlar, gözetmenler,denetmenler) ele geçiren saldırganlarla ilgili sorunlar yaşamaktayız. Görünüşe göre sorun basit veya tekrar kullanılan şifreler yüzünden oluşmakta.

Vakıf nezdinde, topluluk üyeleri birden fazla ekip üyeleriyle beraber çalışarak duruma çözüm üretmeye çalışıyor.

Halihazırda, herkesin wiki hesaplarında kullanmak üzere seçtikleri şifreleri kontrol etmelerini talep ediyoruz. Eğer basit bir şifre seçtiğinizi biliyorsanız veya başka bir yerde kullandığınız şifreyi seçtiyseniz lütfen bu şifreleri değiştirin.

Güçlü şifreler seçin -- sekiz veya daha çok karakter uzunluğunda ve harf, rakam ve noktalama işareti içeren şifreler. Joe Sutherland (Tartışma) / MediaWiki message delivery (mesaj) 23:52, 13 Kasım 2016 (UTC)