Vikisöz:Köy çeşmesi

Vikisöz sitesinden
Jump to navigation Jump to search
Köy Çeşmesine Hoş Geldiniz!
VS:KÇ
Vikiquote(tr) village pump.svg TR: Bu sayfanın amacı Vikisöz ile ilgili olan ve cevabını bulamadığınız sorularınızı sorabileceğiniz bir haberleşme ortamı oluşturmaktır. Vikisöz ile ilgili teknik ve idari konular burada tartışılır.
  • Tartışma ve oylamalarda katılımcılar üzerine yapılan yorumların yasak olduğunu, görüşlerinizi bildirirken iyi niyetli bir tutum sergilemeyi unutmayın.
  • Köy çeşmesinde görüş bildirdikten sonra mesajınızın sonuna lütfen dört adet tilde (~~~~) kullanarak imzanızı atmayı unutmayın.
  • Replacement filing cabinet.svgArşivdeki tartışmalara, referans vererek burada devam edebilirsiniz. {{Arşiv referans}} şablonunu kullanabilirsiniz.

EN: Requests for the bot flag should be made on this page. This wiki uses the standard bot policy, and allows global bots and automatic approval of certain types of bots. Other bots should apply below, and then request access from a steward if there is no objection.

Öneri[değiştir]

Soldaki panoda fark edeceğiniz üzere "proje" ve "vikisöz bağlantılar" isimli başlıklar mevcut. Bunların baş harflerinin büyük olması gerekmez mi? "Diğer dillerde" başlığı gibi. Mümkünse baş harflerinin büyük harf ile değiştirilmesini öneriyorum. @HakanIST @Vitruvian @Turgut46
--TmѰ e12 09:10, 22 Ağustos 2017 (UTC)

Keyfi içerik çıkarmalar[değiştir]

Şurada göreceğiniz gibi, zamanında emek verdiğim maddelerdeki içerikler keyfi olarak çıkarılmış. Bu tür görseller, İngilizce Vikisöz'de de kullanılmaktadır. Hiçbir tartışma yapmadan gelip "yenilerini eklemezseniz ve çıkartmakta yardımcı olursanız sevinirim" gibi ifadelerle tüm katkılarım keyfi olarak silinmiş durumda. --Hedda Gabler (eski) (mesaj) 18:20, 23 Ekim 2017 (UTC)

New print to pdf feature for mobile web readers[değiştir]

CKoerner (WMF) (talk) 22:07, 20 Kasım 2017 (UTC)

Kitap kaynağı şablonu[değiştir]

Kitap kaynağı şablonunda Yayımcı kısmı kendisinden önce gelen parametreye bitişik gözüküyor. Boşluk veya noktalama işareti yok. Örnek. Düzeltmeye çalıştım ama beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. OkanfanEvet benim? 19:29, 4 Ocak 2018 (UTC)

Adaylık[değiştir]

Pivox'un hizmetli adaylığı için görüşlerinizi bekliyorum. Pivox (mesaj) 22:26, 10 Ocak 2018 (UTC)

Dosya[değiştir]

Neden Vikisöz'e dosya yüklenmiyor? Ben adil kullanım dosyası yükleyecektim lakin bu wikinin dosya yüklemesine kapalı olduğu hatasını aldım. Biri beni aydınlatabilir mi? Sağolun --TmѰ e12 20:05, 1 Şubat 2018 (UTC)

Madde içi görseller[değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Vikisöz maddelerinde konuyla "direkt" ilgisi olmasa da "bağlantılı" görseller kullanılması hakkında fikriniz nedir? Örneğin İngilizce sürümünde Leaves of Grass maddesi gibi birçok maddede bu tür görseller kullanılıyor. Bu tür görsellerin kullanıldığı Vikisöz maddelerinde başka bir kullanıcı gelip çıkarırsa nasıl içeriği geri mi getirirsiniz yoksa görmezden mi gelirsiniz? --Hedda Gabler (mesaj) 15:08, 1 Şubat 2018 (UTC)

Editing News #1—2018[değiştir]

20.56, 2 Mart 2018 (UTC)

Yerel dosya yükleme[değiştir]

Herkese selam, Türkçe Vikisöz'e dosya yüklemek için Phabricator'a başvuru yaptım ve topluluk onayına ihtiyaç var. Yerel yüklemede sorun görmüyorsanız destek verir misiniz? Teşekkürler.

  • Destek Destek Öneren olarak --TmѰ e12 19.53, 16 Mart 2018 (UTC)
  • Karşı Karşı. Aktif hizmetlisi olmayan/nadir olan bir vikide yerel dosya yükleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. -- Hakan·IST 10.48, 18 Mart 2018 (UTC)
  • Karşı Karşı. Bence gereği yok. --Hedda Gabler (mesaj) 16.38, 30 Mayıs 2018 (UTC)

AdvancedSearch[değiştir]

Birgit Müller (WMDE) 14.54, 7 Mayıs 2018 (UTC)

Hizmetli eksiği[değiştir]

Vikisöz'ün uzun süredir yaşadığı hizmetli eksiğinden ötürü silinecek madde listesi çok birikti. Mutlaka bir hizmetli seçilmesi gerekli...--вяí¢αи76ileti 09.12, 8 Mayıs 2018 (UTC)

Ben birkaç kere başvurmuştum lakin son başvurumda yetersiz oy nedeniyle seçilememiştim. Tekrar başvurmayı düşünebilirim aslında. --TmѰ e12 17.42, 27 Mayıs 2018 (UTC)

Hizmetli[değiştir]


TmY e12 Türkçe Vikisöz'de hizmetli görevine aday ve sizin de görüşünüzü istiyor. Lütfen adaylık standartları sayfasını inceleyip görevle ilgili daha fazla bilgi alıp TmY e12'nin adaylığına görüş bildirin. Adaylığı buradadır. --TmѰ e12 20.36, 27 Mayıs 2018 (UTC)

Update on page issues on mobile web[değiştir]

CKoerner (WMF) (talk) 20.58, 12 Haziran 2018 (UTC)