Kullanıcı mesaj:Vitruvian

Vikisöz sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikiveri?[değiştir]

Tekrardan merhabalar, vikiveri öğesi nedir, ne işe yarar? :) Araştırdım ama pek de basit bir dilde anlatılmamış. Örneğin Siyasi Vasiyetim adlı bir sayfa açtım. Bunu vikiveri öğesine bağlamamız gerekiyor mu? Ya da Heinz Guderian. Eğer bağlanıyorsa, nasıl bağlayacağım? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. Rıdvan Koç (ArdeN) (mesaj) 11.48, 6 Mayıs 2020 (UTC)

  • Merhaba DrArdeN, Vikiveri bildiğim kadarıyla projeler arasında tek noktadan yani Wikidata üzerinden güçlü bir veritabanı oluşturmak için var edilmiş bir proje. Şimdiye değin hiç ilgimi çekmediğinden alaka göstermedim. Mesela bahsettiğiniz maddenin Wikidata üzerinden hangi dillerde sayfalarının yer aldığını göstermek için var olan sayfaların dil yönlendirmeleri eklenebiliyor. Orada oturum açarak, "edit" işlemlerini yapabilirsiniz elbette. İlgili sayfa şurada. Vitruvian (mesaj) 18.19, 6 Mayıs 2020 (UTC)

Silinmesi gereken bir sayfa[değiştir]

Merhaba, bu sayfayı mümkünse düştüğüm notu da ekleyerek silebilir misiniz? Teşekkürler. - Felecita 15.50, 18 Mayıs 2020 (UTC)

  • Merhaba, oldu mu Felecita kastettiğin gibi? Vitruvian (mesaj) 16.10, 18 Mayıs 2020 (UTC)
Evet, ellerinize sağlık. - Felecita 18.37, 18 Mayıs 2020 (UTC)