Kullanıcı:Modern primat

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Şablon:PAGEBANNER Bilcümle İslâmcılar! İyice bilin! Bilin ve unutmayın ki ben, yüzyılların doğurduğu bir 'ölüm'üm! İslâm'ın, tüm dinlerin, tabuların, sonuçları bugün ve yarın görülecek ölümüyüm. Çıkarları din karanlığı üstüne kurulu olanlar, bu karanlıktan türlü biçimde yararlananlar, tüm karanlık böcekleri benden korksunlar. Ne imzalı, ne imzasız yalanları beni yıldırabilecektir. Korksunlar elimdeki ışıktan. Bir mum ışığının bile koca bir oda karanlığını nasıl parçaladığını anımsasınlar. Binlerce yıllık ilkelliklerin, yalanlarla örülüp piyasalara sürdüğü imanın, kafalardaki, duygulardaki zincirlerinin elbette ki bir gün sonu gelecektir. Suikaste uğramadan 1 ay önce, Turan Dursun

-

Anlatılanlara isterseniz "roman" demeyin. "Romanlaşan gerçekler...". Edebiyattaki "edeb"li "aydın"ım bilir misin nedir "kulleteyn"? Ve bilir misin onu yaratan Şeriat nasıl bir ilkelliktir? "Türko" ise onun içinde gelişen "ölüm"ü. Bilir misin? Kulleteyn kitabının son sözleri, Turan Dursun

-

"Akıl" ve "bilim", aydınlık kesimdedir. "Din", "iman"sa karanlık kesimde. Aklın, bilimin "ölçüleri" bellidir. "Gözlem" vardır, "deney" vardır, "nesnellik" vardır... Yolu "ışıklandıran" da bunlar. Din ve imanda ise bunlar yoktur. Karanlığı da bundan...

Öyleyse "din"in üzerine nasıl gidilmesi gerektiği ortada ve son derece açık: Karanlığın üzerine nasıl gidilirse, "din"in üzerine de öyle gidilmelidir. Karanlıkla savaşılırken ışık gerekli. Dinin, imanın üzerine giderken de... Din Bu-1 kitabının ön sözleri, Turan Dursun

tr vikipedide engelim kalkana kadar buradayım. vandallara da dalıyorum, kafa göz dalak böbrek.

bi 6 ay buradayım gencolar , ----modern_primat ඞඞඞ⚖️İLETİ 20.33, 29 Temmuz 2022 (UTC)

açtığım maddeler:

favori maddelerim:

Özel:BekleyenDeğişiklikler

-:-

bura boş durmasın. vikisöz hakkında düşüncelerimi yazayım. evet..

panpalar, burası genel ağdaki, ünlülerin sözlerinin olduğu yerdir. bu kadar net.

ah, zamanında r/kandirmaliyazi ile ne uğraşırdım puhahahaha! bu arada, olm, çok güzel gülmeli şeyler ürettim lao :D! vikimedya işlerine harcadığımın, bi yarısı kadarını oraya harcamışımdır. gidin bakın oraya gülün olum, reddit!!!!!!! bunu sırf türk internet kültürünün gelişmesi için yaptım. burayı da o yüzden geliştirmeye çalışıyorum aynı nedenle.

işte, oradaki gönderiler "ünlülerin söylediğini sandığımız" sözlerle DE dalga geçerdi. bu projeyi bu durumu engellemesi için sevmeye başladım. size ÖĞRETİYOR yani. o söylenilen söz gerçek mi?

ve de ikincil olarak sevmemin nedeni, bence BAZI durumlarda vikipedi maddeleri istenilen bilgiyi veremiyor. özellikle de türkçe vikipedide olanlar beaa :/.... ancak bu açığı vikiSÖZ maddeleri ile kapatabiliriz. türlü açılardan bakışlar sözlere aktarılıyor. ve yine size ÖĞRETİYOR. internet bir üniversitedir.

ve üçüncül olarak sevmemin nedeni "ana proje" olan vikipediden şutlandığımız zaman katkı sunacağımız bir yer yazın yoldaşlar? yok! vikisöz dışında ingilizce vikipedi ve commons var tabii.. ama nereye kadar? işte vikisöz değerlidir. ----modern_primat ඞඞඞ⚖️İLETİ 15.47, 28 Temmuz 2022 (UTC)

looo!! gerçekten de.. burada madde açmak eğlenceliymiş... hele hele kolaymış... ve de, ve de tesirliymiş-olduğunu düşünüyormuşumşumşum. gidiyon, kopyalıyon yapıştırıyon. ohh negzel. bitti. güvenilir kaynak... karşıt düşüncelerin sözleri... başka viki bağlantıları... görseller... kalın yazılar... giriş cümleleri... hakkında söylenenler... yani ben vikipedi'de "güzel" madde açmanın ne kadar zahmetli olduğunu görüyorum şu an(çünkü kendin yazmak zorundasın). ve de garipsiyorum, böyle bir ortamda çok az madde var... çok az gelişkin madde var.... ----modern_primat ඞඞඞ⚖️İLETİ 20.40, 13 Ağustos 2022 (UTC)

şunu yazam, agalar... mutlaka ama mutlaka, en azından "önemli" maddeler için vikisöz yönlendirmesini ilgili vikipedi maddesinde belirtmeliyiz. bu mutlaka ama mutalakaaa olmalı!! sandığımızdan daha çok etkisi var bu özelliğin. ----modern_primat ඞඞඞ⚖️İLETİ 20.51, 13 Ağustos 2022 (UTC)