Vikisöz:Köy çeşmesi/Arşiv/2016/Mayıs

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa Vikisöz Köy Çeşmesinin arşiv sayfasıdır. Değişiklik yapmayınız !
Arsiv.svg
2016/Mayıs Arşivi

Silinmeyi bekleyen sayfalar[değiştir]

Aylardır silinmeyi bekleyen ya da silinmesi için işaretlenen sayfalar var. Hizmetlilerin durumla ilgilenmesi rica olunur. --Turgut46 09:39, 4 Mayıs 2016 (UTC)

Hâlâ silinmeyi bekleyen bir o kadar sayfalar var. Daha fazla ilgi lütfen. --Turgut46 14:45, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Bu isteği tekrar etmenin hiçbir anlamı yok. Dikkat çekilmek istenen şeye dikkat çekildi. Vitruvian (mesaj) 19:12, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Silinmeyecekse hiç değilse sil etiketi kaldırılsın. İlla ki hepsi silinsin demiyorum. --Turgut46 21:50, 5 Mayıs 2016 (UTC)

Bölünmüş maddeler[değiştir]

Vikisöz'de gördüğüm kadarıyla birkaç bölünmüş madde var. Örnek vermek gerekirse: Fethullah Gülen/İbadet, Mustafa Kemal Atatürk/Bağımsızlık, Muhammed/A gibi maddeler neden bir madde olarak kalmayıp çeşit çeşit alt maddelere bölünmüş. Bunların tek bir madde altında birleştirilmesi gerekmez mi? Bu bölünmenin kriterleri nedir? Mustafa Kemal Atatürk maddesinin konulara göre bölünmüş çeşitli alt maddeleri var. Diyelim ki ben yeni bir söz ekleyeceğim ve bu söz bu konulardan hiçbirisine dahil olmuyor. O halde bu konuya dahil olan yeni bir alt madde mi açmalıyım? Ki daha az önce Mustafa Kemal Atatürk/ Sosyalizm şeklinde bir madde açıldı. Gelelim Muhammed maddesine... Alfabetik sıraya göre yerleştirilmiş. Bu sağlıklı bir bölme şekli değil çünkü sözleri orijinal Arapça haliyle değil de Türkçe şeklinde açtığımız için orjinale bağlılık diye bir şey sözkonusu olmuyor. Muhammed/B maddesine "Benim ümmetim yalan söylemez" şeklinde söz ekleyebilirim. Aynı şekilde sözü farklı şekilde değiştirerek "Ümmetim yalan söylemez" şeklinde de yazabilirim. O zaman sözü Muhammed/Ü maddesine mi eklemek gerekir? --Turgut46 17:43, 5 Mayıs 2016 (UTC)

Bolunmus maddelerin birlestirilmesinden yanayım. Bu konuda gorusler yazilirsa iyi olur. Vitruvian (mesaj) 19:28, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Teker teker hepsine geçmiş birleştirme uygulamalı mıyız yoksa sadece içeriği taşısak olur mu? --Turgut46 21:54, 5 Mayıs 2016 (UTC)
Birleştirilmeli, ayrıca geçmiş birleştirme yapılmasında fayda var.-- Hakan·IST 07:59, 7 Mayıs 2016 (UTC)
Çok zahmetli bir işe benzediği için sordum. Sürekli silme ve taşıma gerekebilir. --Turgut46 20:27, 7 Mayıs 2016 (UTC)

alfabetik bölünmeler sıkıntılı ama tematik ayırmalar maddelerin fazla şişmesine bir önlem olarak kalabilir. --kibele 17:29, 6 Mayıs 2016 (UTC)

atasözleri[değiştir]

Paskalya Adası atasözleri dolayısıyla dikkatimi çeken bir konu.. ingilizcede ülkelere göre değil dillere göre kategorilendirilmiş. yanlış görmediysem ülkelere göre bir kategorilendirme yok. ki doğrusu da budur. bir düzenleme yapsak buna göre. --kibele 09:10, 7 Mayıs 2016 (UTC)

Enwiki dediğiniz gibi fakat incelediğim diğer vikisözlerde de uluslara göre adlandırılmışlar, [1] , [2] , [3] ,paskalya örneği durumu açıklayıcı olsa da, türkçedeki kullanım ingilizce atasözleri yerine amerikan atasözleri şeklinde olmasıdır benim görüşüm.-- Hakan·IST 18:53, 7 Mayıs 2016 (UTC)
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarılı. Oylama tamamlandı. Hkn-bot bot yetkisi ve görevi verilmesine karar verildi. Bkz. meta başvurusu.

Meta'daki onay. -- Hakan·IST 11:46, 30 Mayıs 2016 (UTC)
Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 3
 Destek: 3
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0
 Oran: %100

bot başvurusu ve bot görevi hk.[değiştir]

Merhaba, ertesi günün sözü oluşturulup oluşturulmadığını kontrol eden eğer eksikse geçmiştekilerden rastgele seçip yerleştiren bir bot yazdım. (örnek bugün) Eğer uygun görülürse, bu botu hergün 23:00'da çalışacak şekilde ayarlayacağım. Hem bot yetkisini, hem de bu bot görevini görüşlerinize sunuyorum. -- Hakan·IST 08:10, 20 Mayıs 2016 (UTC)


Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Köy çeşmesi/Arşiv/2016/Mayıs arşiv sayfasının sonu. Lütfen hiçbir değişiklik yapmayınız. Başa dön