Vikisöz:Hizmetlilik başvurusu/Nanahuatl 2

Vikisöz, özgür söz dizini
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Oylama tamamlandı. Rapsar hizmetli seçilememiştir. Oylaması sırasında engellenen bir kullanıcının oyunun geçerliliği tartışılmış, ancak politika eksikliğinden ötürü konu ile ilgili netleşen bir sonuç elde edemedik. Kendisinin oyu dahil edildiğinde farklı bir sonuç alınamamaktadır. --Vitruvian (mesaj) 13:41, 7 Aralık 2012 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 13
 Destek: 8
 Karşı: 4
 Tarafsız: 1
 Oran: %İfade hatası: Tanınmayan "[" noktalama karakteri.

Rapsar[değiştir]

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 16:23, 3 Aralık 2012 (UTC)

Kullanıcı, sonradan adını Nanahuatl olarak değiştirmiştir.

Rapsar (MesajKatkılarİstatistikler) – Vikipedi'den altı ay boyunca engellendiğim gün olan 16 Temmuz 2012'den beri burada (ve yer yer Wikimedia Commons'ta) faliyet göstermeye çalışıyorum. Katkılarıma bakınca, daha önceleri de buralarda bulunduğum görülecektir. İlk katkılarımı 13 Ağustos 2010 günü yapmaya başlamışım mesela. Buradaki toplam (silinenler de dahil) değişiklik sayım 3.311'e ulaşmış an itibariyle. Oradaki aylık sayaca bakılırsa, özellikle temmuz 2012'den beri sıklıkla buralarda olduğum görülüyor :) Burada olduğum süre boyunca genel olarak madde düzenleme, maddeleri belli bir standarda oturtma, Vikisöz alan adlı sayfaları düzenleme, temizleme, geliştirme, kategorileri düzenleme, sürüm kontrolüyle ilgili değişiklikler yapma gibi çeşitli işlerin yanısıra yeni maddeler açma işlerinde bulundum. Ana sayfa tasarımının değiştirilmesi konusunda şahsen öncü olduğumu söyleyebilirim, bu sayede güzel bir ana sayfa tasarımı hazırlandı (bir noktada yardım bekleniyor, en kısa sürede güncellenecek ana sayfamız). Bura geçirdiğim son 4-5 ay boyunca (buna Vikipedi'deki 2,5-3 yıllık tecrübelerim de eklenince) hizmetli görevlerini yerine getirebileceğimi düşünüyorum. Ağustos ayındaki hizmetli başvurumda 11 olumlu, 6 olumsuz görüş bildirilmiş. Olumlu görüşler için bir şey diyemem, zaten sorun görmedikleri için olumlu bakmışlar. Olumsuz görüşler ise genel olarak benim trol olduğum yönündeydi. Silme yetkisini doğru kullanamayacağım, ufak hatalar içeren çok sayıda katkıyı yapıcı da olsa düzeltmekten ziyade geri aldığım yönünde görüşler de gelmiş. Bunlar hakkındaki en doğru yorumu, bence, son zamanlarda buralardaki katkılarımı görme fırsatı olan Vitruvian yapacaktır, benim bir şey söylemem doğru olmaz.

Hizmetli adayı olma nedenime gelince. Vikisöz'de -son değişikliklerden de görülebileceği üzere- vandalizm oranı çok düşük. Çok hararetli tartışma ortamları yok, mesajlaşmalar da minimum düzeyde. Hal böyleyken bir kullanıcıyı engelleme, hatta uyarmaya bile fırsay bulamadan o kullanıcı buradan gitmiş oluyor :) Üç temel hizmetli fonksiyonundan kullanıcı engelleme burada pek oağan bir şey değil. Sürüm kontrolü uygulamasının gelmesinden beri sayfaları koruma altına alma da çok rastlanılan bir durum değil. Değişiklik savaşları yaşanmıyor, yaşanamıyor. Geriye bir tek madde silme fonksiyonu kalıyor. Tek aktif hizmetlimiz Vitruvian, elinden geldiğince bu işlerle uğraşsa da hepsine yetişemeyebiliyor. Bu noktada ikinci bir aktif hizmetli ihtiyacı doğuyor, bence. Kendisine yardımcı olmak istediğim için, burayı daha ilerilere taşımak için hizmetli olabileceğimi düşünüyorum.Rapsar (mesaj) 16:23, 26 Kasım 2012 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikisöz çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu[değiştir]
 1. Ben Rapsar'ın buraya yapacağı ve yaptığı olumlu katkıları takdir ediyor, hizmetlilik görevini başarıyla yerine getireceğinden hiç şüphem olmadığını belirterek, destek veriyorum. Saygılar.--inc.еle. vposta 21:02, 26 Kasım 2012 (UTC)
 2. gerek burda gerek diğer projelerde rapsarı hizmetli olarak görmek beni memnun edecektir :)--Reality006 (mesaj) 15:41, 27 Kasım 2012 (UTC)
 3. Çoğu vikipedi "yöneticisi"(!!) karşı çıkacak olsa da bu adaylığa, bence Rapsar bu görevi yapabilecek kullanıcılardan bu nedenle destekliyorum. --NicoRoman (mesaj) 16:21, 27 Kasım 2012 (UTC)
 4. Vikisöz'de faydalı katkılar yapacağına inanıyorum...--вяí¢αи76ileti 17:22, 28 Kasım 2012 (UTC)
 5. Önemli gördüğüm hususlarda sorun görmüyorum. Seçilmesi durumunda kolaylıklar diliyorum. --Vitruvian (mesaj) 20:56, 28 Kasım 2012 (UTC)
 6. Neden olmasın? --N KOzimesaj 11:30, 29 Kasım 2012 (UTC)
 7. Vikipedi'de var olan hizmetlilerden daha kötü değil bence. Vikipedi'de tartışılan hizmetliler hâlâ mevcutsa vikisöz'de Rapsar kat be kat daha iyi bir hizmetli olacaktır. Vikisöz, Vikipedi gibi daha aktif değil ve madde tartışmaları, kullanıcı şikâyetleri filan yaygın değil. Bu nedenle Vikisöz için yeterli donanıma sahiptir. --Hedda Gabler (mesaj) 13:53, 30 Kasım 2012 (UTC)
 8. Rapsar'ın Vikisöz'de hizmetli olmasına olumlu bakıyorum. Çalışkan bir Viki bağımlısı, üslubunu ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatım olmadı ama iyileşme var diye düşünüyorum. Vitruvian'ın iş yükünü azaltır. 16 Temmuz engellerini Rapsar'la birlikte aldım, topluluk desteğinden yoksun engellerin tartışıldığı bu günlerde Rapsar'dan yana oy kullanmam yanlış anlaşılabilir diye endişe ediyor, ama yine de oyumu eksik etmiyorum. Sevgilerimle. --bermanya 23:48, 1 Aralık 2012 (UTC)
Olumsuz Olumsuz[değiştir]
 1. 'kim açmış, nasıl açmış engeli' demeden yedi dakika sonra tebrikleri kabul ederek katkı yapmaya başlamasından da anlayacağımız gibi hizmetli yetkilerinin nasıl kullanılması gerektiğine ilişkin bilgisi yetersiz. ya da kuralları kendi çıkarları doğrultusunda anladığını söyleyebiliriz. ya da engelleme gerekçesinin aynen sürdüğünü. buradaki iki aktif kullanıcıdan biri olarak küfrü sayfadan çıkartmayarak kullanıcının sırtını sıvazlamasını da 'kullanıcılara iyi davranmak' çerçevesinde ele alamıyoruz ne yazık ki. vikisöz'ün hizmetlisi gerekeni yapmış. ayda yüz silme işlemine ortak olmaktan daha önemlisini yani. --kibele 20:32, 27 Kasım 2012 (UTC)
  Reality'nin köy çeşmesine yazdığı yazıyı gördükten sonra başladım "katkı"ya. Neyse...--Rapsar (mesaj) 20:37, 27 Kasım 2012 (UTC)
  reality'nin bu davranışını yılların kullanıcısı olarak değerlendirmediğinizi çıkartıyorum buradan. bu davranış herkesin hemen gördüğü gibi hizmetli fonksiyonlarının yanlış kullanımı idi. hem vikipedi'de hem burada bu işe talip biri olarak bunu görmediniz mi? bir de aşağıdaki 'husumetle, hırsla' kelimelerini nasıl değerlendiriyorsunuz. genel üsluptaki nezaketsizliği sormuyorum bile, sıradanlaştığı görülüyor burada sergilendiğine göre. --kibele 17:11, 29 Kasım 2012 (UTC)
  (Rapsar bu sana değil) "Sapla samanı, elmayla armudu birbirinden ayırt edemeden iki ayrı projenin birbiriyle bağdaştırılmasının karşısında durması gerekirken (yani bir nevi projeler hakkında bilgi ve fikir sahibi olan bir hizmetli olması gerekirken) husumetle hırsla koşarak gelerek "siz evlenemzsiniz" demek, nerden baksanız, kabalık. (copyright: "Organize İşler") 193.140.194.208 10:16, 28 Kasım 2012 (UTC)
  Üstelik ne de güzel bir dille kullanıcıyı yumuşatmaya çalışan tavrını bilmemne olarak yorumlamak da zaten yakışsa yakışsa efendime söyleyeyim, şeye yakışırdı. EEeemm, şey, kimdi o ya, Kimdi, K'imdii bak Kafam Karıştı. 193.140.194.208 10:16, 28 Kasım 2012 (UTC)
  Kibele'ye söyleyeceğim tek şey var: söyleyecek bir şeyi varsa açıkça köy çeşmesine yazar, ortalardan kuytu köşe saklanıp gelip burda içini dökmez. madem kendisi çok iyi hizmetliydi vito'nun nezaketi aşan sözlerinden ötürü neden bir şey yapmadı ta ki ben şikayet edene kadar? içinizdekileri biriktirip karşı oyu vermeyin bence. çünkü herkes oyunuzun burada hangi maksatlarla verilmiş olduğunu gayet iyi biliyor. cesur olun ve köy çeşmesine gelin, yanıt verin. sizin gibi biri hizmetli olduktan sonra en vasat kullanıcılar bile hizmetli olabilecek nitelikte emin olun. --Hedda Gabler (mesaj) 13:51, 30 Kasım 2012 (UTC)
  sizin de bu hakaretleri vikipedide değil de burada etmenizin bir nedeni vardır herhalde. burada bunda bir sakınca görülmüyor olsa gerek. onu geçelim, hangi maksatla oy verdiğimi söyler misiniz? olumlu bir oyun o kişinin hizmetli olmasını desteklemekten, olumsuz oyun buna karşı çıkmaktan başka nasıl bir maksadı olduğunu cidden merak ettim. --kibele 21:50, 30 Kasım 2012 (UTC)
  benim söylediklerimin hemen "hakaret" olduğunu algılayabiliyorken vito'nun orada o akşam yazdığını neden hemen algılayamadınız? maksat ortadadır açıklamaya ne gerek. rapsar'ı niye engellediyseniz on kere de hizmetli adayı olsa onunda karşı oyu vereceksinizdir. --Hedda Gabler (mesaj) 11:50, 1 Aralık 2012 (UTC)
  siz uzunca zamandır hakaretsiz tek bir laf etmediğiniz için, vito ise bunca yıldır ilk kez nezaketten uzaklaştığı için olabilir mi acaba? insanın biraz algılamak için zamana ihtiyacı olabiliyor. sizin ettiğiniz hakaretleri anlamaya çalıştığım süreyi bi bilseniz. 'ya bu hedda mı?' içinde olduğum durumlarda böyle kararlar vermediğim için bir de? engellendiğinizde gözünüze taktığınız birilerinin her davranışını kötü, taraflı vb. gösteren gözlüğü bir an önce çıkartmanız dileğiyle. --kibele 09:32, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Siz önce gizli odalarda başka yöneticiler ile görüşüp yaptığınız engellemeleri kesin, ondan sonra terbiye müfettişliği yapın sayın kibele.--88.240.102.74 17:02, 1 Aralık 2012 (UTC)
 2. Kibele'ye katılıyorum. Kişisel saldırıya prim verenler hizmetli olmamalı bana göre. --Eldarion (mesaj) 06:10, 28 Kasım 2012 (UTC)
  Kişisel düşüncene saygı duymakla birlikte kullanıcı kaybetme değil, kazanma politikası izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Burası kimsenin malı değil, kimse buranın sahibi değil. Buraya gelenlerin temelde tek bir ortak amacı var, benim de, buraya gelen ("katkı" yapan desem daha doğru) kullanıcıların ilk amacı burası aracılığıyla kendi edindiği bilgileri başkasıyla paylaşmak, belki de İnternet'teki Türkçe bilginin gelişimine bir nebze olsun katkıda bulunmak. Ama öyle bir hal alıyor ki bazen, ego tatminleri falan işin içine giriyor, o zaman bu amacın çok çok çok dışına çıkılıyor. Ben her ne kadar benim amacım hede hödö desem de tatmin edici olamıyorum. Falancayı tatmin edici bir cevap versem ötekisi diyor ki neden böyle yaptın, ona tatmin edici bir cevap vermeye çalışsam ikiyüzlü müsün deniyor falan. Yahu buraya ne diye geldik? Ben sabahın sekiz buçuğunda bunları neden yazıyorum? Burada birtakım ayrıcalıklar kazanmak beni bu sitenin sahibi mi yapacak? Bana gelecekteki mesleğim için tecrübe mi verecek? Sosyal bir statü mü verecek? Yahut bana para mı kazandıracak? Hiçbirini yapmayacak, çünkü zaten burada kim olduğum bilinmiyor. Bir kullanıcı adı almış anonimim sadece :) Neyse, ben ne dersem diyeyim bazı şeyler hep aynı kalacak. Her neyse, kendi fikirlerimle rahatsızlık verdim sanırım yine. Her olumsuz görüşün altına tatmin edici cevap vermemeye çalışacağım bundan sonra :)--Rapsar (mesaj) 06:42, 28 Kasım 2012 (UTC)
 3. Kibele'nin kaygılarını paylaşıyorum. Geçen yıl Vikipedi'de yapılan bir kişisel saldırıyı ilgili sayfadan kaldırmaya çalışmama bir kullanıcı ısrarla engel olmuştu. Değişiklik savaşını önlemek için şikâyet mekanizmasını kullandığımda ise hizmetlilerden biri sorunlu ifadelerin ilgili sayfada kalmasına göz yummuştu. O hizmetlinin 1 yıl öncesinde başarıyla sonuçlanan adaylığında tereddütlerime rağmen oy kullanmamıştım. Bir daha "keşke" dememek adına oyumu bu sefer kayda geçiriyorum. --Pinar (mesaj) 08:35, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Dediğim gibi hakaretlerin kaldırılmasını "zorunlu" kılan bir politika yok. Söylediğiniz gerekçe, olmayan bir politikaya dayandırılmaktadır.--Rapsar (mesaj) 09:20, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Ben politika ihlali olduğunu iddia etmiyorum ki Rapsar. Objektif bir bakış açısıyla derlenen insan bilgisine herkesin ücretsiz ulaşabileceği bir kaynağın gönüllü katılımcılarıyız. Kişisel saldırılar, toplu ve bireysel verimliliğimizi en olumsuz yönde etkileyen nedenlerin en başında gelir. Kişisel saldırılardan yoksun bir çalışma ortamını muhafaza etmek politikalarda yazılmaya gerek kalmayacak kadar zorunludur benim için çünkü saldırıda bulunanı engellemekle o sayfada duran sözlerin etkisini devam ettirmesini önlemiş olmuyoruz. O sözleri gören bir başka kullanıcı da cesaretlenip daha ağır hakaretlerde bulunabiliyor. Bu tip davranışlar hizmetli olma hayalleri kuran kullanıcıların kolay kolay yapacağı şeyler değil elbette ama hizmetliliği hiç umursamayan kullanıcılar da var. Bence meseleye bir de bu yönden bakmakta fayda var. --Pinar (mesaj) 09:49, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Sen değil, "kaygılarını paylaştığın" kibele'nin dediği şey bu idi. Şahsen ben saldırı yapıldığında engel değil, kullanıcıyla konuşma taraftarıyım öncelikle. Gerekirse, devamı halinde engel verilir ki bu da bir cezalandırma değil, kullanıcının ne yaptığını düşünmesi içindir. Bir hakaretin bir sayfada kalması, bence faydalı da olabilir. "Bak, şu kullanıcı burada bunu dediği için uyarıldı" diyebiliriz. Neyse, bu konu hakkında "zorunlu" bir politika (yasa) olmadıkça bunun üzerinde konuşmak, havanda su dövmekle aynıdır. Kim ne derse desin, herkesin doğrusu farklıdır bu konuda.--Rapsar (mesaj) 10:00, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Saldırıyı yapan kullanıcıya göstereceğin ilgiyle saldırıya uğrayan kullanıcının ve topluluğun hassasiyetini anlamak konusunda nasıl bir denge sağlayacağına dair aydınlatıcı yanıtlar verdin. "Zorunlu" bir politika olmadığı durumlarda hizmetli inisiyatifini kullanırken nasıl bir yol izleyeceğine dair de önemli ipuçları verdin. Artık bundan sonrası görüş bildirenlerin takdirine kalmış. --Pinar (mesaj) 10:45, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Hizmetli inisiyatifi değil, kullanıcı inisiyatifi. Herhangi bir kullanıcı da saldırıları kaldırabilir, hizmetli olması şart değil.--Rapsar (mesaj) 11:11, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Hayır, kullanıcı inisiyatifini kastetmiyorum. "Zorunlu" bir politika olmadığı herhangi bir durumda inisiyatifini nasıl kullanacağını kastediyorum. Burada hizmetli adayı olduğuna göre, hizmetli olduğunda karşılaşacağın durumlar üzerine yorum yapıyorum. Kişisel saldırılar şikâyet konusu olduğunda sıklıkla hizmetli inisiyatifini kullanarak neyin "kişisel saldırı" sayılabileceğine ve örneğini verdiğim gibi sayfadan kaldırılması gerektiğine dair karar vermen gerekebilir. --Pinar (mesaj) 11:44, 3 Aralık 2012 (UTC)
  Tamamdır. Aguzer'in yaptıkları kişisel saldırı idi ve uyarmaya çalıştım kendisini. Bu konuda ısrarcı tutumunu devam ettirdiğinden engel doğruydu. Engel sonrası da devam ettiğinden aynı tutuma, ikinci engel de doğruydu diye düşünüyorum.--Rapsar (mesaj) 12:31, 3 Aralık 2012 (UTC)
 4. Yukarıda olumsuz oy veren kibele, eldarion ve pınarın yorumlarına katılarak olumsuz oy kullanıyorum.--Mskyrider (mesaj) 12:19, 3 Aralık 2012 (UTC)
Tarafsız Tarafsız[değiştir]
 1. Sanırım kibelenin sözleri şimdilik erken görüşümü destekliyor. Lubunya (mesaj) 13:46, 1 Aralık 2012 (UTC)
  Bir soru sorabilir miyim? Kibele'nin görüşündeki desteklediğin kısım tam olarak nedir? Açıklama yapmaya çalıştım ama... Biraz daha açık yazmanı rica edebilir miyim?--Rapsar (mesaj) 18:25, 1 Aralık 2012 (UTC)
Geçersiz Geçersiz[değiştir]
 1. Destekliyorum, bütün projelerde son derece güzel katkılarının yanısıra Vikipedi'deki "yanlış hizmetli davranışları"ndan mağduriyeti de aslında ne kadar yeterli bir hizmetli olduğunu gösterir nitelikte. Kullanıcı kazanmanın önemine inanmış, tatlı dille yılanı deliğinden çıkaran bir kullanıcı. 193.140.194.208 10:18, 28 Kasım 2012 (UTC)
  (anonim olduğundan oy geçersizdir, görüş için teşekkürler.--Rapsar (mesaj) 15:44, 28 Kasım 2012 (UTC))
 2. Rasparın bu görevi yapabileceğini düşünüyorum.--85.110.124.121 16:27, 2 Aralık 2012 (UTC)
(Anonim olması sebebiyle oy geçersiz sayılmaktadır.) --Vitruvian (mesaj) 21:30, 2 Aralık 2012 (UTC)
 1. Aşağıda iki tane haksız hizmetlinin oyu var. Onlar ile aynı safta durmam. Oyum olumlu.Aguzer (mesaj) 15:41, 28 Kasım 2012 (UTC)
(Kullanıcı Vikisöz'de bulunduğu süre boyunca küfürlerinin, kişisel saldırılarının haricinde bir katkısı yok. Doğal olarak engelli olan Aguzer'in oy geçersiz.) --Vitruvian (mesaj) 21:30, 2 Aralık 2012 (UTC)
Yorum Yorum[değiştir]
 1. 'şerefsiz' lafı da bu katkı yapma ortak amacı kapsamında değerlendirilebilecek bir şey midir? kimlere hakaret edildiğinde uyarılır, bilgilendirilir kullanıcılar? ve kime hakaret etmek serbesttir? --kibele 17:11, 29 Kasım 2012 (UTC)
  Hayır. Kullanıcıya attığım mesajın ilk cümlesi şu imiş: Herkes, başkasına hakaret etmediği sürece görüşünü belirtmekte özgür. Buradaki başkasına hakaret etmediği sürece ifadesini bilmem göremedin mi. Hakaret varsa uyarılır ki ben de uyarmaya çalıştım kendimce. Hakaretler devam edince zaten Vitruvian da engellemiş ki bence bu engel doğruydu. Kullanıcıları şablonla uyarmak yerine bu tip uyarılar vermeyi tercih ediyorum. Herkese de bu uyarıları atmıyorum, kendimce katkı potansiyeli gördüklerimi uyarmaya çalışıyorum. Sanırım sorulara cevap verdim. Başka sorular olursa cevaplandırmaya çalışacağım.--Rapsar (mesaj) 17:32, 29 Kasım 2012 (UTC)
  şablonlarla uyarmak yerine konuşmakta bir sıkıntı yok. ama bu ifadelerin yanlışlığını söylemenin bir yolu da sayfalarda sergilenmesini önlemektir öyle değil mi? küfrü sadece cinsel çağrışımlı olduğunda mı sayfalardan çıkartıyorsunuz? bunun sınırı nerededir? --kibele 17:37, 29 Kasım 2012 (UTC)
  İlgili politikadan bir alıntı: Çoğu Vikipedist dahil olmadığı bir tartışmada katılımcı üzerine yapılan yorumları siler. Her ne kadar bu bir kural değilse de kişiselleştirilen kısımları silmek, aşırılık gösteren durumlarda, Vikipedi açısından olumlu bir davranış olarak nitelendirilir. Bu bir zorunluluk değil. İsteyen kaldırır, isteyen kaldırmaz deniyor. Ben kaldırmak istemedim, isteyen kaldırabilir zaten, itiraz edecek değilim.--Rapsar (mesaj) 17:45, 29 Kasım 2012 (UTC)
  anladım. davranış şeklinizi açıkça belirttiğiniz için teşekkürler. şöyle özetleyebiliriz sanırım. küfre varan hakaretleri herhangi bir kişisel yorum olarak kabul ediyorsunuz ve duruma göre çıkartıyor ya da çıkartmıyorsunuz. engelleme politikasında küfür ile kişisel yorumun ayrı ayrı maddeler olarak yer aldığını da unutmuş görünüyorsunuz. size yapılacak 'şerefsiz' benzeri hakaretlere müsamaha göstermeyecek vikidostlar diliyorum. --kibele 18:46, 29 Kasım 2012 (UTC)
  Yazdıklarımdan bu anlam çıkmıyor, yanlış anlam çıkarıyorsun. Herkes, başkasına hakaret etmediği sürece görüşünü belirtmekte özgür. Buradaki başkasına hakaret etmediği sürece cümlesini tekrar alıntılamak istiyorum, bu sefer koyu yazdım vurgulamak istediğim şeyi. Kişisel saldırıyı tasvip etmiyorum, politikalara da aykırıdır yapılması, yapanı da uyarmak, devamı halinde kademe kademe uyarı-engel vermek gerekiyor. Ancak bu saldırıları silin sayfalardan denmiyor, silebilirsiniz diyor. Birisine şerefsiz denmesi yanlıştır, uyarı gerektirir; ancak bu ifadenin kaldırılması da tercihe bırakılmıştır. Ben kaldırmamayı tercih ettim, sen yahut başkası kaldırmayı tercih eder. Olay bundan ibaret. Ayrıca senin Vikidostun da değilim, kullanıcıyım sadece.--Rapsar (mesaj) 20:00, 29 Kasım 2012 (UTC)
  hizmetlilik, küfrü, hakareti sayfalardan kaldırmayı, kullanıcıyı uyarmayı/bilgilendirmeyi, tekrarlıyorsa engellemeyi gerektiren bir durum, bunun bir tercih konusu olarak yaşandığı bir şey değil. bir de yanlış anlamayı düzelteyim. benden ve sizden sözetmemiştim vikidost derken, öyle olmadığınız bunun lafına bile tahammül edemeyişinizden görünüyor zaten. kolay gelsin. --kibele 20:44, 29 Kasım 2012 (UTC)
  Kibele, ben sana politikalarımızda yazanları söyledim, yorum katmadım işin içine. Kişisel hakaretler uyarılmalı, ısrarında engele başvurulmalı; diğer taraftan isteyen kaldırır isteyen kaldırmaz. İki nokta var sadece. Ben kullanıcıyı uyarmaya çalıştım iki kez (yahut üç kez bakmadım şimdi). Israr ettiğinden engel gerekliydi -ki verildi zaten. Burada neyi konuşuyoruz daha onu anlamış değilim. Neden kaldırmadığım konusunu birkaç kez açıkladım zaten, isteyen kaldırır.--Rapsar (mesaj) 20:49, 29 Kasım 2012 (UTC)

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.