İçeriğe atla

Vikisöz:Bürokratlık başvurusu/Uncitoyen

Vikisöz, özgür söz dizini
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Oylama neticesinde Uğurkent bürokrat olarak seçilememiştir. Vitruvian (mesaj) 14:20, 20 Aralık 2014 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 5
 Destek: 2
 Karşı: 3
 Tarafsız: 0
 Oran: %40

Uğurkent[değiştir]

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 17:42, 15 Aralık 2014 (UTC)

Kullanıcı, sonradan adını Uncitoyen olarak değiştirmiştir.

Uğurkent (MesajKatkılarİstatistikler) Buradaki en aktif kullanıcılardan biriyim. Aktif kullanıcı sayımız iki elin parmağını geçmiyor. Vikipedi, Vikihaber, Vikisözlük, Vikikaynak projelerinde bürokrat olmuş. Sadece Vikisöz ve Vikikitap'ta bürokrat olmamış. Zaten burası Türkçe projeler arasında en aktif 3. proje ve 89 Vikisöz sürümünde de 13. sırada yer alıyor. Her an bir bürokrata ihtiyacımız olabilir. Bot atamaları ve kullanıcı adları değişikliği için buna cidden ihtiyaç var. Yoksa her zaman Meta'ya gideceğiz. Vikisöz'ün buraya gelmesinde Vitruvian ve diğer kullanıcıların büyük katkısı var. Bu arada istatistiklere baktım da Vitruvian'dan sonra en aktif kişimişim. :) Bu başvuruyu hizmetli+bürokrat başvurusu olarak görmenizi talep ediyorum. Topluluk ne derse o olur sonuçta. Uğurkent (mesaj) 17:42, 8 Aralık 2014 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikisöz çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikisöz:Hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu[değiştir]

Destek Destek vitruvianın mesaj sayfasında belirtmiştim zaten. hacitalhamesaj at 21:11, 8 Aralık 2014 (UTC)

  • Vikisöz'ün gelişmesine katkı sağlayan önemli kullanıcıların yetkilerinin zaman içerisinde yükseltilmesini destekliyorum, bence Uğurkent bu konuda yeterliliğe sahip. Yetkiler hız kazandırıyor. 89 Vikisöz arasında 13. olmamızın da iyi bir şey olduğunu belirtmek isterim ayrıca, çünkü bu site Vikipedi kadar ön planda olmasa da bizler gibi yetkili kimselerce ilgi gösteriliyor. -- Felecita 07:24, 11 Aralık 2014 (UTC)
Olumsuz Olumsuz[değiştir]
  • Eğer şu zamanda veya yakın dönemde burası için bir bürokrat ihtiyacının olacağına inansaydım, yukarıda yazılanlara hak verebilirdim. Belirtilen talepler oldukça ender bir biçimde karşımıza çıkıyor, bu bir gerçek. Olumsuz oy nedenimin biri bu. Bir diğeri çalışkanlığı şüphesiz de olsa Uğurkent'in yeterince deneyim kazandığı görüşünde değilim. Eğer seçilirse belki de uzunca bir süre bürokratlığın verdiği fonksiyonları kullanma fırsatını bulamayacağını da düşündüğümü söyleyeyim. Vitruvian (mesaj) 22:47, 8 Aralık 2014 (UTC)
  • Öncelikle umarım doğru yere yazmışımdır.Diğer arkadaşlar kadar olmasa da Vikisöz'de bazı konularda çok fazla emeğim olduğu için ve bir kaç aktif kullanıcının olduğu zamanlardan beri bu topraklarda olduğum için bir şeyler yazma gereksinimi hissettim.Ben şahsen bir bürokrat gerekli olsa idi bu kişinin Vitruvian olmasını isterdim.Yüzlerce kullanıcı geldi geçti ancak kendisi hala burada.(Olur da eskilerden başka arkadaşlar bu iletimi okurlarsa lütfen yanlış anlamasınlar.) Diğer taraftan Uğurkent'in de bu tutumunu doğru bulduğum söylenemez.Vikisöz'e üye oldum değişiklik yaptım aktifim o halde ben bunu olayım ! Bence bu yanlış.Ayrıca Vikisöz ya da genel olarak Viki'nin amacı belli bir 'rütbe' 'ye sahip olmak olmamalı, eğer gerçekten istenilen bir şeyleri paylaşmak ise.Ayrıca katkılarına baktım kırıcı olur ya da olmaz empati yeteneğim pek olmadığı için nasıl tepki vereceğini bilmiyorum ancak çoğunluğu bir şeyler eklemekten ziyade var olan bazı yanlışları düzeltmek şeklinde gerçekleştirilmiş.Bu kötü demiyorum ancak yeterli olduğunu düşünmüyorum. Berrram (mesaj) 20:22, 10 Aralık 2014 (UTC)
Benim bürokrat olma gibi bir isteğim açıkçası yok. Vitruvian ve Talha'nın konuşmalarında aramızda bu konu geçti. Vitruvian bu gibi teknik işlerle ilgilenemeyeceğini, hacitalha da beni aday göstermek istediğini bana iletti. Vitruvian'ın Vikisöz'ün bu yere gelmesinde en büyük katkısı olan arkadaş. Zaten ben bu başvuruyu ya hizmetli ya da bürokratlık başvurusu olarak görmenizi istemiştim. Benim olumsuz oya kırılma mı da beklemeyin. Uğurkent (mesaj) 21:05, 10 Aralık 2014 (UTC)
  • Şu anda bürokratlık gerektirecek bir iş yükü olduğunu sanmıyorum. Bir de bürokrat seçilecek kişinin bence burada biraz daha deneyim sahibi olması ve direk katkılar vermesi gerekiyor gibi (kısıtlı tecrübelerimle söylüyorum bunu). Katkılarına lafım yok bu arada yanlış anlaşılmak istemem. Ama dediğim gibi zaten birçok açıdan aksayan bir yerken burası, ilgilenilmesi gereken pekçok konu varken bürokratlık mühim bir mesele değil gibi duruyor. Daha açık konuşmam gerekirse, sanki rütbe burada çok önemliymiş izlenimini veriyor bu başvuru.--Science (mesaj) 20:06, 11 Aralık 2014 (UTC)
Tarafsız Tarafsız[değiştir]
Geçersiz Geçersiz[değiştir]
Yorum Yorum[değiştir]

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.