İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Science

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini

Merhaba Science , önemli ve özlü sözlerin tek bir çatı altında toplanması projesi olan VikiSöz'e hoş geldin

VikiSöz'de şu an 5.723 madde bulunmaktadır.
Vikisöz özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir. Tek amaç önemli sözlerin bir sitede toplanmasıdır.

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiSöz kullanıcıları size yardımcı olacaklardır.

Vikisöz'e nasıl başlarım diye düşünme. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Vikisöz, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan VikiKaynak'a
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan VikiKitap'a katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin

kibele 09:58, 11 Temmuz 2014 (UTC)

Selam[değiştir]

Selam Science, diyorum ki günün sözü bölümünün sorumluları olsun. Çünkü bazen IP veya yeni başlayan kullanıcıların vandalizm vb. değişikliklerine uğradıkları oluyor. İstersen adaylığını koy. Ben adaylığımı koyacağım da, sen de olursan. Ona göre başvuruları -oylamaları- açayım. Kolay gelsin. Uğurkent (mesaj) 16:42, 17 Eylül 2014 (UTC)

  • Selam Uğurkent, şu ana kadar bir sıkıntı çıktığını görmedim ben o kısımda, çok nadir boş kalıyor sadece, ama olumlu önerin. Ama bence bundan önemlisi, bazen orayı söz girilmemiş olarak görmeme rağmen değişiklik yapamıyorum o kısımda, o günün öncesinde yapabiliyorum sadece. O kısımla ilgilenecek kişiler için bu engel kaldırılsa sanki daha faydalı olur. Ama ben gene de adaylığımı koyuyorum, seçilmek isteyenlere engel olmayayım. Teşekkürler, kolay gelsin sanada. :) Science (mesaj) 20:00, 21 Eylül 2014 (UTC)

Selam[değiştir]

Şuradaki oylamaya katılmanız iyi olur. Uğurkent (mesaj) 17:25, 15 Ekim 2014 (UTC)

Belki hoş karşılayamacayacaksınız fakat Vikisöz:Bürokratlık başvurusu/Uğurkent sayfasında bolca görüşe ihtiyaç vardır. Herhangi bir görüş (oy, yorum, soru) belirtirseniz iyi olacaktır. İyi çalışmalar. Uğurkent (mesaj) 18:46, 10 Aralık 2014 (UTC)

Kullanıcı mesaj sayfasını silme hakkında[değiştir]

Bilgilendirme için teşekkürler Vitruvian. Kullanıcı mesaj sayfası olduğunu fark etmemişim bile, uykulu halime denk gelmiş. :) Acı biber sayfası iyi bir örnek teşkil etti bu arada. :) Kolay gelsin sana da. --Science (mesaj) 18:44, 30 Aralık 2014 (UTC)

Uykusuz siteye girmek nasıl bir şey herhalde bunu en iyi bilenlerdenimdir. :) İçeriği dolu maddeleri arka arkaya açarken önemli bir efor harcıyorsundur Science, bana sorarsan sil şablonunu silinmesi gereken sayfalara ekleyip yorulma derim, o maddeleri bazen gözden kaçırıyor olsam da daha sonra şuradan bakıp yakalayabilirim. Google arama sonuçlarında tepeye oturmayı bekleyen bir madde daha gördüm bu arada. Resimli sözleri eklemek de bana düşsün artık. :) İyi çalışmalar... Vitruvian (mesaj) 22:11, 30 Aralık 2014 (UTC)

Günün sözü[değiştir]

Yeni söz eklerken burayı kullanabilirsin artık. Ana sayfada 2 tane ve arşiv sayfasında 1 tane <center> kodu olduğu için tekrardan eklemeye gerek yok. Oluştur'a tıkla ve gelen şablonu doldur. --Mavrikant (mesaj) 16:35, 10 Ocak 2015 (UTC)

Teşekkürler.--Science (mesaj) 18:41, 10 Ocak 2015 (UTC)


Türcülük, Veganlık, Vejetaryenlik ve çeşitli birçok konuya yaptığınız katkılar için lütfen bu sevimli kediyi kabul edin :)

Mavrikantmsj 19:45, 21 Ocak 2015 (UTC)

Resmi görünce aklıma geldi. Şöyle bir arkadaş var bir de. Vitruvian (mesaj) 20:21, 21 Ocak 2015 (UTC)
Bu sevimli kediyle ne getirsen kabul ederdim heralde. :) Teşekkürler Mavrikant. Teknik konularda yaptığın katkılar için ben de sana teşekkür eder ve katkılarını devam ettirmeni isterim. Bu kadar kedi resminden sonra bu da benim bulduğum çok tatlı bir şımarık kedi. Vitruvian attığın kedinin üstündeki Onur Kebap gözümden kaçmadı değil. :) --Science (mesaj) 21:20, 21 Ocak 2015 (UTC)
Benimki sanki önüne çay konulmasını bekleyen bir Türkvari, bu en son şımarık da Uzak Doğulu kaldı biraz. :)) Vitruvian (mesaj) 02:13, 22 Ocak 2015 (UTC)
Çok iyi bir ayrıntıyı yakaladın yalnız. :) Kedileri de insanlaştırdık sonunda, hatta dediğin gibi Türkleştirmişiz bazılarını da. :) --Science (mesaj) 02:52, 22 Ocak 2015 (UTC)
Kültürel olarak öyle gözüküyor. :) Bizim buralardan olduğu tabela gibi detaylar olmasaydı da anlaşılırdı herhalde. :) Vitruvian (mesaj) 17:20, 22 Ocak 2015 (UTC)
Herhalde değil kesin anlaşılırdı bence. :) Bu arada Türkvari kediyi merak edip, ufak bir Google taramasıyla şu resme ulaştım. Bir sigarası eksik. :) Onu da şu abimiz yapmış. :) --Science (mesaj) 20:38, 22 Ocak 2015 (UTC)
:)) çok iyiymiş bu da. Epey izlerim böyle videolar ama rastgelmemiştim hiç. Çalışanlar etrafta olunca sigarasını gizliyormuş galiba. "Cezai müeyyide" de işlemez böyle bir abiye. :) Sigarası bitince ne yapıyor acaba onu merak ettim en başta ama cevabı biraz belli gibi. :) Kedinin duruşunun bir klası var bence; çay tam oturmuş tamam ama tespihi pek yakışmıyor gibi eline. :) Vitruvian (mesaj) 00:48, 23 Ocak 2015 (UTC)

İlk izlediğimde beni de baya güldürmüştü bu video. :) Çalışanlar gelince dediğin gibi gizliyormuş hemen sigarayı. Bağımlılık yaptığı anlaşılınca müdahale edilmiş duruma ama gene de şempanzeyi görmek için gelenler gizlice sigara vermeye devam etmiş sanırım. İlginç bir türüz. :) Ağlasak mı gülsek mi bilemediğim şu haber de ilginçmiş. --Science (mesaj) 21:32, 23 Ocak 2015 (UTC)

  • Hep köyü maymunları örnek vermişsiniz. İyi olanlar da var. :) [1] dk 13te falan ama konuşmayı izlemediyseniz tavsiye ederim. --Mavrikant (mesaj) 07:08, 24 Ocak 2015 (UTC)
"I think (he) was completely rehabbed, getting rid of bad habits." John adına sevinmeye yetiyor bu. :) Bizde de Maltepe Belediyesi'nce sokaktan alınan 3 köpeğe arama-kurtarma ekibinde iş verilmiş. İşi nasıl ciddiye alacakları koltukta oturdukları sırada yetkiliyi dinleme biçimlerinden de anlaşılmıyor mu? 1, Bu üçlü hep böyle galiba. :))) Mavrikant, bunu bir başka siteden seyretmiştim ama bu konuşmayı dinlemedim. Neyse gün yeni başlıyor benim için. :) Seyrederim artık. Vitruvian (mesaj) 21:48, 24 Ocak 2015 (UTC)
Hayret değil mi? Hiç alışık değiliz böylesine. Daha önceden maddesini siyasi nedenlerden dolayı açacaktım, gündemdeydi bir konu nedeniyle. Bu yönünü hiç bilmiyordum elbette. Maddesi başlangıç olarak hazır. :) Vitruvian (mesaj) 22:48, 24 Ocak 2015 (UTC)
Mavrikant attığın 2 TED videosu da muhteşemmiş. Daha önce 2 videoya da çeşitli ortamlarda denk gelmiştim ama bir türlü izleme fırsatı bulamamıştım. Ufuk açıcıymış 2 video da. :) Zaten öteki hayvanlarda eşitlik, ahlak vs. gibi değerlerin olmadığını savunmak bana kalırsa delilikle eş değer bir düşünce. Descartes zamanından kalma bu kaba insanmerkezci zihniyet 21. yüzyılda nihayet bilimde de çağdaş demeokratik hareketlerde de kısmen kırılmaya başladı. Teşekkürler linkler için.
Vitruvian emniyet müdürünün Fatih Terim edasıyla köpeklere taktik verir gibi poz vermesi ayrı bir güldürdü, köpeklerin de pür dikkat kesilmesi ayrı güldürdü. :) Süper fotoğraflarmış. :) Siyasette pek görmediğimiz hareketler. Yolu açık olur umarım. :) Şu tarz hayvan düşmanlarının yaşadığı ülkede böylelerine çok ihtiyaç var. --Science (mesaj) 19:38, 26 Ocak 2015 (UTC)
Şimdi okuyabildim Science, bir Abdullah Cevdet'i hatırlatıyor kendisi. Vitruvian (mesaj) 19:27, 29 Ocak 2015 (UTC)
İsmi görünce pek şaşırmadım aslında. Osmanlı zamanındaki köpek katliamıyla ilgili konusu bakımından nitelik bir yazı. Okumadıysan, tavsiye ederim. --Science (mesaj) 22:47, 30 Ocak 2015 (UTC)
Okumamıştım daha önce Science, belirttiğin gibi konusu bakımından önemli, nitelikli bir yazı olmuş. Faydalı buldum, teşekkür ederim yazı için. Vitruvian (mesaj) 22:33, 18 Şubat 2015 (UTC)

Rica ederim. Faydalı olmasına sevindim. :) --Science (mesaj) 22:15, 19 Şubat 2015 (UTC)

Kullanıcı grubu haklarında değişiklik[değiştir]

Köy çeşmesindeki oylama da fikir belirtebilir misin? --Mavrikant (mesaj) 15:50, 29 Aralık 2015 (UTC)