İçeriğe atla

Yardım:Hoş Geldiniz

Vikisöz, özgür söz diziniVikiSözlük'e Hoş Geldiniz[değiştir]

VikiSöz Viki ve söz sözcüklerinin birleşmesinden oluşan yapay bir sözcüktür. Vikiler herkesin kolaylıkla tarayıcısı ile değiştirebildiği ağ sayfalarından oluşmaktadır.

Türkçe VikiSöz uluslararası Wikimedia vakfının ,Wiktionary projesinin bir parçasıdır.

VikiSöz sayfalarındaki bütün bilgiler GNU Özgür Yazılım Lisansı kapsamındadır. Yani, VikiSöz içeriği özgürdür ve daima özgür kalacaktır. Açık içerik ve özgür içerik hakkında Telif Hakları sayfasından daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Bu, herkese açık bir projedir. İmeceye herkes katılabilir! Kayıt olma zorunluluğu yoktur. Buraya katılabilmek için akademik düzeyde bilimsel bilgiye sahip olmanız da gerekmez. Ancak her kullanıcıdan diğer kullanıcılara karşı belirli ölçüde sorumluluk sahibi olması beklenir.

VikiSöz kullanıcıları aralarında tartışır ve birbirlerine yardım ederler. Genellikle birbirlerine sen diye hitap ederler. Kendinize sen diye hitap edildiğinde sakın şaşırmayın. Herkes başkalarına sen ya da siz diye hitap etmekte özgürdür.


VikiSöz'e katkıda bulunmak çok kolaydır:

Üyelik ve Kullanıcı Bilgileri[değiştir]

Sağ üst köşedeki bağlantıya tıklayarak üye olabilirsiniz. Üye olarak oturum açarsanız seçtiğiniz kullanıcı adı çalışma yaptığınız maddelerle birlikte kaydedilir. Bunun için tarayıcınızda kurabiyelerin (Cookies) etkin olması gerekir. Üyelik zorunlu değildir. Birkaç küçük istisna dışında üye olmayan kullanıcılar da VikiSöz'ün bütün olanaklarından yararlanabilir. Üye olmanın artıları ve eksileri hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Telif Hakları[değiştir]

Lütfen başka ağ sayfalarından herhangi bir bilgiyi yazarının izni olmaksızın VikiSöz'e asla kopyalamayın. Böyle bir durum Telif Hakları konusunda sorunlara neden olmaktadır. Maddeleri kendiniz yazarsanız yaptığınız işten daha fazla keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.

VikiSöz sayfalarındaki bütün bilgiler GNU Özgür Yazılım Lisansı kapsamındadır. Yani, buradaki bilgiler kaynağı ve yazarı belirtilmek koşuluyla herkes tarafından özgürce kopyalanabilir ve kullanılabilir.

Keyifli Çalışmalar!