İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Uncitoyen

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini
(Kullanıcı mesaj:Uğurkent sayfasından yönlendirildi)
Son yorum: Uncitoyen tarafından 3 yıl önce Fethullah Gülen sayfaları başlığına

Devriyelik[değiştir]

Selam Vitruvian, kardeş projelere çok emek vermeye çalışan bir Vikipedist olarak buradaki bazı maddeleri işaretledim. Vikipedi'de devriye görevimi sürdürmekteyim. Vandalizmle çalışmaya çalışacağım. Devriyelik (yani editörlük) isteyebilir miyim? diye soracağım. Hiç kuşkun olmasın. Hacitalha ve diğer arkadaşlarla iyi iş çıkaracağımı düşünüyorum. İyi Vikiler. Uğurkent (mesaj) 19:48, 8 Eylül 2014 (UTC)

Merhaba Uğurkent, neden olmasın. Editörlük yetkisi verilerek kullanıcı alanı genişletildi az önce. İyi çalışmalar diliyorum. Vitruvian (mesaj) 12:17, 9 Eylül 2014 (UTC)

Selam[değiştir]

Tekrar merhaba. Acaba niçin kayda değer bazı maddelere "Vikisöz metni değil" diye sil şablonu ekledin? Vitruvian (mesaj) 14:20, 10 Eylül 2014 (UTC)

Bazı maddeleri kayda değer olmadığını işaretlerken 1-2 tanesi araya kaçmış. Hem Vikipedi'de hem de Vikisöz'de aynı anda değişiklik yapınca. Eğer madde isimleri sözü söyleyen kişinin ismiyse yanlışlık yapmış olabilirim. Vikikaynak'ta olaya göre, Vikisözlük'te kelimeye göre, Vikikitap'ta konuya göre isimlenirken burada Vikipedi'deki gibi insanların ismiyle isimleniyor galiba. O yüzden hata yapmış olabilirim. Uğurkent (mesaj) 15:35, 10 Eylül 2014 (UTC)

Selam[değiştir]

Selam Uğurkent

Bakıyorum da buralarda dolaşmaya başlamışsın. Hoşgeldin hacitalhamesaj at 18:02, 10 Eylül 2014 (UTC)

Aslında diğer kardeş projelerde dolaşıyordum. Tek dolaşmadığım kardeş proje burasıymış. Yavaş yavaş buraya da alışacağız. Vikipedi'de de devriye olarak görmek isteriz, iki aydan beri başvuru açık ama. :) Uğurkent (mesaj) 18:41, 10 Eylül 2014 (UTC)

Selam[değiştir]

Buraya sonunda alıştık. Sen aktif olamadığından ben günün sözünü yaptım. İznin olursa Vikipedi'deki gibi İBP, SİS, GSR gibi sorumlular oluşturalım. Aktif kullanıcılardan. Uğurkent (mesaj) 12:03, 13 Eylül 2014 (UTC)

  • Alışmak kolay buraya hakikaten. :) Pek lazım değil gibi geliyor bana doğrusu. Şu zamana kadar hiç İBP katılımım olmadı, burada da olsa kendi adıma katılmayabilirim. Topluluk çalışmasını sevenler Vikipedi gibi daha kalabalık projelerde uygulayabiliyor bunları ama burada pek bir ilgi alamayabilir. Genelde Vikisözdeki aktif kullanıcılar kendi ilgi alanlarıyla alakalı katkılar yapıyorlar görüldüğü kadarıyla. Bunun dışındaki etkinliklere ilgi gösterirler mi bilemem. Köy çeşmesinde de belirtmekte fayda var yine de. Selamlar. Vitruvian (mesaj) 19:32, 13 Eylül 2014 (UTC)
  • Selamlar. VP:Milli'yi okunumanızı öneriyorum. Vikipedi hiçbir millet veya devletin ansiklopedisi olarak tanımlanamayacağı gibi Vikisöz için de aynı şeyler geçerlidir. Son zamanlarda seçtiğiniz sözlerde bu hususa dikkat etmeksizin girişler yaptığınızı fark ettiğimden bu konuyu hatırlatmak istedim. Ayrıca bunun haricinde ise kadınlarla ilgili kısım da çok sayıda kadını rahatsız edebilecek bir içeriği barındırıyordu. "Kadın" ve "namus" bunların sık sık anılmasından sıkılmış, rahatsız olan insanları bir hatırlar, düşünürsek eğer... Belirtilen linki okursanız sevinirim. Kolay gelsin. Vitruvian (mesaj) 09:53, 6 Ekim 2014 (UTC)
Yanlış anlamanı istemem zaten Vikipedi'de bir çok kullanıcıyı bu konuda uyarmıştım. Uzun bir cümle görünce eklemek iyi geldi. Biraz sanki abartıya da kaçmış olabilirim. Hiç bir milletten bahsetmeksekte olmaz diye düşünüyorum. Sırf Türklerle ilgili sözler eklemiyorum. Her millet sonuçta eşit. Rastgele sayfa butonuna tıklayınca her şey değişiverdi. Ara sıra biraz sorun çıkartıyorum gibi olabilir. Belirttiğim gibi yanlış anlamanı istemem. Bundan sonra sözleri daha sık dokuyup seçmeye çalışırım. Uğurkent (mesaj) 10:50, 6 Ekim 2014 (UTC)

5.12.14[değiştir]

Merhabalar, 5 Aralık 2014 tarihli günün sözünde Mark Twain'in sözünü Edgar Allan Poe'ya ait olarak paylaşmışsınız. Dalgınlığınıza denk geldi sanırım. İyi çalışmalar. :) -- Felecita 09:09, 5 Aralık 2014 (UTC)

Merhaba Felecita, ben sayfayı kaydaderken kontrol ederim. Gözümden kaçmış olabilir. Hatırlatman için sağol. Sayfa kademeli korumada olduğunda ancak hizmetli arkadaşlar müdahale edebilir. İyi çalışmalar. Uğurkent (mesaj) 10:26, 5 Aralık 2014 (UTC)

Editörlük[değiştir]

Merhabalar, ben sizden Editörlük hakları isteyebilir miyim? Bunun için herhangi bir sınırlama yok sanırım. Üstelik ben bir Vikipedi kullanıcısıyım. Yani kuralları biliyorum. Teşekkürler --Turgut46 (mesaj) 20:49, 6 Ocak 2015 (UTC)

Merhaba Turgut46, Vikipedi'deki katkılarına göz attıktan sonra sakınc

lı bir değişiklik veya durum olmadığını gördüğüm an direkt devriye olmanı sağlayabilirim ancak aksi bir durumda da başvuru yapmanı önerebilirim. Tekrar geri dönüş yapacağım baktıktan sonra. Vitruvian (mesaj) 23:13, 6 Ocak 2015 (UTC)

Tamam bekliyorum. --Turgut46 (mesaj) 23:17, 6 Ocak 2015 (UTC)

Kontrol ettiniz mi? --Turgut46 (mesaj) 23:29, 6 Ocak 2015 (UTC)

Şu katkının kendisini, özetini bir izah etmek mümkün müdür? İmkansız. Niçin böyle bir şey yapıldı? Vitruvian (mesaj) 02:57, 7 Ocak 2015 (UTC)
Aslında karıştırdım. Bilgi yanlış biliyorum. Kasten yapmadım. Taliban olması gerekirdi ama karıştırdım ve Hizbullah yazdım. --Turgut46 (mesaj) 05:31, 7 Ocak 2015 (UTC)
  • Kullanıcı Türkçe Vikipedi'de kuklacılık yüzünden engelenmiş. Oradaki kararlar burada da geçerli mi yoksa bağımsız mı değerlendiriliyor? --Mavrikant (mesaj) 14:47, 7 Ocak 2015 (UTC)
  • Maalesef ki hatalı bir denetleme sonucu engellendim. Bu sorunun düzeltilmesi için denetçi isteğine başvurdum. 3 aydır denetlenmeyi bekliyorum. Ben kukla falan değilim. Bu konuda ikimizin katkılarının benzemediğini belirtmek isterim. Ayrıca bu konu hakkındaki Uğurkent'in şu yorumu ve Rapsar'ın şu mesajı da engellemenin hatalı olduğu yönündedir. Zaten davayı incelerseniz veya ikimizin katkılarını karşılaştırırsanız gerçek anlaşılacaktır. --Turgut46 (mesaj) 16:45, 7 Ocak 2015 (UTC)
  • Mavrikant yorumunu gördüm. İsmim geçtiği için açıklamam gerektiğini düşündüm. Kardeş projelerdeki kararlar Vikipedi'den bağımsız şekilde işliyor. Turgut46 mesela herhangi bir hesabın kuklası olup daha önceden de bir hesabı olsaydı Türkçe Vikisöz'deki denetçiler IP adresini denetleyip ona göre engel verirlerdi. Herhangi bir kullanıcının bir viki projesinde kuklacılık yapması diğer projede engel almasını gerektirmiyor. Fakat politikalara aykırı bir durum olmadıkça, kabul edilemez bir kullanıcı ismi olursa o zaman iş farklı oluyor. Uğurkent (mesaj) 17:48, 7 Ocak 2015 (UTC)
Açıklama için teşekkürler Uğurkent. --Turgut46 (mesaj) 18:00, 7 Ocak 2015 (UTC)

Kitaplar[değiştir]

Selamlar :), bir sorum olacaktı. Kitaplar listesine kendi kitaplığımız da bulunan bir kitabı ekleyebiliyor muyuz? Yani buraya eklerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor acaba? Buradaki kitaplar ve içerikleri telif haklarından mahrum mu? :) SAİT71 (mesaj) 09:41, 12 Mart 2015 (UTC)

Selam, Sait. Hoşgeldin. Ekleyebilirsin. Kitabın şiir kitabı ya da özlü sözler içeren bir kitap olması gerekmekte. Çünkü burada özlü sözleri yayınlıyoruz ya. Uğurkent (mesaj) 17:07, 12 Mart 2015 (UTC)
Teşekkür ediyorum :) SAİT71 (mesaj) 17:10, 12 Mart 2015 (UTC)

Muafiyet[değiştir]

Hizmetli seçildiğin için seni tebrik ederim. Bu arada Vitruvian'ın engelini kaldırabilir misin? Çünkü politikalara göre hizmetliler kendilerini engelleyemez. Kahyalarla konuştum ama kendi vikinizden gerçekleştirin dedi. Kolay gelsin. Uğurkent (mesaj) 10:11, 22 Mart 2015 (UTC)

Teşekkür ederim Uğurkent. Vitruvian için IP Engelleme Muafı olarak değişiklik yaptım. Doğru yöntem bu mudur bilmiyorum. Umarım olmuştur. Açıklarsan memnun olurum. İyi çalışmalar. --BabatolianİLETİNİZ... 15:21, 22 Mart 2015 (UTC)
IP engelleme muafı belirli IP aralıkları engellemelerinde bir kullanıcının engellenmemesi için verilir. Bu hakkı kaldırman gerekli. Bu adresten engeli kaldırabilirsin. Ben veya Kibele her türlü durumda destek veririz. Kolay gelsin. Uğurkent (mesaj) 22:27, 22 Mart 2015 (UTC)

Merhaba[değiştir]

Sayın Uğurkent az önce yaptığım değişiklik (Hemolenf) ve açtığım kategorileri Vikisözlük yerine burada açtım, silinmeleri uygun olur. Sıkıntı verdiğim için kusura bakmayın. -- DemirciMehmedİleti14:01, 20 Mayıs 2015 (UTC)

Nejdet Sançar[değiştir]

Merhaba Turgut, Nejdet Sançar sayfasındaki değişikliklerde kaynaksız dediğin sözleri tartışma sayfasına taşımışsın. Buna dair bir politika veya yönerge var mı? Veya o sözlerin çoğu şu siteden kaynaklandırılabilir mi? Said Nursi sayfasındaki bazı sözlerin kaynağı durmamakta. O zaman kaynağı eklenmeyen ifadelerin durmasında çifte standartlık olmuyor mu? Bu konuya tam bir açıklık getirirsen iyi olur. Uğurkent (mesaj) 17:13, 30 Ocak 2017 (UTC)

Artık kaynaksız içeriklere yer vermemeyi düşünüyoruz. Köy çeşmesinde de tartıştık. Said Nursî sayfasındaki kaynaksız içeriklerden ben sorumlu değilim, ben zamanında hepsini kaynaklandırmıştım, zamanla değişikliğe uğramış. --Turgut46 17:18, 30 Ocak 2017 (UTC)
Politika sayfasında bulamadım da. Kaynaksız içerikleri çıkartsak herhangi bir sorun olur mu ya da ilgili sözleri kaynaklandırsak? Vitruvian, kaynaklandırılamayan içeriklerin çıkartılması gerektiğini söylemiş. Deneyimli kullanıcılar bile birbirine farklı şeyler söylüyor. Uğurkent (mesaj) 17:21, 30 Ocak 2017 (UTC)
Ben istenildiğinde geri getirilebilsin diye tartışma sayfasına taşıyorum. İngilizce Vikisöz de öyle yapıyor. Vitruvian öyle yapıyorsa o onun bileceği iş. Bunda ihtilaf falan yok, amaç aynı yöntem farklı sadece. Kaynaklı söz eklemek istersen, bunu desteklerim. Amaç kaynaksız sözleri azaltmak sonuçta. --Turgut46 18:44, 30 Ocak 2017 (UTC)
"Vitruvian öyle yapıyorsa o onun bileceği iş" diye bir şey söz konusu olamaz. Vitruvian diye bir şey de söz konusu değil, konu topluluk olarak nasıl davranacağımız. Kaynaksız olarak duran içerik ancak kaynaklandırmaya çalışma aşamasında "doğrulanamadığı vakit" kaldırılabilir. Aksi durumda özgürce kayıtlı kayıtsız herkesin alıntı ekleyebildiği bir site olma özelliğini yitirmiş olur burası. Alıntı eklerken bir de yanında kaynak eklemek herkesin becerebildiği bir iş değil bilindiği üzere. Bunları hatırlatmaya daha gerek yok sanırım. Vitruvian (mesaj) 20:04, 30 Ocak 2017 (UTC)
Turgut, Vitruvian Cevaplarınız için teşekkürler. Bununla ilgili bir politika onaylandı mı diye köy çeşmesine baktım. Orada fikir birliği oluşmuş fakat politikaya eklenmemiş. Deneyimli olan iki kullanıcı de olmak üzere herkes farklı şeyler söylemiş. Bunu bir yere eklersek kullanıcılardaki karışıklığı gidermiş oluruz. Uğurkent (mesaj) 20:20, 30 Ocak 2017 (UTC)


Kadın[değiştir]

Merhaba Vituvian. Umarım iyisindir. Kadın maddesindeki değişikliğin için teşekkürler. Türkçe kaynaklardaki sözün çevirisinde kelime öyle geçtiği için geri aldım. Değişiklik özetinden kullanıcının büyük ihtimalle bugünlerde artan cinsiyet eşitsizliği konusundan dolayı böyle yaptığını düşündüm. Asli kaynakları da bulamadığım için kabul etmek de istemedim. Üçüncü göz olarak fikrin de düşünülebilir (ben de ilk onu düşünmedim değil). Kolay gelsin. Uncitoyen (mesaj) 19.42, 8 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla

  • Merhaba Uncitoyen, her zaman iyiyim. Umarım sen de öyle, iyisindir. :) Şöyle düşünebiliriz: Neticede çeviri olduğu için metnin aslını yabancı dilden Türkçeye kendimiz çevirmişiz de çevirmenden bağımsız olarak kadınla beraber anılan ifadeyi insan olarak sayıp düzenlediğimizi varsayabiliriz. Yani çevirmen işini yaparken o noktaya çok dikkat etmese de biz hiç olmazsa atlamayalım. Kadını tariflerken "adam" demek biraz sorunlu gibi durduğu için böylesi bir inisiyatifi alabiliriz gibi geliyor bana. Selamlar, sevgiler. İyi çalışmalar. Vitruvian (mesaj) 09.57, 9 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla

Kucuk bir rica[değiştir]

Selamlar Uncitoyen. Umuyorum her sey yolundadir. Aktif olmayacagim icin bir degisiklik yapmak istemedim vikide, ama izleme listemi bosaltirken tek bu maddeyi unutmusum, az once de degisiklik maili geldi. Surada soyle bir bilgi silme olmus. Bu yanlis bir bilgi silmesi. Ken Lewis cok unludur, BofA'nin canini okuyan kisi olarak bilinir. Ve kendisi Stanford mezunudur. Zamanin oldugunda ilgilenirsen cok memnun olurum. Iyi gunler diliyorum, sevgiler.--Dakmor Tojira (mesaj) 20.43, 17 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

bu da okudugu major ile alakali olan kaynak. yoneticilik egitimi ile ilgili olan. tekrar sag ol.--Dakmor Tojira (mesaj) 20.48, 17 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla
Merhaba @Dakmor Tojira. Evet, bazı haberler çıkıyor. Bank of America'nın bir yazısında da orada eğitim gördüğü yazılmış. Bu kaynaklardan birisi olan sizin gösterdiğinizi ekledim. Kolay gelsin. Uncitoyen (mesaj) 18.03, 18 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

Hızlı silinmesi gereken sayfalar[değiştir]

Merhaba Vitruvian, umarım iyisindir. Katkı geçmişinden ve loglardan gördüğüm kadarıyla burada en son aktif olan hizmetli sensin. Kategori:Vikisöz silinecek sayfalar hızlı silinmesi için aday gösterilen sayfalar biraz fazladır. Bazıları aylardan beri bu kategoride yer almaktadır. Boş bir vaktinde bunlarla ilgilenirsen sevinirim. Saygılar. Uncitoyen (mesaj) 23.29, 10 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

  • Merhaba Uncitoyen, iyiyim, umarım sen de iyisindir. :) Şimdi halloldu. Bildirdiğin için teşekkür ederim. Bilgisayardan internete eskisi gibi girmediğimden aktifliğim zayıf. İyi çalışmalar. Vitruvian (mesaj) 15.24, 11 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla
Teşekkürler, iyiyim. Bu arada Hakan Kalkan için dikkat etmenini öneririm. Dünden beri Türkçe Vikisözlük, Türkçe Vikipedi, Türkçe Vikikaynak, Türkçe Vikikitap, İngilizce Vikipedi, Meta-Wiki ve Vikiveri'de spam sayfaları açıyor. İlgili birkaç projede sayfa silinse bile tekrar açmıştır. Sorun yok, sen bu projenin demirbaşısın. Ara sıra gidip geliyorsun en fazla o kadar. :) Uncitoyen (mesaj) 15.30, 11 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla
İyi olmana sevindim Uncitoyen. O dediğin kişiye de dikkat edeceğim. Çok tuhaf insanlar var gerçekten. :) Uyarı için tekrar teşekkürler, kolaylıklar... Vitruvian (mesaj) 21.02, 12 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla
Rica ederim. Kolay gelsin. Uncitoyen (mesaj) 13.39, 13 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Fethullah Gülen sayfaları[değiştir]

Merhabalar. Rastgele sayfa düğmesinde basınca fark ettim ki Fetullah nam zat örgüt liderinin sözleri konularına göre ayrılmış. Lütfen tek sayfada toplansın. Gerçekten rahatsız edici. Birkaçını sil işaretledim ama çok fazla var. Konulara göre ayırma sadece Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerine yapılmalı. Bunu Köy Çeşmesi'nde yazmayı düşündüm ama etkin kullanılmadığını gördüm. Aynı mesajı Felecita'ya attım. Yetkinin sizde olduğunu söyledi. İlgilenirseniz sevinirim. (Mereyü (mesaj) 16.18, 31 Ocak 2021 (UTC))Yanıtla

Mesajınızı yeni gördüm. Kusura bakmayın. İlginize teşekkür ederim. (Mereyü (mesaj) 16.21, 31 Ocak 2021 (UTC))Yanıtla
@Mereyü bu durum tartışmalı olduğu ve acil bir durum olmadığı için herhangi bir işlem yapamam. Uncitoyen (mesaj) 16.23, 31 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla