İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Nosferatü

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini

Biraz geç cevap oldu. Taşınmamdan kaynaklı bilgisayarlara uzak durmak zorunda kaldım bir kaç gün.

Burada artık siz de artık yöneticisiniz. Şu anda zaten pek katılım yok. İleride bir gün yeni kullanıcılar gelip, siz haksız yere yönetici olmuşsunuz, oylamadan yönetici olunmaz diyerek, bu yetkileri alabilirler.

Kullanıcıyken sadece gönüllüyüz ama yöneticiliğe aday olduğumuzda, bazı sorumluluklar almayı talep ediyoruz aslında. Artık buranın bir yöneticisi olarak, diğer projelerdeki gönüllü katkılarınızdan ziyade, buradaki görevlere öncelik vereceğinizi tahmin ediyorum.

Vikikaynak için benim hiçbir yetkim yok. Oradaki durumu bilmiyorum ama zaten iki projenin birbirini bağlarlığı yok.

Herhangi bir yardıma ihtiyaç olursa çekinmeden mesaj atabilirsiniz. Kolay gelsin. --Dbl2010 13:23, 2 Haziran 2006 (UTC)

Hoşbulduk[değiştir]

Sevgili Nosferatu hoşbulduk. Şimdilik ara sıra buraya uğramak istiyorum. Zaman içinde sorularım olabilir. İyi çalışmalar--Baylan 09:10, 10 Haziran 2006 (UTC)

sevgili Nosferatu, köy çeşmesine bir not yazdım. Bu konuda fikrin nedir--Baylan 11:11, 11 Haziran 2006 (UTC)

Başlık metni Başlık metni Başlık metni Başlık metni Başlık metni Başlık metni
Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo:
Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo:
Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo:
Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo:
Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo:
Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo: Örnek tablo:

Anonim sözler[değiştir]

Yine almanca Wikisöz'de sahbi belrsiz anonim sözler kategorisi var ve bu sayfa çok zengin. Biz de açalım mı? Fikrin nedir?, iyi pazarlar--Baylan 11:25, 11 Haziran 2006 (UTC)15Pazartesi

Selam[değiştir]

Selam nosferatü mesajin icin sana tesekkür ederim :) umarim benimde vikisöze bir katkim dokunur :) yardima ihtiyacim olursa ilk adresim sensin :) vikipedi'yi az cok taniyorum. alman vikipedi'de zaten üyeyim umarim buraya da yardimci olabilirim :)özel sayfami vaktim oldugu zaman hemen degistirmeye basliyacam ^^ --Terfen 20:51, 21 Haziran 2006 (UTC)

Selamlar[değiştir]

Sevgili Nosferatu, Aleksandre Duma 'ya ekleniş intwikiler babaya ait olanlar. Bir kontrol et istersen. Selamlar--Baylan 10:30, 30 Haziran 2006 (UTC)

Nosferatu, Son sözler maddesinde Marko Polo ismiyle bir söz eklenmişti. Mükerrer olduğu için silmiştim (sayfa geçmişinden görebilirsin). Ancak Marko Polo yanlış yazım olsa da demek ki bu isim ile arama yapılabilir diye düşünerek yanlış yazımlı bir yönlendirme sayfası açmıştım (ancak yanlış yazım sebebi ile silinmiş). Wikipedide de bu yönde bir uygulama var. İyi çalışmalar--Baylan 06:13, 4 Temmuz 2006 (UTC)

Sevgili Nosferatu, tamamen internette arama mantığı ile hareket ederek yön sayfasını oluşturmuştum. Aslında uzun uzun tartışma yapacak kadar önemli bir konu değil ama benim fikrim en azından türkçe okunuş şekilleri ile (özellikle türkçe kullanımları mevcutsa) yön sayfalarının olması gerektiği. Marko Polo buna iyi bir örnek. Tabiki Vinstın Çörçil anlamsız olur. İstersen büyük harfle bir Marko Polo açalım. Sana da iyi çalışmalar.--Baylan 16:47, 4 Temmuz 2006 (UTC)

silinen maddeler hakkında[değiştir]

sanırım dün 3 yeni sayfa açmıştım. mustafa ulusoy, mücahit bilici, ve metin karabaşoğlu için bunlar neden silinmiş? sebebini öğrenebilir miyim? telifli olduğunu söyleyecekseniz onları kitaptan ya da dergiden almadım. ücretsiz dağıtılan kitap ayraçlarının üzerinde yazan sözlerdi.

silinen maddeler hakkında[değiştir]

google da yaptığınız aramada sözlerin kişilere ait olduğunu bulamamanız "hızlı sil" sebebi midir? en azından bir tartışma başlatarak bunları bana soramazmıydınız? google ne? vikisöz ile alakası ne? vikisöze girilen her söz google da araştırılıyor mu? ya da google da indekslenmemiş bir sözü vikipediye eklemek kurallara aykırı mı? bana sorulsaydı gerekirse tarayıcıda tarayıp gösterirdim. çok saçma bir şey yaptınız.. sanırım bir daha bu siteye katkıda bulunmayacağım...

hoşbulduk[değiştir]

Dün İngilizce Wikiquote'a biraz baktım. Türkçesine de ekleme yapmak gerektiğini düşündüm. iyi günler. --Süleyman Habib 08:11, 12 Ağustos 2006 (UTC)

Teşekkürler Nosferatu[değiştir]

Kullanıcı sayfamdaki "bağlantılar" için teşekkürler Nosferatu .--Hasan Sami 23:46, 25 Eylül 2006 (UTC)

Çeviriler[değiştir]

Merhaba, Sözlerin farklı dillerindeki karşılıkları için Albert Camus maddesinde bir deneme yaptım. Çeviriler için, bu örnekteki gibi her söz için ayrı bir madde oluşturabiliriz, sözler için Vikisözlük te madde oluşturup oraya bağlantı kurabiliriz. Bu konudaki görüşlerin nedir? --Viki 07:36, 3 Ekim 2006 (UTC)

Bildiğim kadarıyla diğer Vikisöz lerde böyle birşey yok. Vikisözlük lerde ise deyim ve atasözleri var. Bu durumda bununla ilgili şablonlar gerekecek (Dil şablonları). Zamanla da genel görünüm düzeltilerek şekillenir. --Viki 08:12, 3 Ekim 2006 (UTC)

Şablonlar[değiştir]

Diper vikilerde buradaki gibi güzel şablonlar oluşturulmamış gibi geldi. Özellikle en çok vikisözlük'de ihtiyaç duyuluyor buna. Vikipedi'de de olsa insanların daha rahat ve hızlı katkıda bulunmaları sağlanabilir diye düşünüyorum. Ayrıca vikilere tüm emeği geçenleri kutlamak gerek. Saygılar. --Kendim 08:22, 21 Aralık 2006 (UTC)

wikipedia kaynaklı resimler[değiştir]

Nosferatü resimler için lisans uyarısı vermişsin ama ben bu resimleri wikipedia'dan almıştım zaten. diğer dillerdeki wikilerden aldığımız fotolar için yine telif sorunu varmı? Peki birde resimleri dış sayfalardan linkleme şansımız varmı? örneğin resmi yüklemek yerine direk o sayfaya linklemek gibi. Enes Külcü 14.06, 3.1.2007

Günün sözü[değiştir]

 • Günün sözü ile ilgili verdiğin bilgi için teşekkürler. Fırsat buldukça bu bölümü güncel tutmaya çalışacağım...-Fuzûlî 09:53, 15 Şubat 2007 (UTC)
 • 10 gün kadar internetten uzak kalacağım. Günün sözleriyle ilgilenebilir misin?--Fuzûlî ileti 03:17, 6 Temmuz 2007 (UTC)

Günlere göre düzenleme hakkında[değiştir]

 • Eline sağlık. Güzel olmuş. --Fuzûlî 09:59, 18 Şubat 2007 (UTC)
 • Teşekkür ederim beni de bilgilendirdiğin için..Bu tarihleri bi düzene sokmak lazım diye aklımdan geçmişti lâkin bu şablonu yapacak noktada değilim tabi:P Daha imzamı eklemeyi unutuyorum :) --Suelnur 00:15, 19 Şubat 2007 (UTC)

Son Değişiklikler ile ilgili bir öneri[değiştir]

 • Son değişiklikler sayfasındaki girişler eğer en son hali ise sonuna bir "(son)" ibaresi konması mümkün mü acaba? Bu sayede listeye bakarken zaten düzeltilmiş bir hatalı yazıya tekrardan girmemiz gerekmez. Bu da bize zaman kazandırır ve kolaylık sağlar diye düşünüyorum.

Bu bahsettiğim yazı zaten her Wikinin katkılar sayfasında mevcut ama bunu son değişikliklere nasıl uygulayabiliriz veya uygulayabilir miyiz? --Amfetamin 14:41, 26 Şubat 2007 (UTC)

 • Biliyorum o otomatik konan bir yazı ama yazılıma ekleme şansımız yok mu acaba? Bir sorsak adminlere bence onlara da mantıklı gelecektir bu fikir. --Amfetamin 15:32, 26 Şubat 2007 (UTC)

Babil[değiştir]

 • Eline sağlık. Vikipedi'deki babil şablonlarını biraz inceledim. Yapılacak çok iş var gibi görünüyor. Ancak kendini ifade etme imkânı verdiğinden hem üye sayısını hem de mevcut üyelerin aidiyet hissini artıracağını düşünüyorum. Fırsat buldukça babil şablonlarına katkıda bulunmaya çalışacağım.--Fuzûlî 10:22, 28 Şubat 2007 (UTC)
 • Ellerine sağlık, babil şablonlarını buraya aktarman gayet iyi olmuş. Benimkisi biraz hazıra konmak galiba :) ama mevcut olanlardan bana uyanları hemen kullandım.--Suelnur 18:52, 28 Şubat 2007 (UTC)
 • Haklısın. Böyle bir şeye ihtiyaç vardı. Müsait bir zamanda bu sayfaya katkıda bulunamaya çalışacağım. Hepsi tek sayfada bulunabileceği gibi gruplandırabiliriz de. Alt kategoriler açıp örneğin:
 • Konuşabildikleri lisanlara göre kullanıcılar
 • İşletim sistemine göre kullanıcılar
 • Cinsiyetine göre kullanıcılar
 • Taraftarı oldukları spor kulübüne göre kullanıcılar
 • Yaşadığı ülkeye göre kullanıcılar
 • Yaşadığı şehre göre kullanıcılar
 • Ruh haline göre kullanıcılar
.... gibi kategoriler altında düzenli bir şekilde toplamak da bir seçenek olabilir.--Fuzûlî 09:14, 1 Mart 2007 (UTC)
 • Vikisöz:Kullanıcı şablonları sayfası yol göstermek açısından isabetli olmuş, ben vikipedi de naçizane babil kulemi yaparken şablonların kısa ifadelerini bulmakta zorlanmıştır. Lakin kullanıcı şablonu sayısı arttıkça sayfa fazlasıyla uzayıp karışmaz mı? Şablon:Kullanıcı VikiPeri de olduğu gibi her şablonun kendi sayfasına yerleştirsek babil kulesinde kullanılan kısaltmasını çok mu zahmetli olur acaba?--Suelnur 18:24, 2 Mart 2007 (UTC)
 • Vikipedi'den taşıdığımız bazı babil şablonlarının kullandığı kategorilendirmelerde vikipedi kullanıcıları vikipedist olarak tanımlanıyor. Vikisöz kullanıcılarını nasıl tanımlayalım. Vikipedist mi? Vikisözcü mü? yoksa başka bir isimle mi? Konuyla ilgili olarak Köy çeşmesi'nde bir başlık var.--Fuzûlî ileti 22:48, 8 Mart 2007 (UTC)

Anasayfa tarihi[değiştir]

 • Anasayfada sol sütunun başındaki tarih bende bir gün öncesini gösteriyor. Bir de buradaki bağlantıyı örneğin "3. Mart" yerin "Mart 3" biçiminde yapabilir miyiz?--Fuzûlî 22:10, 2 Mart 2007 (UTC)

Selamlar[değiştir]

Proje içine dahil olan bir bölümü sınırlarını aşmadan kullandım hepsi bu. Vakit buldukça proje hakkında bir şeyler öğrenmeye gayret ediyorum, parçalar bütüne ulaştığı zamanda elimden geldiğince katkılarda bulunmak isterim. Şunu da belirtmek isterim ki; "Burası kişisel sayfa yeri değildir" şeklinde ki tarzınız beni hayal kırıklığına uğrattı ama iyi niyetinizden de şüphem yok. Sonuç olarak burda yeniyim ve öğrenip uygulamaya çalışıyorum. Kolaylıklar dilerim.

Sol menü[değiştir]

Merhaba Nosferatü.

Soldaki bağlantılar güzel olmuş. Eline sağlık.--Fuzûlî ileti 21:23, 13 Nisan 2007 (UTC)

kategoriler[değiştir]

ayı, köpek, kedi vb. hayvanları ekliyorum vikisözlük'e. bir kategori oluşturma konusunda sıkıntı yaşadım. bu konuların altlarına kategori olarak hayvanları tanımladım ancak, bu kategorinin sayfasında bir sorun oldu. kategorileri kaydedemedim gibi. bu kategori boştur diyor altında da a ve k harfleri altında kedi, köpek ve ayı duruyor.

yardımcı olabilirseniz sevinirim,

--Kendim 01:58, 16 Nisan 2007 (UTC)

Merak ettim[değiştir]

Meraba.. Mustafa Kemal Atatürk maddesindeki altsayfa içerikleri neden küçük harfle görünüyor? Yani "small" ibaresi sebebiyle öyle göründüğünü biliyorum tabi de bunun yapılmasının özel bir sebebi varsa bilmek isterim. Sayfa geçmişlerinde yaptığım kurcalama sonucu bu uygulamayı senin yaptığını gördüğüm için soruyu sana yöneltmeyi uygun buldum.--Suelnurmesaj 21:25, 21 Nisan 2007 (UTC)


Kaynakça[değiştir]

Merhaba Nosferatu,

Sözlere kaynakça olarak youtube.com'daki video bağlantılarının eklenmesi wiki projelerinin ilkelerine aykırı bir durum teşkil eder mi?--Fuzûlî ileti 22:15, 24 Mayıs 2007 (UTC)

Filmler Dizini[değiştir]

Umarım doğru yere yazıyorum. Filmler Dizininde, kullanıcı girişi yapmadan değişiklik yapmıştım. Değişikliğin sebebi Ölü Ozanlar Derneği ve Simpsonlar maddelerinin ingilizcelerinin de listede bulunmasıydı, bunu fazlalık olarak gördüğümden silme gereği duydum. Geri almanız yanlış düşündüğümü mü gösteriyor? Eğer öyleyse diğer filmlerin ingilizcelerini listeye eklemek isterim. Kolay gelsin. 14:36, 14 Haziran 2007 (UTC)

DEĞİŞTİRME[değiştir]

Tekrar Merhaba,

Yardım için teşekkrüler.

Açıkcası Wiipedia'ya eklemeler ve katkılar konusunda acemiyim.Vandalizm konusunda da hm fikirim. Eğer bana koruma altında olan bir sayfaya ekleme nasıl yapılır adım adım iletirseniz tekrar koruma altına almanız mantıklı olur. Kayıtlı olmasam size mesaj yazamam veya oturum açamam, ?? Ancak gene de değiştirme yapamıyordum. Bu yüzden kaldırılmasını talep ettim. Her türlü desteğe ve yardıma hazırım. mail adresim abasqokerket@gmail.com ayrıntılı görüşmek isterim.

teşekkürler, Nart


Merhaba,

Mesajinizi aldim ancak bildiğim kadarıyla "değiştir" sayfasinin gelmesi gererkiyor. Böyle bir sayfa gelmedi. Değiştirme yapamıyorum.

Böyle bir korumaya niye gerek duydunuz? Yanlışlar düzelecekse Kafkas Atasmzleri gibi lüzumsuz bir sayfada bu ekranlarda......


tşk, Nart

Sn. Yönetici,

Çerkes Atasözleri ve Çerkesler ile ilgili ekleme yapabilirim. Açıkcası kültürüme ait bilgi ekleme, bilgi değiştirme hakkımı kullanmak istiyorum.

Yardim ve desteğinizi rica ediyorum.

Teşekkürler, Nart

Yönetici & Bot[değiştir]

Merhaba Nosferatü, Özgür uzun zamandır ortalarda görünmüyor. Yöneticilik ve bot statüsü verme işine kim bakıyor? --Viki 10:50, 17 Ağustos 2007 (UTC)

Edep maddesi[değiştir]

Burada sadece sizden başka katkı sağlayan yok galiba ben de arada artı değer kaytmaya çalışıyorum. Geçen başbakan hakkında denen bir sözü "muhtar bile olamayacak!" sözünü koymuştum beğenip günün sözüne koymuşsunuz. Teşekkür ederim. Size sorum şu;

 • Edep maddesine herkesin bildiği divan edebiyatımızda edeple ilgili geçen sözler vardı, Onları sildiniz. Şunu anlayamadım, Hz Peygamberin edeple ilgili hadisini neden 2 kere sildiniz? Edeple ilgili türk atasözünü 2 kere geri aldınız . Mevlananın edeple ilgili sözününün hem türkçesini hem de orjinal metninin koymuştum onu da çıkardınız. Sadece hacı bektaşi velinin sözünü bıraktınız. Alevi ileri gelenlerinin sözleri dışındakilerin sözlerini vikisöze koymak uygun değil mi?
 • Edep maddesi tek kişinin sözüyle kalıyor , bazen de yetersiz bilgi deyip tek kişilik sözleri siliyorsunuz. İyi de o tek kişilik söz, ama o zamanla çok kişiden söz olacak . Diğer sözlere de Az hoşgörü gerek mez mi? -- 3210  (T) 04:32, 21 Ağustos 2007 (UTC)
Özür dilerim iş yerimdeki yoğunluğumdan dolayı burayla yeterince ilgilenemedim mesajınızı okudum ama buraya girişlerim kısa süreli ve kontrol amacıyla olduğu için yanıt veremedim.
Uyarınız için teşekkürler şu bağlantıyı kontrol ederseniz ilk olarak geri aldığım kısım gördüğünüz gibi vikisözlükte yer alması gereken açıklamalar ve bir takım yorumlar. Düzene uymadığı için değişiklikleri geri aldım
Sanırım ikinci değişikliği geri alırken hata yaptım ve hemen hatamı telafi edip aldığım değişiklikleri düzeltiyorum. Ama yinede sizin eklediğiniz ve benim sonradan düzeltiğim sayfadaki farkı görmeniz için iki bağlantıyı da size göstermek istiyorum hangisi göze daha hoş gözüküyor? benim düzenlediğim Edep maddesi ve sizin yazdığınız Edep maddesi--Nosferatu 17:45, 24 Ağustos 2007 (UTC)
teşekkürler. çok güzel olmuş.-- 3210  (T) 07:56, 1 Eylül 2007 (UTC)

Evlilik maddesini tartışma bölümünde benim önerime göre düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Siz ve bendenizden başka ortada çalışan yok galiba. İyi çalışmalar.-- 3210  (T) 07:52, 1 Eylül 2007 (UTC)

Başlık yazısı[değiştir]

Nosferatü Bey isminiz bilmiyorum. onunla hitap etmeyi tercih ederdim. Ancak müsade edersemniz Bendenizin anlayamadığı bir şey var onu anlamak istiyorum CHP maddesini sildiniz daha öncede Cumhurbaşkanı maddesini kısa deyip silmiştiniz. Bende bir sözden bulmak için o kadar uğraştım. İyi de bu maddeler nasıl uzun olacak? bir bir uzun bilgiler olacak değil mi? Bir söz yanlış veya doğru peşinden ikinci söz ve birleri sizin gibi yanlışları düzeltecek. Benim tavsiyem az daha hoşgörülü olsakta silmek yerine o konudaki sözlerin gelmesini beklesek. Takdir edersinizki onlarca sözden bir kaçını seçmek gerekir. Bu kadar geniş bilgi kimsede yoktur. Katkılarını bekler sevgilerimi sunarım.-- 3210  (T) 21:16, 8 Eylül 2007 (UTC)


Nosferatü Bey ismi alinizi bilmiyorum. Yöneticiyi adıyla bilmeyi ve onunla hitap etmeyi tercih ederim. Bence yönetici gerçek kimliğiyle bilinmelidir. Ancak müsaade ederseniz Bendenizin anlayamadığı bir şey var onu anlamak istiyorum. Başörtüsü maddesinin neden türbana yönlendirildiği . Bence bunu tartışmak lazım. Yani ben tek başıma düzenlerim değilde, yönlendirmeyi tartışarak yapmak nezaket gereği daha uygun olmaz mı? Oydaşaşarak demokratik yöntem uygulasak daha yerinde olmaz mı? Benim tavsiyem daha hoşgörülü bir yöntem, yani hemen yönlendirmek yerine o konudaki sözlerin gelmesini beklemek, tartışma da değerlendirmek . Teenniyle hareket etmek sanırım Vikisözü daha geliştirir. Takdir edersin ki türban hintlilerin bir örtü şekli , bizim başörtüsü dediğimiz türbandan daha farklı yani birisi balık örnek olayımızda (başörtüsü) öbürü dehamsi örnek olayımızda (türban) farkı gibi bir şey. Buraya sizden ve bendenizden başka katkı sağlayan pek yok. Değerlik katkılarını bekler, sevgilerimi sunarım.-- 3210  (T) 00:37, 19 Ekim 2007 (UTC)

Erdoğan Maddesi çok karışık olmuş. Kaynaksız bilgiler çok var . İkili tartışmalar var. Birde kendi hakkında denenler ayrı madde olmalı kendisnin dediği konulu maddeler konularına göre ayrı madde olmalı. Kolay gelsin.--88.230.206.84 00:22, 1 Kasım 2007 (UTC)

Nosferatü Bey, anladığım kadarıyla iki tür susurluk raporu var. Birincisi kurumun hazırladığı ama hazırlayanın kimliğinin bilinmediği bir susurluk raporu, bir de Başbakakanın Teftiş Kurulu başkanı sıfatıyla Kutlu Savaş'ın hazırladığı Susurluk Raporu, Sanırım bu ikincisi gayet ciddi. İlki az bana karıştırılmış gibi geldi. İçişleri bakanı olmayanlar bakan olarak yazılmış vesaire. İkinci Susurluk Kaynağı Vikikaynakta yok onu da siz Vikikaynağa formatında yükleyebilirsiniz, sanırım.-- 3210  (T) 18:07, 16 Kasım 2007 (UTC)


Yönetici bey , neden kullanıcı alt sayfamı sildiniz. Uluslararası wiki kurallarının en temel esası çerçevesinde silmemeniz gerekirdi. Bu alemde sizden bendeniz daha eskiyim.Ama böyle birşey hiç görmediğimi üzülerek belirteyim. Sizin yöneticilik mantığınızı anlaya çalışıyorum. Lütfen...-- 3210  (T) 22:13, 1 Aralık 2007 (UTC)

Yönetici beyefendi,

"Sözlerin tasnifi" Atatürk maddesindeki gibi tasnifli olması açısından sizce önemli değil mi? Neden Sebahattin Zaim maddesindeki sözlerin konu tasnifini sildiniz? Bunu burayı geliştirmek adına soruyorum. Lütfen Başbakanlık Sususurluk Komisyonu Raporunu Vikikaynaktan sildiniz, bunlarıda silmeyeniz. Yöneticilik silme veya kullanıcılarla kapışma, onların katkılarını görmeme yeri değildir. Sen yöneticisin beysin. "Kem söz bize, uysallık sana." Vikipedi deki hakkımdaki karalayıcı kampanyanızı da gördüm. Çok çabuk karar veriyorsunuz. Karalamak yöneticiye yakışmaz. İnsanları tanımak için empati yapmak lazım. Vikisözlükte ne karmaşası varmış.50.000 den fazla kelime girdirdim. Tebrik edecek yerde yaptığınıza bak.Beni başkaları ile karıştırma. Ben dini şeyler girmiyorum. Güncel konulara açıklık getirecek şeyler giriyorum. Türban konusu dini değil toplumsal bir sorundur. Türban konusundaki önemli sözleri de siliyorsunuz ha bire. Halbu ki O konuya farklı bakıştaki can alıcı sözler Vikipedide ki ansiklopedik maddeyede açıklık getirecektir. Bir de wiki alemi bilim adamı gibi tarafsız olur, nesnel olur. her söze nesnellik gereği açık olur. İşte bu farklı nesnel sözler banal ve ahmakça tartışmaları bitirir. Vikisözü söylenene yani gerçeğe nesnel olmak adına beğenmesek dahi kapamayamayız.-- 3210  (T) 06:24, 13 Aralık 2007 (UTC)

selam[değiştir]

ben gökhan

merhaba nergis[değiştir]

sellâam.

Teşekkürler...[değiştir]

Hoşgeldin mesajınız için teşekkür ederim. Umarım Vikisöz' ün gelişmesi için benim de birazcık katkım olur. İyi çalışmalar..--Rhn 15:31, 10 Ocak 2008 (UTC)

Ana Sayfada Yazım Hatası[değiştir]

Merhaba,
Ana sayfanın tartışmasına da yazdım ama görülmemiş olabilir. Ana sayfadaki son değişikliği siz yapmış olduğunuz için buraya da yazayım dedim. Ana sayfanın en üst kutusunda yer alan "Sizde bu oluşuma katkıda bulunabilirsiniz." cümlesinde yazım hatası var. Doğrusu "Siz de bu oluşuma katkıda bulunabilirsiniz." olmalı. Homonihilis 23:11, 23 Ocak 2008 (UTC)

Şablonlardaki sorun[değiştir]

Merhaba Nosferatü bir süredir dikkatimi çeken kitap ve yazar şablonlarındaki sorunu paylaşmak istedim. Farkında mısın bilmiyorum ama konuldukları maddelerin üst kısmında birkaç satır boşluk bırakılmasına neden oluyor bu şablonlar ve bence görünümü çok bozuyor. Büyük bir ihtimalle giderilebilecek bir sorun ama ben hiç şablon yapmaktan anlamıyorum, anlasam hemen çözeceğim :) Bu konuyu halledebilir miyiz acaba? Nasıl halledebiliriz? Sevgiler.. --Rhn 13:05, 5 Şubat 2008 (UTC)

Merhaba Nosferatü! Vikisöz:Gözat maddesini oluşturdum. Bunu Ana Sayfadaki Ana kategorilerin altında bulunan Kişi|Atasözleri|... şeklinde giden başlıkların en başına Göz at: şeklinde ekleyebilir misin? Srhat 20:48, 23 Şubat 2008 (UTC)

Sidebar'a koyduğun için sağol. Gözat sayfası nasıl olmuş sence eklenecek çıkarılacak bir şey var mı?Srhat 07:50, 24 Şubat 2008 (UTC)
Proje adı altında yerleştirmen eskisine göre çok daha iyi olmuş fakat sanki vikisöz bağlantılar çok fazla kalabalık gibi geliyor bana. Vikisöz bağlantılardaki liste biraz daha küçültülse daha iyi olur bence. Srhat 13:14, 24 Şubat 2008 (UTC)

Atasözleri[değiştir]

Merhaba, vikisözlük içine 2000 adet yeni atasözü girdik. Buraya nasıl aktaralım?--Saltinbas 10:40, 20 Nisan 2008 (UTC)

Silme kayıtları hakkında bir soru...[değiştir]

Acaba bazı maddelerin silme nedenleri nedir acaba?Örn. İhsan Koç maddesini neden sildiğinizi öğrenebilir miyim?Nedenini merak ettim sadece?Kalender77 17:00, 20 Mayıs 2008 (UTC)

Resim Yükleme[değiştir]

Selam Nosferatü, Yılmaz Onay 'ın Vikipedi de bulunan resmini Vikisöz'e eklemek istiyorum. Bir türlü başaramadım. Bana yardımcı olabilir misiniz? Sevgiler--Gemalmaz ileti 18:45, 20 Mayıs 2008 (UTC)

Yılmaz Onay resim[değiştir]

Selam tekrar. Benim resim yükleme yetkim yok gibi birşeyler yazdı,ben resmi yüklemek istediğimde. Bu nedenle vikipedia da bulunan Yılmaz Onay maddesindeki resmi nasıl yükleyebilirim? Bu konuda bir yardım nereden alabilirim? Sevgiler--Gemalmaz ileti 11:53, 21 Mayıs 2008 (UTC)

close wikiquote[değiştir]

meta:Metapub/On_disbanding_Wikiquote is discussing possibility of closing all wikiquotes.

--Chico 14:45, 11 Eylül 2008 (UTC)

Bayram tebriği[değiştir]

Merhaba Nosferatü,
 • Kurban bayramın mübarek olsun. Ailece, mutlu, huzurlu uzun ömürler diliyorum. Daha nice güzel yıllara.. --Hasan Sami 00:44, 9 Aralık 2008 (UTC)

Teşekkürler[değiştir]

Nosferatü, bazı katkılarımı düzenlediğin için çok teşekkür ederim. Ayrıca şu sigara kullanmayan vikisözcüler felan öyle kısımlara ismimizi yazdırmanın bir yolu var mı :) (Teşekkürler)

Tekrar teşekkürler[değiştir]

Tekrar teşekkürler... Bir soru sormak istedim kendimiz nasıl bir grup yapabiliyoruz? Mesela sen bu kullanıcı vampirdir Nosferatü soyundandır felan demişsin onun gibi birşey de ben yapmak istesem nasıl yaparım?

 • Merhabalar; Vikipedi'de Vikisözlüğe bağlantı vermek istediğimizde Wikt: ön ekini kullanıyoruz. Vikisöz için böyle bir kısaltma var mı? Teşekkürler, kolay gelsin.. Levent Abi 12:10, 10 Ocak 2009 (UTC)

Replikler[değiştir]

Merhaba Nosferatü. Dexter maddesi içeriğinin dizinin senaryosunda yer alan repliklerden oluştuğu için telifli olduğunu düşünüyorum. Tartışma sayfasına not yazıp sil etiketi koymuştum ama yorum yapan ya da silen olmamış. Acaba gözden kaçırdığım bir şey mi var? Teşekkürler. --Yabancımsj 16:08, 24 Nisan 2009 (UTC)

Yok, bir yerden kopyala yapıştır yapıldığına ilişkin bir veri yok elimde. Doğrudan senaryo kapsamında sözler olduğu için telifli olduğunu düşünüyorum. Buradaki kısa alıntılar kim tarafından eklenmiş olursa olsun telifli olmaktan çıkarmaz bu içeriği. Açıkçası mantığı anlamakta güçlük çekiyorum :) Birilerinin senaryo üzerinde telif hakkı varsa, biz oradan alıntıları buraya aktarıp GÖBL ile lisansladığımızda telif ihlali yapmış olmuyor muyuz? Bir türlü aklıma yatmıyor, acaba ben mi yanılıyorum? Açıklayabilirsen sevinirim. Teşekkürler. --Yabancımsj 08:02, 25 Nisan 2009 (UTC)
Bir de, burada da monobook kullanılıyor mu? Eğer öyleyse bana bir monobook sayfası oluşturman mümkün mü? Çok oluyorum ama :) --Yabancımsj 08:06, 25 Nisan 2009 (UTC)
Çok teşekkürler, eline sağlık. --Yabancımsj 19:17, 25 Nisan 2009 (UTC)
 • selam, biraz bu projelerle ilgilenmek istiyorum. çok sayıda kaynaksız madde var gördüğüm kadarıyla.. mesela Kamyon Arkası Yazıları.. bu konudaki genel eğilim nedir? --Kibele 11:17, 9 Mayıs 2009 (UTC)

Genel durum[değiştir]

Merhaba Kibele uzun zamandır buradayım bir grup oluşmadığından hemen hemen yalnız sayılırım. Tek yaptığım şey buranın temiz kalmasını sağlamak , politikaları vikipedideki sayfalara göre belirliyorum. Kamyon arkası yazılarında veya benzeri sayfalarda aşırı uçlarda giriş yapılmadığı sürece (sayfayı komple silme , küfür girişi , vandalizm ) müdahalem yok . Doğrusu burada bir grubun oluşmasını isterdim--Nosferatu 12:45, 9 Mayıs 2009 (UTC)

 • zamanla o da olur umarım. ben bir süre kardeş projelerle ilgilenmeyi düşünüyorum. temizlik anlamında ya da problemli birşeyler olunca paylaşırsan sevinirim. kolay gelsin. --Kibele 17:35, 9 Mayıs 2009 (UTC)

Bu ne biçim yöneticilik[değiştir]

yahu nosferatü ,türk yazar mustafa ertekineri koymaya çalışıyorum bu kaçıncı silişiniz anlamıyorum ya.her önüe geleni sliyosunuz aynı maddeyi tekrar koyuyorum ısrarla koyacağım bu maddenin ingilizce vikipedi falan da karşılığı var.kaynak belirtmişim yine siliyosunuz ayıp yahu.

Sizin tanımadığınız kişiler, ansiklopedik değilmidir?[değiştir]

Tanımadığınız kişileri ansiklopedik değil diye siliyorsunuz.

Herkesi silin silin nereye kadar![değiştir]

Kimi kime şikayet edeceğiz bilmiyoruz

Oylama![değiştir]

Merhabalar. Şu an yöneticiliğe adayım. Çoğunlukla siz aktifsiniz. Olumlu, olumsuz oylarınızı beklerim. --Kerem 233 13:17, 20 Ağustos 2009 (UTC)

Sizden bir ricam olacak. Eğer ana sayfayı değiştirebiliyorsanız wikinews yerine vikihaber deyin türkçe deyin. çünkü; türkçe vikihaber açıldı. --Kerem 233 09:24, 21 Ağustos 2009 (UTC)


(...)[değiştir]

Neden sildin şimdi açtığım sayfayı--Giremino 15:32, 29 Ağustos 2009 (UTC)

 • selam nosferatü, bu kullanıcı değişik viki projelerinde katkı yapmakta. başlangıçta yaptığı katkılarda bir problem yoktu, ancak değişiklik özetleri malum. şimdi de içeriksiz ve vikisöz maddesi olmayacak maddeler açmakta. uyarılara da cevap vermiyor. engellenmek istiyor bence. selamlar. --Kibele 21:28, 16 Ekim 2009 (UTC)
 • engellemişsin.. vikisözlükte de faaliyette. belki oraya da bir göz atarsın. teşekkürler. --Kibele 21:03, 19 Ekim 2009 (UTC)

Selamlar[değiştir]

Merhaba, Bu sayfayı silip sonra korumaya alabilir misiniz acaba? Bu haliyle hem geçmişteki küfürlü değişiklik görülebilir durumda hem de madde sayısında +1 madde olarak sayılmakta. İlgilenebilirseniz sevinirim. İyi vikiler, saygılar--Merube 89msj 01:46, 11 Haziran 2010 (UTC)

Wikiquote interlanguage communication[değiştir]

Hi, I'm Nemo from the Italian language Wikiquote and I'm writing you (via a bot) because you're an administrator of Wikiquote in this language; please excuse me if you've received this message more than once.
The simple thing that I want you to know is that Wikiquote has an official mailing list, Wikiquote-l, which can be used to communicate and discuss matters which interest all Wikiquotes. This mailing list was last "advertised" about three or four years ago, before many of us joined Wikiquote, and is currently almost not participated at all by Wikiquote users and very low-traffic. I ask you to subscribe, to participate in discussions and to write about your Wikiquote.
I love Wikiquote, as you probably do, and I think that we should be proud of what we do here, share our experiences and good practices to make Wikiquote better and raise awareness of it.
I remind you that Meta-Wiki is the best place for Wikimedia projects coordination, and it contains several pages about Wikiquote, and specifically this talk page which can be used to discuss about Wikiquote if you don't like mailing lists.
I hope that this message has been useful for you. Cheers, Nemo (write me) 10:20, 14 Aralık 2010 (UTC)

vikipedideki mesaj[değiştir]

Selamlar. Vikipedi'deki mesajımı dikkate aldığın için teşekkürler. Kontrolde gözden kaçırdığın maddelere sil şablonu koydum, ilgileniverirsin artık, kolay gelsin...--вяí¢αи76ileti 10:24, 31 Aralık 2010 (UTC)

Your administrator status on the Turkish Wikiquote[değiştir]

Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on the wiki listed above. Since that wiki does not have its own rights review process, the global one applies.

If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

If you wish to resign your rights, you can reply here or request removal of your rights on Meta.

If there is no response at all after approximately one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards. Rschen7754 05:33, 11 Şubat 2015 (UTC)