Kullanıcı mesaj:3210

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini
Adem-i zâde eger bî-edeb est, âdem nist (âdem oğlu eğer ki edepsizdir, âdem değildir.)

Fark der cism-i benî âdem ü hayvan edeb est(âdem ve hayvan cinslerinin cismindeki fark edeptir)
Mevlana Celaleddin-i Rumi

Edep maddesi[değiştir]

Burada sadece sizden başka katkı sağlayan yok galiba ben de arada artı değer kaytmaya çalışıyorum. Geçen başbakan hakkında denen bir sözü "muhtar bile olamayacak!" sözünü koymuştum beğenip günün sözüne koymuşsunuz. Teşekkür ederim. Size sorum şu;

  • Edep maddesine herkesin bildiği divan edebiyatımızda edeple ilgili geçen sözler vardı, Onları sildiniz. Şunu anlayamadım, Hz Peygamberin edeple ilgili hadisini neden 2 kere sildiniz? Edeple ilgili türk atasözünü 2 kere geri aldınız . Mevlananın edeple ilgili sözününün hem türkçesini hem de orjinal metninin koymuştum onu da çıkardınız. Sadece hacı bektaşi velinin sözünü bıraktınız. Alevi ileri gelenlerinin sözleri dışındakilerin sözlerini vikisöze koymak uygun değil mi?
  • Edep maddesi tek kişinin sözüyle kalıyor , bazen de yetersiz bilgi deyip tek kişilik sözleri siliyorsunuz. İyi de o tek kişilik söz, ama o zamanla çok kişiden söz olacak . Diğer sözlere de Az hoşgörü gerek mez mi? -- 3210  (T) 04:33, 21 Ağustos 2007 (UTC)


Özür dilerim iş yerimdeki yoğunluğumdan dolayı burayla yeterince ilgilenemedim mesajınızı okudum ama buraya girişlerim kısa süreli ve kontrol amacıyla olduğu için yanıt veremedim.
Uyarınız için teşekkürler şu bağlantıyı kontrol ederseniz ilk olarak geri aldığım kısım gördüğünüz gibi vikisözlükte yer alması gereken açıklamalar ve bir takım yorumlar. Düzene uymadığı için değişiklikleri geri aldım
Sanırım ikinci değişikliği geri alırken hata yaptım ve hemen hatamı telafi edip aldığım değişiklikleri düzeltiyorum. Ama yinede sizin eklediğiniz ve benim sonradan düzeltiğim sayfadaki farkı görmeniz için iki bağlantıyı da size göstermek istiyorum hangisi göze daha hoş gözüküyor? benim düzenlediğim Edep maddesi ve sizin yazdığınız Edep maddesi--Nosferatu 17:45, 24 Ağustos 2007 (UTC)
teşekkürler. çok güzel olmuş.-- 3210  (T) 07:56, 1 Eylül 2007 (UTC)

Evlilik maddesini tartışma bölümünde benim önerime göre düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Siz ve bendenizden başka ortada çalışan yok galiba. İyi çalışmalar.-- 3210  (T) 07:52, 1 Eylül 2007 (UTC)

Aslında katkı yapan arkaşlar var ama düzensiz arlıklarla siteye girip katkı yapmaktalar. Ben düzenli olarak ziyaret ettiğim ve düzene uygun olmayan sayfaları düzelttiğim için son değişikliklerde sürekli adım gözüküyor. --Nosferatu 14:22, 1 Eylül 2007 (UTC)

Başlık yazısı[değiştir]

Nosferatü Bey isminiz bilmiyorum. onunla hitap etmeyi tercih ederdim. Ancak müsade edersemniz Bendenizin anlayamadığı bir şey var onu anlamak istiyorum CHP maddesini sildiniz daha öncede Cumhurbaşkanı maddesini kısa deyip silmiştiniz. Bende bir sözden bulmak için o kadar uğraştım. İyi de bu maddeler nasıl uzun olacak? bir bir uzun bilgiler olacak değil mi? Bir söz yanlış veya doğru peşinden ikinci söz ve birleri sizin gibi yanlışları düzeltecek. Benim tavsiyem az daha hoşgörülü olsakta silmek yerine o konudaki sözlerin gelmesini beklesek. Takdir edersinizki onlarca sözden bir kaçını seçmek gerekir. Bu kadar geniş bilgi kimsede yoktur. Katkılarını bekler sevgilerimi sunarım.-- 3210  (T) 21:16, 8 Eylül 2007 (UTC)

Maddelerin uzun veya kısa olmasının önemi yok burada Çok az ya da hiç bilgi taşımayan kısa içerikli sayfaları siliyorum özellikle sildiğim ve sizin oluşturduğunuz maddelere bakarsak bir cümle alıyorsunuz içinden bir çok kelimeyi seçip iç bağlantı verip ve kopyala yapıştır yaparak benzeri pek çok sayfa oluşturuyorsunuz vikisözde amaç oluşturulmuş sayfaları çoğaltmak değil. Şimdi sizin oluşturduğunuz ve benim sildiğim ilk cumhurbaşkanı maddesine göz atalım aynen şu şekilde

"Bu [[kız]] kendisinin cumhurbaşkanı [[karı]]sı olduğunu unutmuyor ama, [[koca]]sının cumhurbaşkanı olduğunu unutuyor!" [[Latife Hanım]]ın Babası

Bu sayfada bir kategori oluşturmamışsınız sayfa şablonlar kategorisinde bulunuyor , ingilizce sayfasına bağlantı vermişsiniz ama karşılığı yok, sözün kaynağını belirtmemişsiniz. Sizce buraya yakışan bir sayfa mı? Şimdi de yeni oluşturduğunuz Cumhurbaşkanı sayfasını inceleyin aradaki farkı niye silinmemiş veya silinmiş ayrımını göreceksiniz--Nosferatu 08:45, 9 Eylül 2007 (UTC)


Nosferatü Bey ismi alinizi bilmiyorum. Yöneticiyi adıyla bilmeyi ve onunla hitap etmeyi tercih ederim. Bence yönetici gerçek kimliğiyle bilinmelidir. Ancak müsaade ederseniz Bendenizin anlayamadığı bir şey var onu anlamak istiyorum. Başörtüsü maddesinin neden türbana yönlendirildiği . Bence bunu tartışmak lazım. Yani ben tek başıma düzenlerim değilde, yönlendirmeyi tartışarak yapmak nezaket gereği daha uygun olmaz mı? Oydaşaşarak demokratik yöntem uygulasak daha yerinde olmaz mı? Benim tavsiyem daha hoşgörülü bir yöntem, yani hemen yönlendirmek yerine o konudaki sözlerin gelmesini beklemek, tartışma da değerlendirmek . Teenniyle hareket etmek sanırım Vikisözü daha geliştirir. Takdir edersin ki türban hintlilerin bir örtü şekli , bizim başörtüsü dediğimiz türbandan daha farklı yani birisi balık örnek olayımızda (başörtüsü) öbürü dehamsi örnek olayımızda (türban) farkı gibi bir şey. Buraya sizden ve bendenizden başka katkı sağlayan pek yok. Değerlik katkılarını bekler, sevgilerimi sunarım.-- 3210  [[User talk:3210|(T)]] 00:37, 19 Ekim 2007 (UTC)

Vikisöz sözlük değildir[değiştir]

Vikisöz sözlük değil tarihte çeşitli kişilerce söylenmiş, değerli sözlerin yer aldığı bir oluşum olduğu için maddelerde tanım yapmayın. Eğer Türkçe sözlük üzerine çalışmak istiyorsanız kardeş proje olan Vikisözlüğü deneyiniz.Nosferatu

Erdoğan Maddesi çok karışık olmuş. Kaynaksız bilgiler çok var . İkili tartışmalar var. Birde kendi hakkında denenler ayrı madde olmalı kendisnin dediği konulu maddeler konularına göre ayrı madde olmalı. Kolay gelsin.--88.230.206.84 00:22, 1 Kasım 2007 (UTC)

Nosferatü Bey, anladığım kadarıyla iki tür susurluk raporu var. Birincisi kurumun hazırladığı ama hazırlayanın kimliğinin bilinmediği bir susurluk raporu, bir de Başbakakanın Teftiş Kurulu başkanı sıfatıyla Kutlu Savaş'ın hazırladığı Susurluk Raporu, Sanırım bu ikincisi gayet ciddi. İlki az bana karıştırılmış gibi geldi. İçişleri bakanı olmayanlar bakan olarak yazılmış vesaire. İkinci Susurluk Kaynağı Vikikaynakta yok onu da siz Vikikaynağa formatında yükleyebilirsiniz, sanırım.-- 3210  (T) 18:07, 16 Kasım 2007 (UTC)


Yönetici bey , neden kullanıcı alt sayfamı sildiniz. Uluslararası wiki kurallarının en temel esası çerçevesinde silmemeniz gerekirdi. Bu alemde sizden bendeniz daha eskiyim.Ama böyle birşey hiç görmediğimi üzülerek belirteyim. Sizin yöneticilik mantığınızı anlaya çalışıyorum. Lütfen...-- 3210  (T) 22:13, 1 Aralık 2007 (UTC)

Vikisöz özgür kürsü değildir[değiştir]

Vikisöz özgür kürsü veya blog olmadığından; sohbet, tartışma, propaganda veya reklam yapma yeri değildir. Bu sebeple Vikisöz;

  1. Herhangi bir Propaganda veya taraf tutma yapmaz. Elbette objektif olarak farklı kişilerin söylemiş olduğu taraflı ve karşıt görüşlü sözler yer alacaktır bunu propoganda ve taraf tutma şeklinde algılamamak gerekmektedir
  2. Tartışma forumu değildir. Lütfen özlü ve önemli sözleri bir araya getirme çizgisinden ayrılmayınız. Maddenin içeriğindeki problemler, yanlışlar ile ilgili tartışmalar olacaktır elbet ama, konusal anlamdaki fikirlerinizi lütfen kendinize saklayınız. Maddenin ana sayfasını ise hiçbir sebeple yorum için kullanmayınız.
  3. Belli bir konu hakkında fikirlerinizi belirtiğiniz kişisel deneme yazma yeri değildir. Vikisöz sadece değerli sözleri içerir.
  4. Kişisel reklam yeri değildir.Kişisel bağlantılar veya otobiyografik referanslar kabul edilemez.
  5. Reklam yeri değildir.Vikisöz herhangi bir kişinin destekçisi değildir.

Vikisöz gelişigüzel sözlerin toplandığı bir yer değildir

Vikisöz'de gelişigüzel söz bulunamaz.Sözün o kişi tarafından söylendiği doğrulanmış olması gerekmektedir.

Vikisöz internet sayfanız için bir alan değildir

Vikisöz bünyesine kendinize ait internet sayfanızı, blog ya da wiki'nizi koyamazsınız. Eğer wiki teknolojisine veya benzeri birşey üzerine işbirlikli efor sarfetmeye dayalı sayfa üretmeye meraklı iseniz, bu amacınıza hizmet veren, bazısı bedava bazısı paralı birçok siteye başvurabilirsiniz. (Örneğin PeanutButterWiki, Wikicities, SeedWiki, Emergency Digital, Memebot veya Riters.com). Ayrıca kendi wiki'nizi kurabilirsiniz. Vikisöz sayfaları;

  1. Kişisel sayfalar oluşturma yeri değildir. Vikisöz bünyesinde yer alan Vikipedistlerin kullanıcı sayfalarının amacı kişinin Vikisöz bünyesindeki çalışmalarına yönelik bilgi içermesidir. Eğer kendiniz ile ilgili bilgi vermeye yönelik (örnek: özgeçmiş) sayfaya ihtiyacınız var ise, lütfen internetteki bedava kişisel sayfa sağlayan siteleri deneyiniz.
  2. Dosya deposu değildir. Lütfen sadece maddelerde kullanılacak dosyaları yükleyiniz. Kullanılmayanlar silinecektir.


Vikisöz ansiklopedi değildir

Eğer bir konu ile ilgili ansiklopedik bilgi vermek isterseniz bunun için kardeş proje olan Vikipediyi deneyiniz.

Yeterince açık mı? --Nosferatu 23:10, 1 Aralık 2007 (UTC)


Edepli ve nazik açıklamalarınız[değiştir]

Sayın yönetici "uslubu beyan aynıyla insan" vecizesiyle belirtildiği gibi fevkalade nazik cevabınız için aynen teşekkür ederim.

Uslubunuzdan nasıl bir insan olduğunuzu anlayabiliyorum.

Tebrikler.

Siz yöneticisiniz!

Sizdeki edebe ve nezakete biz basit kullanıcılar , sıradan kullanıcılar mümkün değil ulaşamayız.

Yeterince açık mı? sorunuza cevap

Evet, sizi anlatan açık ve seçik bir beyan. -- 3210  (T) 16:39, 2 Aralık 2007 (UTC)