İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Koc61

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini

Merhaba Koc61 , önemli ve özlü sözlerin tek bir çatı altında toplanması projesi olan VikiSöz'e hoş geldin

VikiSöz'de şu an 5.723 madde bulunmaktadır.
Vikisöz özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir. Tek amaç önemli sözlerin bir sitede toplanmasıdır.

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiSöz kullanıcıları size yardımcı olacaklardır.

Vikisöz'e nasıl başlarım diye düşünme. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Vikisöz, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan VikiKaynak'a
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan VikiKitap'a

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin

вяí¢αи76ileti 14:35, 29 Mart 2010 (UTC)

Mango[değiştir]

Şu değişikliğiniz de kitabı kaynak olarak göstermişsiniz. Türkçe ismi "Atatürk / Modern Türkiye'nin Kurucusu" olan bu kitabı okudunuz mu? Eğer okuduysanız hangi sayfalarda bu sözün geçtiğini de kaynağa not düşer misiniz lütfen. Sevgiler. Koc61 23:59, 21 Ekim 2011 (UTC)

Öncelikle, Atatürk'ün dini inancı hususunda Vikipedi'de büyük ölçüde taraf olma durumu mevcut. Bu taraflılığın bazı hassasiyetler yüzünden olduğu aşikar. Ancak buna takılmadan, şimdi İngilizce Vikisöz'den tutup İngilizce Vikipedi'ye kadar bir göz atabilirsen eğer sözün sadece Türkçe Vikisöz'de geçmediğini göreceksindir. Söz, 447. ya da 464. sayfada geçmesi gerek. Konumuz bu sözün kitapta geçip geçip geçmediği mevzusuysa ve bu gösterdiklerimde yetmiyorsa BBC'nin bu söze değindiği habere de bir bakmanınızı öneririm. Yanlışım yoksa Alfred Adler haricinde hiçbir maddede sayfa belirtilmiyor. Ama senin isteğin ve kaynakta oynamayı ben yaptığım için açıklamaya çalıştım. Bu konuyu irdelemek isteseydim eğer sen de biliyorsun ki Atatürk'ün dine karşı söylediği sözler öyle ya da böyle kaynaklı oysa İslam dinini övdüğü hiçbir sözünde kaynak yok. Bunu göz ardı etmemek gerekir. -- Vitruvian 18:15, 22 Ekim 2011 (UTC)
Bazı hassasiyetlerden dolayı değil. İslamı övdüğü sözler garip gelmedi. Bu sözün söyleniş tarzını Atatürk'ün terminolojisine benzetemedim. Doğrulatmak istedim. BBC kaynağı yeterlidir. Vikisöz'de de sayfaları gösteren benzer şablonlar oluşturursak faydalı olacağını umuyorum. Teşekkürler bilgilendirmeniz için. Koc61 16:08, 23 Ekim 2011 (UTC)
Böyle durumlarda şüpheci davranmak en doğrusu. Dolayısıyla doğrulatmaya çalışmakla en iyisini yapıyorsun. Saygı ve sevgiyle. Vitruvian 19:28, 23 Ekim 2011 (UTC)

E mail[değiştir]

  • Şafak Merhaba, sanırım tercihlerim kısmında bir e-mail adresi belirtmemişsin. Hizmetli olduğun için kullanıcıların seninle e-mail yoluyla iletişime geçme imkanına sahip olması önemli. Mail adresi belirtmen mümkünse sevinirim. Sevgiler. Koc61 19:46, 20 Kasım 2011 (UTC)
  • Merhaba Koc, tercihlerim kısmında geçerli bir e-posta adresi gözüküyor ve diğer kullanıcılar size e-posta atabilsin kutucuğu işaretli durumda. Ancak, ben yinede e-posta adresimi kullanıcı sayfama koyacağım. Böylelikle iletişim olanağı kolaylıkla sağlanacaktır. Sevgiler. --Vitruvian 12:20, 21 Kasım 2011 (UTC)
  • Teşekkürler Şafak ben becerememişim demek ki=) Koc61 17:47, 23 Kasım 2011 (UTC)
  • Sonradan farkettim de onay vermemişim :) Yani hata benimdi, olsun nihayetinde e-posta erişimi de sağlandı. Bu arada Koc seni buluşmada göremiyorum? --Vitruvian 11:14, 24 Kasım 2011 (UTC)
  • Daha önceki Jimmy Wales buluşmasını kaçırmıştım ve pek hoşuma giden bir durum olmamıştı. Bu konuda bir tekerrürü daha yaşamak istemem.  :) --Vitruvian 13:04, 25 Kasım 2011 (UTC)

Oylama[değiştir]

Merhaba Koc. Oylama olumsuz bir sonuç ile neticelenmiştir . İyi çalışmalar dilerim. --Vitruvian 21:16, 7 Ocak 2012 (UTC)

Evet, bilgilendirme için teşekkürler. Oylamanın en azından Vikisöz'e katkısı olmayan arkadaşların dikkatini Vikisöz'e çekmek gibi bir yararı oldu. Koc61 08:41, 10 Ocak 2012 (UTC)
Ve elbette Vikisöz'e katkısı az olan kullanıcıları hizmetliliğe teşvik eder, cesaret verir türdendi. Oylamada belirttiğin gibi iyi niyet en önemlisi, bu anlamda olumlu görüşlerin dolayısıyla sana teşekkür ederim. --Vitruvian 10:58, 10 Ocak 2012 (UTC)