İçeriğe atla

Vikisöz:Hizmetlilik başvurusu/Pivox

Vikisöz, özgür söz dizini
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Oylama tamamlandı. Pivox hizmetli seçilememiştir.-- Hakan·IST 21:41, 1 Şubat 2018 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 6
 Destek: 3
 Karşı: 3
 Tarafsız: 0
 Oran: %50

Pivox[değiştir]

Oy verin! (3/3/0) Oylama bitiş tarihi 22:06, 17 Ocak 2018 (UTC)

Pivox (MesajKatkılarİstatistikler) – Merhaba değerli Vikisözcüler. META, Commons ve ara ara Vikipedi'yi aktif olarak kullan ben Vikisöz'de mevcut hizmetli sayısının hem çevrimiçi hem de sayıca azlığına binaen adaylığımı koymuş bulunmaktayım. Hemfikiriz; çevrimiçi hizmetli sayısı ne kadar çok olursa şu gibi hizmetli elinin değmesini bekleyen vb. maddelerin/isteklerin silme, bakım, yönlendirme ve değiştirme işlemleri o kadar çabuk yapılır olacaktır. Vikipedi ve Vikisöz politikalarına bağlı olup hem bireysel ve daha çok ortak proje ve çalışmalarımızla Vikisöz'e değer kazandıracağımızı, sayıca ve kalite olarak ilerleyeceğimizi, vandal ve trollere karşıda Vikisöz politikalarına bağlılığımızı daha da artıracağımı -mızı düşünüyorum. Bir hizmetliden (bakım, silme, bağlayıcı, uyarıcı, haberdar edici) çok bir Vikipedist/Vikisözcü olduğumu anlatmak da ayrıca isterim. İyi çalışmalar. Pivox (mesaj) 22:06, 10 Ocak 2018 (UTC)



Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikisöz çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu[değiştir]
  1. Neden olmasın.-- Hakan·IST 08:21, 11 Ocak 2018 (UTC)
  2. Mantıklı gerekçelere istinaden OkanfanEvet benim? 12:03, 15 Ocak 2018 (UTC)
  3. Bence de bir hizmetliye ihtiyaç var ve arkadaşımız bu işin üstesinden geleceğe benziyor. - Felecita 20:51, 21 Ocak 2018 (UTC)
Olumsuz Olumsuz[değiştir]
  1. Sağolsun, son zamanlardaki katkılarıyla Vikisöz'e bir canlılık getirdi. Yalnız kullanıcı her ne kadar 11 ay önce üye olsa da geçen yılki 5 katkısı haricindeki tüm katkısını 6 Ocak-13 Ocak 2018 tarihleri arasında yapmış. Bu kadar kısa süre içerisinde diğer kullanıcı gruplarını es geçip de yoğun yetki ve sorumluluk içeren Hizmetli yetkisi için başvurmasının erken olduğunu düşünüyorum. Hayırlısı olsun.Therou (mesaj) 10:54, 17 Ocak 2018 (UTC)
    Sevgili Therou, canlılık getirdiysem ne mutlu bana :) tabiki görüşüne saygı duyuyorum ancak hizmetlilik vasfını kendimde görmesem, Viki-Söz/Pedi politikalarından emin olarak haberdar olmasam adaylığımı koymaz -idim. Lakin hizmetlilik vasfı çok değişiklik yapmakla veya yorum yapmakla değil doğru/tecrübeli/fazlaca yanlış olmayan yani vasıflı değişiklik yapmakla belirlenmeli kanaatindeyim. Fakat herkes aynı düşünmek zorunda değil elbette. İyi çalışmalar. Pivox (mesaj) 12:35, 21 Ocak 2018 (UTC)
  2. @Therou ile hemfikirim. Madde alanında yaptığı katkı sayısı 500'ün altında, aktiflik zamanı 6 Ocak, yani 1 ay dahi olmamış. Hizmetli ihtiyacı var gözüküyor, ancak bu ihtiyaç sebebiyle ilk gönüllü olana bu yetkileri vermek de doğru değil. Kendisi tecrübeli olduğundan bahsetmiş misal. 1 aydan kısa ve 500 değişiklikten az Vikisöz tecrübesi var. Vikipedi profiline baktığımda ise 1 yıl 11 ay önce kayıt olduğunu görüyorum, toplamda da an itibarıyla 811 değişikliği var. Orada beyaz liste kullanıcı grubunda, devriye dahi değil. Vikipedi'de birkaç silinmeye aday sayfa tartışmasında görüş bildirmiş yalnızca, yine tartışma sayfalarında bildirdiği görüş de az. Bu da, kullanıcının politikalara ne kadar hakim olduğunu tespit etmek için yeterli değil (belki hiç hakim değil, belki çok hakim ama bizim bunu bilebilmemiz mümkün değil). Vikisöz'deki katkılatnı inceliyorum, %80'inden fazlası kategori değişiklikleri. Dolayısıyla hizmetli olmasını gerektirecek bir gerekçe bulamıyorum. Katkılarının ise devam etmesi Vikisöz açısından iyi olacaktır.--Rapsar (mesaj) 19:52, 1 Şubat 2018 (UTC)
  3. Her ne kadar Vikisöz'ün hizmetli ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için olumlu demek gelse de içimden maalesef ben de erken olduğunu düşünüyorum. --TmѰ e12 20:03, 1 Şubat 2018 (UTC)
Tarafsız Tarafsız[değiştir]
Geçersiz Geçersiz[değiştir]
Yorum Yorum[değiştir]

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.