Vikisöz:Devriyelik başvurusu

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Devriyelik başvurusu
Kısayol:

Editörler, FlaggedRevs eklentisini temel alan Sürüm Kontrolü uygulaması kapsamındaki sayfaları gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi kolaylaştıracak çeşitli haklara sahiptir. Editörlerin güncel listesine buradan ulaşılabilir. Diğer bilgiler için, Sürüm Kontrolü sayfasını incelemeniz önerilir.

Editörlük yetkisi, sistem tarafından otomatik olarak verilmektedir. İstisnai durumlarda hizmetliler tarafından manuel olarak verilmesi de mümkündür. Yetki, kullanıcının istismarı görüldüğünde geri alınabilmektedir.

Sistemin kullanıcıları otomatik olarak editörlük grubuna terfi ölçütleri, burada açıklanmaktadır. Bu ölçütleri sağlaması olası olan, ancak henüz sağlamıyor oluşu nedeniyle otomatik terfisi gerçekleşmemiş olan kullanıcıların yaptığı editör başvurularında, kullanıcıdan otomatik terfiyi beklemesinin istenmesi mümkündür.

Eğer sadece değişikliklerinizin onay beklemesinden duyduğunuz rahatsızlık nedeniyle editör olmak istiyorsanız, değişikliklerinizin otomatik olarak onaylanmasını sağlayacak olan beyaz liste grubunu tercih edebilirsiniz. Beyaz listeye terfi ölçütleri için, bu bağlantıyı incelemeniz önerilir. Ancak Vikisöz'de değişiklik yapabilmek için beyaz liste üyesi ya da editör olmanız gerekmediğini unutmayınız.

Daha önce engellendiyseniz ya da editörlük yapıp görevden ayrıldıysanız, otomatik terfi alamayacağınız için buradan başvuru yapabilirsiniz. Başvuruyu inceleyecek hizmetlilerin, topluluğun görüş belirtebilmesi için makul bir süre beklemeden kullanıcı grubu atamalarını gerçekleştirmemesi önemle rica olunur. Eski başvuru ve tartışmalara ise arşivden ulaşabilirsiniz.