Vikisöz:Botlar/Başvurular

Vikisöz, özgür söz dizini
Kısayol:

Vikisöz'de bot kullanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak bu sayfada botlarını duyurmaları ve tanıtmaları gerekmektedir. Botun neler yapacağını detaylıca anlatması ve mümkünse örnek birkaç sayfada test edip sonuçlarına bağlantı vermesi önemlidir. Bu sayede Vikisöz kullanıcıları botu tanıyıp gerekli olup olmadığına karar vererek görüşlerini belirtebilirler. Bot statüsü alması topluluk tarafından onaylananlara bir bürokrat tarafından bot statüsü verilir. (bkz:Bot statüsüne sahip botlar)

Başvurmadan önce[değiştir]

Bot başvurusunda bulunmadan önce Bot politikasına göz atarak bot seçilmek için gerekli koşulların neler olduğuna ve seçim sürecinin nasıl işlediğine bakmanızı öneririz.

Eski bot başvuruları[değiştir]

Eski botluk başvurularına arşivden ulaşabilirsiniz.

Bot başvurusu yapmak[değiştir]


 1. Aşağıdaki kutudaki ROBOT_ADI yerine bot hesabının kullanıcı adını yazın ve butona tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan sayfayı düzenleyerek ([[Kullanıcı:''Bot'']] yerine botunuzun adını yazın), bot başvurunuzu yapın ve imzanızı atarak sayfayı kaydedin.
 3. Bu sayfaya, botluk başvurusu alt sayfanızı (en alta gelecek şekilde) ekleyin. (ROBOT_ADI kısmına kendi kullanıcı adınızı yazın):
  {{Vikisöz:Botlar/Başvurular/ROBOT_ADI}}

 1. This page allows bot owners to ask the authorization to use it on the Turkish Wikiquote. To make a request for bot status, write the account name of the bot instead of ROBOT_ADI.
 2. Complete the request (replace [[Kullanıcı:''Bot'']] with the name of your bot.) English translation of the form is included in the template, with HTML comments.
 3. To the bottom of this page, add your bot application subpage as follows by replacing ROBOT_ADI with your bot's name:
  {{Vikisöz:Botlar/Başvurular/ROBOT_ADI}}

 1. Les bots globaux sont permis dans le Wikiquote turc.
 2. Cette page permet aux dresseurs de bots de demander l'autorisation de l'utiliser sur le Wikipédia turc. Pour ajouter une demande de bot, mettez le nom de votre bot à la place de ROBOT_ADI dans la boîte ci-dessous et poussez le bouton.
 3. Completez votre demande (remplacez [[Kullanıcı:''Bot'']] avec le nom de votre bot.) Traduction en français est mise dans le modèle avec des commentaires en HTML.
 4. A la fin de cette page, ajoutez votre page de demande comme ci-dessous en remplaçant ROBOT_ADI avec le nom de votre bot:
  {{Vikisöz:Botlar/Başvurular/ROBOT_ADI}}


Bot başvuruları[değiştir]