Kullanıcı mesaj:Oceylantr

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Hoş geldin. İyi çalışmalar dilerim. --Vitruvian (mesaj) 22:23, 25 Ağustos 2012 (UTC)

Hoşbulduk teşekkürler.Bu imzasız yorum Oceylantr (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.


Kaynak[değiştir]

Selamlar. Eklediğiniz sözlere kaynak eklemeniz, sitedeki verilerin güvenilirliği açısından çok önemlidir. Mümkün mertebe kaynakla birlikte ekleme yapmanızı, hatta mümkünse var olan cümlelere de kaynak eklemenizi rica edecektim. Kaynaksız da eklemeler yapabilirsiniz elbet; ancak -belirttiğim gibi- sayfaları okuyan kullanıcılar "acaba doğru mu yazanlar" gibi sorular sormasın diye kaynaklı sözlerin olması daha iyidir. Kaynak nasıl eklenir diye buraya bakabilir, yahut direk bana mesaj atabilirsiniz. İyi çalışmalar.--Rapsar (mesaj) 19:06, 3 Eylül 2012 (UTC)

Selamlar. Elimden geldiği kadar özellikle eklemeye çalışacağım. Kaynağın stabil ve dokümente edilebilir kalması tabii ki önemli.Bu imzasız yorum Oceylantr (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba tekrardan. Mesajınızın bir kopyasını (yahut direk kendisini) benim mesaj sayfama atabilirseniz ve sonuna imzanızı da atarsanız (burada anlatılıyor nasıl atılacağı) hem mesajı daha rahat görürüm hem de kimin, ne zaman attığını anlarım :) Konuya dönersek, kitap ve dergi gibi basılı kaynakların yanında web sitelerini de kaynak olarak gösterebiliyoruz. Burada, kaynağın güvenilir ve tarafsız olması gibi iki temel şart var. Facebook gibi, forumlar gibi, bloglar gibi, hatta burası gibi herkesin değiştirmelerine açık olan siteler mesela güvenilir kaynak olarak kabul edilmiyor. Nasıl kaynak gösterilmesi gerektiğine buradan bakabilir, yahut zaman içinde öğrenebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa mesaj atmanız yeterli. İyi günler.--Rapsar (mesaj) 07:17, 10 Eylül 2012 (UTC)

Yabancı sitelerden yaptığım çeviriler için yabancı siteleri mi kaynak göstermem gerekir? Oceylantr (mesaj) 08:06, 10 Eylül 2012 (UTC)

Yabancı siteden kastınız Vikisöz'ün İngilizce sürümü mü? Orayı direk olarak kaynak gösteremeyiz (güvenilir değil, üstte açıkladığım sebepten ötürü) ancak orada bir söz için kaynak kullanılmışsa onu burada da kullanabiliriz. İngilizce Vikisöz'ü değil de başka bir şeyi kastediyorsanız yabancı site derken, önceki mesajımdaki iki kriteri sağladığı müddetçe hiçbir sorun olmaz.--Rapsar (mesaj) 12:10, 10 Eylül 2012 (UTC)

+[değiştir]

Merhaba kolay gelsin. Yakın bir zaman önce kontrol yetkisini verdiğim için artık maddeleri kontrol edebilirsin. Bu yetkiyle birlikte yaptığın katkılar beklemek zorunda da kalmayacaktır. Mesela az önce katkıda bulunduğun bereket maddesi ile başlayabilirsin. İçerikte herhangi bir problem yok, sadece alt köşedeki revizyonu kabul et yazan kısma tıklaman yetecektir. Sevgiler, iyi çalışmalar dilerim. --Vitruvian (mesaj) 19:13, 20 Eylül 2012 (UTC)