Vikisöz:Köy çeşmesi/Arşiv/2017/Nisan

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa Vikisöz Köy Çeşmesinin arşiv sayfasıdır. Değişiklik yapmayınız !
Arsiv.svg
2017/Ocak Arşivi

Start of the 2017 Wikimedia Foundation Board of Trustees elections[değiştir]

Please accept our apologies for cross-posting this message. This message is available for translation on Meta-Wiki.

Wikimedia-logo black.svg

On behalf of the Wikimedia Foundation Elections Committee, I am pleased to announce that self-nominations are being accepted for the 2017 Wikimedia Foundation Board of Trustees Elections.

The Board of Trustees (Board) is the decision-making body that is ultimately responsible for the long-term sustainability of the Wikimedia Foundation, so we value wide input into its selection. More information about this role can be found on Meta-Wiki. Please read the letter from the Board of Trustees calling for candidates.

The candidacy submission phase will last from April 7 (00:00 UTC) to April 20 (23:59 UTC).

We will also be accepting questions to ask the candidates from April 7 to April 20. You can submit your questions on Meta-Wiki.

Once the questions submission period has ended on April 20, the Elections Committee will then collate the questions for the candidates to respond to beginning on April 21.

The goal of this process is to fill the three community-selected seats on the Wikimedia Foundation Board of Trustees. The election results will be used by the Board itself to select its new members.

The full schedule for the Board elections is as follows. All dates are inclusive, that is, from the beginning of the first day (UTC) to the end of the last.

 • April 7 (00:00 UTC) – April 20 (23:59 UTC) – Board nominations
 • April 7 – April 20 – Board candidates questions submission period
 • April 21 – April 30 – Board candidates answer questions
 • May 1 – May 14 – Board voting period
 • May 15–19 – Board vote checking
 • May 20 – Board result announcement goal

In addition to the Board elections, we will also soon be holding elections for the following roles:

 • Funds Dissemination Committee (FDC)
  • There are five positions being filled. More information about this election will be available on Meta-Wiki.
 • Funds Dissemination Committee Ombudsperson (Ombuds)
  • One position is being filled. More information about this election will be available on Meta-Wiki.

Please note that this year the Board of Trustees elections will be held before the FDC and Ombuds elections. Candidates who are not elected to the Board are explicitly permitted and encouraged to submit themselves as candidates to the FDC or Ombuds positions after the results of the Board elections are announced.

More information on this year's elections can be found on Meta-Wiki. Any questions related to the election can be posted on the election talk page on Meta-Wiki, or sent to the election committee's mailing list, board-elections(at)wikimedia.org.

On behalf of the Election Committee,
Katie Chan, Chair, Wikimedia Foundation Elections Committee
Joe Sutherland, Community Advocate, Wikimedia Foundation

Posted by MediaWiki message delivery on behalf of the Wikimedia Foundation Elections Committee, 03:36, 7 Nisan 2017 (UTC) • Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.Get help

Read-only mode for 20 to 30 minutes on 19 April and 3 May[değiştir]

MediaWiki message delivery (mesaj) 17:33, 11 Nisan 2017 (UTC)

Yeni kullanıcılara hoş geldin mesajı botu önerisi[değiştir]

Selamlar, yeni kullancılara {{Hoş geldin}} mesajı atacak bir bot oluşturmamız mümkün müdür? @Superyetkinin botu @YBot veya @HakanISTnin botu @Hkn-bot halledebilir diye düşünüyorum. Saygılar --By erdo can (mesaj) 10:29, 12 Şubat 2017 (UTC)

Merhaba, bunun için bot oluşturmaya gerek yok, ilk değişiklikte otomatik hoşgeldin mesajı gönderen mediawiki eklentisi aktifleştirilebilir, topluluk kararı alındıktan sonra, Phabricator dan talep edilmelidir.-- Hakan·IST 10:58, 12 Şubat 2017 (UTC)
 • Destek Destek Bu eklentinin var olduğunu bilmiyordum. Öyle ise ilk destek oyunu ben vereyim --By erdo can (mesaj) 11:50, 12 Şubat 2017 (UTC)
 • Destek Destek "İlk değişiklikte otomatik hoşgeldin mesajı" denilmiş. Hesap oluşturan kullanıcıların çok azı değişiklik yaptığı için çok önemli görmemekle beraber uygundur diyorum. Vitruvian (mesaj) 14:06, 14 Şubat 2017 (UTC)
 • Teklifi destekliyorum / I support the proposal.--Vito Genovese 00:40, 3 Mart 2017 (UTC)
 • Destek Destek O yeahh yap gitsin derim bende 78.189.152.43 10:36, 16 Mart 2017 (UTC)

Phabricator başvurusu yapıldı.

Vito Genovese 21:34, 1 Nisan 2017 (UTC)

Eklenti etkinleştirildi. Şimdi bazı yapılandırma ayarlarını yapmamız gerekiyor yerel olarak.
@Vitruvian: Şu sayfaları, oktan sonraki içerikle güncellememiz lazım:
İlk sayfa kullanılacak şablonu belirliyor. İkinci sayfaya girilecek herhangi bir içerik de şablonların subst/yk komutuyla eklenmesini sağlıyor (yani sayfa oluşturulmuşsa yk'lanıyor, yoksa normal şablon olarak ekleniyor). Alttaki sayfa ise mesaj atacak hesabın adını belirliyor. Buna yerel bir ad seçmemiz lazım:
Şu an için hesabın adı Kullanıcı:New user message. Kısaca "Hoş geldin" de yapabiliriz, "Karşılama kurulu" gibi yaratıcılıklara da gidebiliriz. :) Fikri olan?
Vito Genovese 19:46, 13 Nisan 2017 (UTC)
 • Vito cok sag ol, ilk mesajı şuraya yolladi. Pc basina gecince uygun sablon isini hallederim. Daha guzel bir karsilama mesaji uretmeli. Vitruvian (mesaj) 20:33, 13 Nisan 2017 (UTC)
Şu sayfada görüldüğü üzre iki adet imza bırakıyor bunun çözülmesi için şablonda ki tilde işaretlerini kaldırabiliriz yada halledebilirseniz bottan çıkarın. Saygılar --By erdo can (mesaj) 17:29, 23 Nisan 2017 (UTC)
Şablondan çıkardım imzayı, zira ayarlarda imza eklememesi gibi bir şey göremedim. Şu an imza sorunu düzelmiştir. Şimdi iki işimiz var: Birincisi bu kullanıcının adı için düzgün bir Türkçe bulmak, ikincisi de şablonu daha işlevsel ve sade bir hâle getirmez. Bu tür karmaşık hoş geldin şablonları insan tarafından gönderilmiş olsa bile yeni kullanıcılar bunları varsayılan bir sistem mesajı olarak algılayıp okumuyor, buna dair geribildirimler almıştık geçmişte. Daha samimi ve düz metin bir mesaj daha etkili olabilir kanısındayım.
Vito Genovese 20:59, 23 Nisan 2017 (UTC)
Şablon sayfası daha önce şu sadelikteyken tarafımca trwikipediadaki bu şablona uyarlanarak bu hale getirilmiştir. İsterseniz eski haline çevirelim? Eski hali daha düz gibi duruyor. Saygılar --By erdo can (mesaj) 11:41, 24 Nisan 2017 (UTC)
O sade seri çok daha sıcak geliyor bana. Vikipedi'nin bu konudaki şablonları gereğinden fazla komplike. Diğer kardeş projelerde de genellikle bu basit sürümün türevleri var sanırım.
Vito Genovese 11:51, 24 Nisan 2017 (UTC)
Köy çeşmesi/Arşiv/2017/Nisan arşiv sayfasının sonu. Lütfen hiçbir değişiklik yapmayınız. Başa dön