Vikisöz:Köy çeşmesi/Arşiv/2016/Aralık

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa Vikisöz Köy Çeşmesinin arşiv sayfasıdır. Değişiklik yapmayınız !
Arsiv.svg
2016/Aralık Arşivi

About the 'technican' user group[değiştir]

Dear users,

Sorry for writting in English. This wiki has a group called 'technican' which allows its members to edit the wiki interface (i.e.: the MediaWiki: namespace). This group was created at request of this community some time ago, but it has no members on it and has been never used either.

At MediaWiki we're reviewing user groups due to some recent security incidents thus I approach you because I'd like to hear if you wish that technican user group to be kept or removed from this wiki. In case you decide to keep it, we'll rename it to 'interface-editor' to match the wording of all other similar groups at Wikimedia wikis, without prejudice that you could later customize the display of the name locally if you wish.

My advice would be to remove the group because it's not being used now nor has been used in the past and there's no way to assign this group locally to anyone (and requests to have this group assignable by sysops are declined). In any case, it's up to the community to decide so please let me know if you wish this user group to be kept or removed. I plan to make the configuration changes in about a week.

Thank you for your attention.

Regards,
--MarcoAurelio (mesaj) 09:26, 13 Aralık 2016 (UTC)

'teknisyen' kullanıcı grubu hakkında[değiştir]

Sayın kullanıcılar,

Bu vikide arayüzde (örn. MediaWiki namespace) değişiklik yapma yetkisine sahip 'teknisyen' adlı grubu mevcut. Bu grup bir süre önce vikisöz topluluğunun talebi üzerine oluştu, fakat hiçbir üyesi yok, daha öncede hiç olmamış.

MediaWiki tarafında yakın zamanlardaki güvenlik olaylarından sonra kullanıcı gruplarını inceliyoruz, size ulaşmamın sebebi, bu grubun bu vikide kalmasını isteyip istemediğinizi öğrenmek. Kalmasını isterseniz, grubun adını benzer gruplarla isim uyumu için 'interface-editor' olarak değiştireceğiz, daha sonradan görünen adı istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz.

Benim tavsiyem, bu grubu silmek, çüknü bu grup kullanılmıyor ve geçmişte hiç kullanılmamış, bu gruba bir kullanıcıyı dahil etmek yerel olarak mümkün değil (hizmetlilere bu yetkiyi vermek talebi ise kabul edilmiyor.) Her durumda, topluluğunuzun kararına göre kalabilir de silinebilir de. Yaklaşık bir hafta içinde ayarlardaki değişiklği yapmayı planlıyorum.

İlginize teşekkürler.

Saygılarımla,
--MarcoAurelio (mesaj) 09:26, 13 Aralık 2016 (UTC)

Hello User:MarcoAurelio, I believe mentioned user group came along with patroller user group when requested (part of trwiki model). I agree that it's not necessary, let's see if what others think.(I'll try to translate)-- Hakan·IST 18:41, 13 Aralık 2016 (UTC)
Katılıyorum, bu grup devriye grubu ile beraber gelmişti (trwiki örneğiyle). Gerek yok, diğerlerinin yorumunu görelim.-- Hakan·IST 18:41, 13 Aralık 2016 (UTC)
Ben de katılıyorum size. / i agree with you. Vitruvian (mesaj) 06:13, 19 Aralık 2016 (UTC)

New way to edit wikitext[değiştir]

James Forrester (Product Manager, Editing department, Wikimedia Foundation) --19:33, 14 Aralık 2016 (UTC)
Köy çeşmesi/Arşiv/2016/Aralık arşiv sayfasının sonu. Lütfen hiçbir değişiklik yapmayınız. Başa dön