Vikisöz:Hizmetlilik başvurusu/Koc61

Vikisöz, özgür söz dizini
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Oylama tamamlandı. Koc61 hizmetli seçilememiştir. --Vitruvian 20:59, 7 Ocak 2012 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 8
 Destek: 4
 Karşı: 4
 Tarafsız: 0
 Oran: %50

Koc61[değiştir]

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 16:21, 8 Ocak 2012 (UTC)

Koc61 (MesajKatkılarİstatistikler) – Bu projeye hizmetli olarak destek verebileceğimi ve arada da olsa vandalizmi ve projeyi kötü engelleyen şeyleri düzeltebileceğime inanıyorum. Bu yüzden 6 aylık yetki için hizmetliğe adaylığımı koyuyorum. 6 ayı seçmemdeki neden şu an bu tür projelerde hizmetliler için bir denetleme mekanizması olmamasından kaynaklıdır. Hizmetlilik arayüzüne Vikihaber'den alışığım. Oy vereceklerin benim Vikipedi'de süresiz engelli olduğumu da göz önünde bulundurmasını istiyorum. Yani eğer eleştirildiğinizde kendinizi düzeltmek yerine eleştireni yok etmeyi tercih eden bir toplumsanız lütfen beni seçmeyin. Herkese teşekkürler, umarım hep beraber bu projeyi güzel bir yere yerleştirebilir ve gerekli alt yapıyı oluşturabiliriz. Koc61 16:21, 1 Ocak 2012 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikisöz çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikisöz:Hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu[değiştir]
 1. Emperyan»»ileti 18:20, 1 Ocak 2012 (UTC)
 2. Burada çoğunluk demokrasisi yok , burada kukla oluşturmanın bir avantajı da yok zaten aktif bir çoğunluk da yok eğer amaç vikisözün temiz kalmasını sağlamaksa aktif bir hizmetliye ihtiyaç var bence olumlu--Nosferatu 07:20, 2 Ocak 2012 (UTC)
 3. Viki projelerinde geçmişi olan bir kullanıcı, bunun için bir emek ve zaman harcanılması gerekiyor tabi. Bu durumu yadsımamak gerekir. Gönüllü olmanın esas olduğunu düşünüyorum oyum olumlu.--Dabeon 08:39, 2 Ocak 2012 (UTC)
 4. Mâdem altı ay süreyle burada hizmet vermeye hazırsınız, sizi denemekten yanayım. Olumlu Sae1962 14:24, 2 Ocak 2012 (UTC)
Olumsuz Olumsuz[değiştir]
 1. Şurada ve şurada gördüğüm kadarıyla Koc61 pek aktif değil. Vikihaber'de bu yorumu gördüm, kullanıcının Vikipedi'de olduğu gibi büyük tartışmalara sebep olabilecek yorumlarına devam etmesinden endişe duyuyorum. Bununla beraber Vikipedi'de kuklacılıktan süresiz engellendi. Şu ve şu yorumları kullanıcının Viki ruhunu öğrenemediğini gösteriyor. Hizmetli seçilmesini uygun bulmuyorum. --Bermanya 18:56, 1 Ocak 2012 (UTC)
  Koc61_2 isimli davanın sonuçları hatalı. Maalesef denetçi arkadaşımız düzeltmedi. Diğer denetçilerle mail yoluyla iletişime geçmeme rağmen cevap alamadım. Stewardlar veya Ombudsman kurulu ile iletişime geçtim ama kurallar gereği tekrar denetleme yapamıyorlar. Denetçi arkadaşımızın kararı düzeltmesini bekliyorum. Koc63 gibi bir kukla hesabı açmam çok saçma. Neden kukla açacak biri benzer bir nick seçsin? Belirtilen katkılarda hatalı denetçilikten ötürü üstüme kalan kötü davranışlardır. Koc61 19:05, 1 Ocak 2012 (UTC)
  Buna dair bağlantı verebilir misiniz? --Bermanya 19:35, 1 Ocak 2012 (UTC)
  Tam olarak neyin bağlantısını istiyorsunuz veriyim tabi ki. Beni gerçekte de tanımış biri olarak benim benzer sözler kullanmayacağımı en iyi siz bilirsiniz. Koc61 23:08, 1 Ocak 2012 (UTC)
 2. Bu noktada diğer kullanıcıların ne söyleyeceğini beklemenin pek bir önemi yok, Bermanya'nın gösterdikleri yeterlidir benim için. Görüyorum ki, hizmetlilere karşı cephe almanın (haklı olmadığına inanıyorum) yanı sıra evrim maddesi yüzünden Vikipedi'ye anlamsızca cephe alan Blackwhite79'a da arka çıkmışsın. Burada ansiklopedi oluşturuyorsak tek kabul edilecebilecek yol nesnelliğin, bilimselliğin yolu. İlk tartışmalarımızı sineye çekip devam etmek isterdim; fakat bu mümkün görünmüyor, bazı konulardaki taraflı olan tutumunu devam ettirecektin. En azından ben böyle düşünüyorum. Yorumda belirttiğin gibi Viki projelerine karşı biraz soğumuşsun evet, öyle ki hizmetli seçilirsem bazlı konuşmalar da aktiflikteki kısırlık da sürüp gidiyor. --Vitruvian 22:49, 1 Ocak 2012 (UTC)
  Sizi anlıyorum. Ama Blackwhite79'e herhangi bir yerde destek verdiğimi hatırlamadım. Ben hiçbir kullanıcıyı özel olarak desteklemem. Koc61 23:08, 1 Ocak 2012 (UTC)
 3. Kullanıcının, Vikipedi'den süresiz engellenmeden önceki davranışlarını göz önünde bulundurarak, herhangi bir Wikimedia projesinde hizmetli yetkilerine sahip olmasını desteklemiyorum. -- Pinar 06:46, 2 Ocak 2012 (UTC)
 4. kullanıcı neden projeye aktif olarak katkı vermek yerine ilk iş hizmetli olmak istemektedir? vikisözün ilk ve en acil ihtiyacı yapılan üçbeş vandalizmi geri almak, olmayan kullanıcıları engellemek midir? gibi soru işaretleri nedeniyle.. viki projeleri birbirinden bağımsızdır, sıkıntıları, engellemeleri yansıtmamakta fayda vardır. yeter ki, diğer projeler, vikipedideki uygulamaları eleştirmek, kişisel fikirleri yaymak amacıyla kullanılmasın.. --Kibele 13:16, 2 Ocak 2012 (UTC)
Tarafsız Tarafsız[değiştir]
Geçersiz Geçersiz[değiştir]
Yorum Yorum[değiştir]
 • Burada yeterince kullanıcı bulunmadığından dolayı birkaç kullanıcıya haber verdim. Oy vermeden önce biraz beklemekte yarar görüyor ve yaşadığımız tartışmaların bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyorum. İşin gerçeği ben pek tecrübeli değilim ve benden daha yetkin kim olursa olsun adaylığını olumlu görüyorum. Yine de diğer kullanıcıların fikirlerini de görmek gerekir. --Vitruvian 18:25, 1 Ocak 2012 (UTC)
  • Ben tecrübeden ziyade iyi niyet gerektiren bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Hizmetlileri yardım etmek için IRC kanalları mevcut ki kimse herşeye tam olarak hakim değil. Önemli olan iyi niyet. Sonuç olarak siz de aday olabilir yararlı işlerde bulunabilirsiniz. Koc61 18:59, 1 Ocak 2012 (UTC)
 • Koc, ben Şafak. Zaten hizmetliyim kullanıcı adım değiştiği için böyle. Projeden biraz uzak kalmışsın, proje içinde daha aktif görürüm seni diye umuyordum. Olsun mühim değil, kendi açımdan en büyük ölçütüm tarafsızlık. Bermaya sağolsun ayrıntılı biçimde fikrini belirtmiş, bu tür görüşlere bakarak tavır alma yanlısıyım. --Vitruvian 19:11, 1 Ocak 2012 (UTC)
Yaşadığım bazı talihsizliklerden dolay viki projelerinden biraz soğudum. Lakin yine de bu şekilde yardım etmeye devam edebileceğimi düşünüyorum. Tabi ki Bermanya'nın fikirlerini dikkate almak tarafsız bir karar vermeye yardım edecektir. Ben kimsenin rastgele hizmetli seçilmesinden yana değilim. Çünkü denetleme mekanizması olmayan bir yetki. O yüzden sadece 6 aylık yetki istedim. Koc61 19:16, 1 Ocak 2012 (UTC)

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.