İçeriğe atla

Tartışma:Türkçe atasözleri

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini

kayda değer kaynak[değiştir]

bu atasözlerinin pek çoğunda 'falan filan kişiden naklen Said Dağdaş' ibaresi var. kişinin kayda değerliği bir yana, bu sözler pek çok derlemede böyle mi yer bulmuş, bilmiyoruz. bakılabilirse iyi olur. --kibele 10:12, 31 Ekim 2013 (UTC)

şu gibi örneklerden görülebileceği üzere, atasözü olmayan ifadeleri bir isim altında ekleme çabası var. pekçok atasözüne de sonradan eklenmiş. tamamı temizlenmeli. --kibele 10:18, 31 Ekim 2013 (UTC)
Evet, Berrram da bahsetti bu konudan. İstediğim gibi bir zaman bulabilirsem, ben de bakmaya çalışırım. İyi çalışmalar. Vitruvian (mesaj) 23:14, 31 Ekim 2013 (UTC)
hep birlikte el atalım, çok sayıda var. bu arada kullanıcı benzer ifadeler eklemeyi sürdürüyor, onaylanmamalı, rastladıkça uyarmalı. sevgiler, kolaylıklar. --kibele 15:45, 1 Kasım 2013 (UTC)

Hafiften düzenlemeye başlayayım dedim ancak atasözünün açıklamasını veya yanında yazan eşdeğer anlamlı "atasözünü" silip silmemek konusunda kararsız kaldım sadece atasözü ve vikisözlük bağlantısı mı kalmalı yoksa dediğim bölümlerin kalması bir sorun teşkil etmez mi ? Berrram (mesaj) 01:34, 3 Kasım 2013 (UTC)

eşdeğer anlamlılar da kalabilir bence, anlamlarına gerek yok. vikisözlük bağlantıları o işeyarıyor zaten. küçük bir arama ile kullanılıp kullanılmadığına da bakılabilir. son eklemeleri tümüyle geri aldık. esasen atasözleri kalabilirdi. ben de fırsat buldukça yardıma gelirim. --kibele 08:35, 3 Kasım 2013 (UTC)


Not: Türk Atasözleri ana başlığı altındaki Tartışma Bölümünde; 3 Kasım 2013'den önceki metinler silinip tamamen Said Dağdaş'ın son olarak eklediği katkıları silinmiş. Yorumlar da sadece Said Dağdaş'ın yorumlarına indirgenmiş ilgili kişiler tarafından.

Tek Yönlü ve Tek Yanlı biçimde; hiçbir gayri ahlaki, hakaret içermeyen son derece değerli emek mahsulü cümlenin, metnin, atasözünün, paragrafın bilgi vermeden ve Onay almadan ve tartışmaya katılan okurların bilgilerine başvurulmadan

1- Önceki tartışma metinlerinin silinmesini doğru bulmuyorum.

2- Hiçbir zaman tartışmalar silinmemelidir. Silinemez bana göre.

3- Bireysel hiçbir katkı da silinemez.

4- 3.11.2013 tarihinde öncekinin silinip yeni tartışmanın verilmesini de doğru bulmuyorum.

5- Tartışmaya katılan kişiler, aynı zamanda T.C. Kimlik Numaraları ile ve e-posta adresleri ile bilgi vermelidir görüşündeyim.

6- Yapılan uygulamanın Vikisöz kuralları ile uyuşup uyuşmadığının tartışılmasını talep ediyorum. 6.11.2013, Said Dağdaş,

madde adı[değiştir]

bu maddenin ve alt maddelerinin 'türkçe atasözleri' olması daha doğru görünüyor. çünkü şöyle bir bakıldığında hem kökeni çok eski (adı üstünde atasözü) hem de farklı etniklere ait atasözleri mevcut. zaten kategorinin adı da Kategori:Türkçe atasözleri.. bu doğrultuda maddelerdeki bayrağı da kaldırdım. --kibele 10:47, 23 Kasım 2013 (UTC)

Farklı etnik gruplara ait atasözleri mevcut olduğuna göre elbette 'Türkçe atasözleri' olması daha doğru olandır. Vitruvian (mesaj) 20:02, 23 Kasım 2013 (UTC)
ben alt sayfaları değiştirdim. bunu değiştirebilir misin? --kibele 20:52, 23 Kasım 2013 (UTC)
Değiştirdim, bu da tamam. Vitruvian (mesaj) 21:11, 23 Kasım 2013 (UTC)