İçeriğe atla

Tartışma:Mustafa Kemal Atatürk

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini
  • Mustafa Kemal Türk milletinin aktörüdür. Biz şu anki süreçte yanlızca onun dublörleri olabiliriz. <ozan BAYRAM--88.226.86.101 17:55, 5 Ağustos 2006 (UTC)
  • Dublörler aktörlerin oynamak istemedikleri sahnelerde yerlerini alırlar.Fakat eminim ki; Atatürk burda olsaydı yine hiç dublöre ihtiyaç duymadan kendisini Türk milleti için feda edecekti.Kısacası bizler onun dublörleri değil, izinden yürüyen o çok sevdiği gençliği, milletiyiz!!!...Distinct 19:54, 27 Ocak 2007 (UTC)
  • Güzel cevap Distinct! --Amfetamin 15:15, 28 Şubat 2007 (UTC)

İstek

[değiştir]
  • Ben bu sayfanın yöneticiler dışında değiştirilememesini talep ediyorum. Kötü amaçlı değişikliklerden uzak durmalı! --Amfetamin 15:15, 28 Şubat 2007 (UTC)
Kusura bakma Amfetamin ama ben senin gibi düşünmüyorum . Bilgi paylaştıkça artar ben sadece kendi bildiklerimi ekleyeceğim bir sayfa istemiyorum. Bilmediğim şeyleri de öğrenebileceğim bir sayfa istiyorum hem vandallıklar olumlu katkı yapan kullanıcılar tarafından hemen geri alınmıyor mu ? O halde yasaklamaya gerek var mı?--Nosferatu 15:52, 28 Şubat 2007 (UTC)
  • Yazılanları okuyunca Atatürk'ün bir anısı aklıma geldi.
 Atatürk'e hakaretten sanık bir köylü hakkında takibat yapılıyordu. Durumu Atatürk'e arz ettiler,
 - Mahkemeye veriyoruz, dediler, size küfür etmiş.
 
 Atatürk sordu:
 - Ben ne yapmışım ona?
 
 Evrakı tetkik edenler açıkladılar:
 - Gazete kâğıdı ile sardığı sigarayı yakarken kâğıt tutuşmuş ta ondan.
 
 Atatürk'e bunu söyleyen bir milletvekilidir. Atatürk sormuş,
 - Siz hiç gazete kâğıdı ile sigara içtiniz mi?
 
 - Hayır...
 
 - Ben Trablus'tayken içmiştim, bilirim. Pek berbat şey. Köylü bana az küfretmiş.
 Siz bunun için onu mahkemeye vereceğinize, ona insan gibi sigara içmeyi sağlayınız!.
 
 Hilmi YÜCEBAŞ
Ben de Nosferatu gibi düşünüyorum. Kötü amaçlı kişiler olacaktır belki ama O'nun izinde gidenler de hep burada olacaktır.
--Fuzûlî 16:46, 28 Şubat 2007 (UTC)
  • Sayın nosferatu, beni yanlış anladınız sanırım; ben buraya ekleme yapılmasın demedim, sadece yöneticilere iletilerek ekleme yapılsın. Çünkü sizin de gördügünüz gibi bu sayfa kolay kolay değişiklik yapılabilecek bir sayfa değil yani buraya tek tek söz yazılmıyor, sözler buradaki alt sayfalara yazılıyor.

Bu yüzden bana göre burası kitli dursa daha iyi olur. Bana göre bu insanlar vandallıklarını burada yapamamalılar. Eğer gercekten yararlı olmak isteyen biri varsa zaten bu sayfanın alt sayfalarına gerekli eklemeleri yapar. --Amfetamin 17:30, 28 Şubat 2007 (UTC)

Atatürk'ün Bütün Eserleri bu başlık ve ilgili sayfalarda kullanılabilecek temel kitaptır.

[değiştir]

Atatürk'ün yazdığı yazılar, çektiği telgraflar, verdiği demeçler, nutuklar uzun yıllar boyunca bir araya getirilmeden, doğruluğu tam olarak araştırılmadan, birbirlerinden bağımsız ayrı ayrı kaynaklarda yer aldı.

Bundan bir kaç yıl önce "Atatürk'in Bütün Eserleri" çalışmasını başlatıldı. Bu çalışma uzmanlardan ve araştırmacılardan oluşan bir kurula yaptırılıyor.

Atatürk'ün Bütün Eserleri bugün 20 cildin üzerinde bir büyüklüğe erişmiştir ve büyümeye devam etmektedir. Hurafelerin ve hatalı inanışların önüne geçebilmek için Mustafa Kemal Atatürk sayfasına eklenecek alıntılar ve sözler konusunda temel kaynak bence uzmanlarca hazılanan ve denetlenen bu eser olmalıdır.

Kitabı Kaynak Yayınları hazırlatmaktadır. İnternet sitesi: http://www.kaynakyayinlari.com

Saygılarımla.

Ne mutlu Türküm diyene

[değiştir]

Is this Atatürk's phrase? Zabaznov (mesaj) 20:54, 9 Kasım 2012 (UTC)

Sure! --Vitruvian (mesaj) 21:29, 9 Kasım 2012 (UTC)