Tartışma:Hrant Dink

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

‘Türk’ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistan’la kuracağı asil damarında mevcuttur.

AGOS Gazetesi 13.02.2004 Kaynak: http://www.agos.com.tr/bilirkisiraporu.htm

https://web.archive.org/web/20220629113535/https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/vn8i1b/%c5%9feriat_ilan_etmek_ve_%c3%bclkeyi_b%c3%b6lmek_i%c3%a7in_silahl%c4%b1/ie698pf/ vep arşiv bağlantısı.
kuralları çiğniyorsam lütfen kaldırın, ama gelecek nesiller için saklamak istiyorum bunu:
"""""""" ahmetcihankara · 13 days ago
https://www.agos.com.tr/tr/yazi/17527/ermeni-kimligi-uzerine-6-ermeninin-turku
https://www.agos.com.tr/tr/yazi/17526/ermeni-kimligi-uzerine-7-turkten-kurtulmak
https://www.agos.com.tr/tr/yazi/17525/ermeni-kimligi-uzerine-8-ermenistanla-tanismak
Kimliksel dinginliğini ‘Türk’ün olumsuz ve kayıtsız varlığına kilitleyen Ermeni dünyasının, tüm ortak performansını dünya üzerinden ‘Türk’e baskı uygulamaya ve soykırımı kabul ettirmeye ayırması, ne yazık ki kimliğin uyanışını erteleyen koca bir zaman kaybından başka bir şey değildir.
Ermeni dünyası, kimliğinin geleceğine bundan böyle, öylesi kavramlar yüklemelidir ki bu kavramlar bu ulusun körelmiş üretim yeteneğini tekrar fişekleyebilecek iticilikte olsun.
İşte bu nedenle, “Kendi acısını sırtlayacak ve gerekirse mahşere kadar da onuruyla kendisi taşıyacak” bir anlayışı Ermeni kimliğine hâkim kılmak en temel yönelim olmalıdır.
Aksi durumda Ermeni dünyası kendini başkalarının gerçeği kabul edip etmeme insafına zincirlemiş olur ki...
Bu da gerçek tutsaklığın ta kendisidir.
Ermeni dünyasının kendisini ‘Türk’ten kurtardığında, kimliğinde bir boşluk yaşayacağını ve özellikle de Diaspora Ermenilerinin kimliksel çözünürlüğünün hız kazanacağını sananlar aldanırlar.
Ermeni kimliğinde ‘Türk’ten geriye kalacak boşluğu dolduracak çok daha yaşamsal bir olgu söz konusudur o da bizatihi bağımsız Ermenistan devletinin varlığıdır.
Bundan on beş yıl önce var olmayan bu yeni heyecan, artık her türlü etkinin ve etkenin üstünde Ermeni kimliği üzerinde büyük bir rol oynamaya namzettir.
Ermeni dünyasının geleceğini, bu minik ülkenin gelecekteki refahına ve içinde yaşayanların mutluluğuna endekslemesi aynı zamanda kendi kimliğini rahatsız eden sancılardan kurtuluşunun da bir işareti olacaktır.
Ermeni kimliğinin ‘Türk’ten kurtuluşunun yolu gayet basittir:
‘Türk’le uğraşmamak...
Ermeni kimliğinin yeni cümlelerini arayacağı yeni alan ise artık hazırdır:
Gayrı Ermenistan’la uğraşmak.
2. linkten aldığım bu kısım ana fikri güzel açıklıyor. Diasporanın kimlik bunalımını, kimliklerini Türk nefretinden değil Ermenistandan almaları gerektiğini yazdığı yazıyla önce ceza alıp sonra sokak ortasında vurularak öldürüldü.""""""""" Modern primat (mesaj) 20.24, 12 Temmuz 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
bugüne kısmetmiş bu sözü eklemek, bir girişeyim şuna hele. ---modern_primat ඞඞඞİLETİ 12.20, 19 Ocak 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
ekledim, umarım bu söz hayırlara vesile olur. ---modern_primat ඞඞඞİLETİ 13.04, 19 Ocak 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

ifade özgürlüğü[değiştir]

bu konuyla ilgili bir sözü vardı sanki? lütfen ekliyin. Modern primat (mesaj) 20.25, 12 Temmuz 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]