Tanju Çolak

Vikisöz, özgür söz dizini
Tanju Çolak
Doğum tarihi 10 Kasım 1963
Doğum yeri Samsun
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Tanju Çolak (d. 10 Kasım 1963), Türk eski futbolcu.

Kaynaksız[değiştir]

  • O soyunma odasına indik, hiç kimsenin yüzü asık değildi! Hiç kimse üzgün değildi! Neden? Çünkü biz bu Neuchâtel takımını İstanbul'da rahatlıkla yenebileceğimizi o anda anlamıştık. Hatta dedik ki, "Biz bu Neuchâtel'e 5 atarız!" Bunu söyleyen de hocamız Mustafa Denizli idi. Onaylayan da bizdik! "Evet hocam biz bunlara İstanbul'da rahat 5 atarız" dedik. Ama bizle o dönem çok dalga geçtiler. Çok ti'ye aldılar.
(28 Ekim 1988 tarihinde Neuchâtel'de oynanan ve Galatasaray'ın 3-0 mağlubiyetiyle sona eren Neuchâtel Xamax maçından sonra soyunma odasında yaşananları anlatırken.)
  • Uğur soldan gidiyor, maşallah, tutana aşkolsun! Ben de sağdan gidiyorum. Bir baktım Uğur herkesi geçmiş... Kalecinin arkasından bana topa sadece dokunmak kaldı. O beşinci golü de ayağımızın içiyle neticelendirdik... Allaaaaaaah! Tadından yenmiyor! 5-0 olmuş! Neuchatel yerlerde... Paspas olmuş!
(9 Kasım 1988 tarihinde İstanbul'da oynanan ve Galatasaray'ın 5-0 galibiyetiyle sona eren Neuchatel maçında attığı, kendisinin üçüncü, takımının beşinci golünü anlatırken.)
1992'de Fenerhabçe'ye transfer oluşu hakkında