Tanju Çolak

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tanju Çolak
Doğum tarihi 10 Kasım 1963
Doğum yeri Samsun
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Tanju Çolak (d. 10 Kasım 1963), Türk eski futbolcu.

Kaynaksız[değiştir]

  • O soyunma odasına indik, hiç kimsenin yüzü asık değildi! Hiç kimse üzgün değildi! Neden? Çünkü biz bu Neuchâtel takımını İstanbul'da rahatlıkla yenebileceğimizi o anda anlamıştık. Hatta dedik ki, "Biz bu Neuchâtel'e 5 atarız!" Bunu söyleyen de hocamız Mustafa Denizli idi. Onaylayan da bizdik! "Evet hocam biz bunlara İstanbul'da rahat 5 atarız" dedik. Ama bizle o dönem çok dalga geçtiler. Çok ti'ye aldılar.
(28 Ekim 1988 tarihinde Neuchâtel'de oynanan ve Galatasaray'ın 3-0 mağlubiyetiyle sona eren Neuchâtel Xamax maçından sonra soyunma odasında yaşananları anlatırken.)
  • Uğur soldan gidiyor, maşallah, tutana aşkolsun! Ben de sağdan gidiyorum. Bir baktım Uğur herkesi geçmiş... Kalecinin arkasından bana topa sadece dokunmak kaldı. O beşinci golü de ayağımızın içiyle neticelendirdik... Allaaaaaaah! Tadından yenmiyor! 5-0 olmuş! Neuchatel yerlerde... Paspas olmuş!
(9 Kasım 1988 tarihinde İstanbul'da oynanan ve Galatasaray'ın 5-0 galibiyetiyle sona eren Neuchatel maçında attığı, kendisinin üçüncü, takımının beşinci golünü anlatırken.)
1992'de Fenerhabçe'ye transfer oluşu hakkında