Ronnie James Dio

Vikisöz, özgür söz dizini
Ronnie James Dio
Doğum tarihi 10 Temmuz 1942
Doğum yeri Portsmouth
Ölüm tarihi 16 Mayıs 2010
Ölüm yeri Houston
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Ronald James Padavona (10 Temmuz 1942 - 16 Mayıs 2010), daha çok Ronnie James Dio olarak ünlü, Rainbow, Black Sabbath, Dio ve daha sonra Heaven & Hell gruplarında vokalist olan İtalyan-Amerikalı bir rock müzisyeniydi.

Alıntılar[değiştir]

  • Ateist ya da Tanrı karşıtı biri değilim ama benim inancım, ibadet etmek için bir yere gitmenize gerek olmadığı, bunu yapmak için bir eve gitmenize gerek olmadığı ve Tanrı'nın sizin ve bende bulunduğudur. Şeytan da öyle, cennet ve cehennem de bu dünyada yaşadığımız yer. Herkesin dua ettiği Tanrı bu kadar harika bir Tanrı olsaydı, insanların bu kadar korkunç acı çekmesine neden olmazdı.
  • Şarkı sözlerinde dinleyicinin hayal gücünü kullanmasını sağlayacak temalar kullanmayı ve kendi hayatımda öğrendiğim derslerin bir kısmını vermeyi seviyorum. En iyi denekler her zaman öngörülemezlikleriyle beni şaşırtmayı başaran insanlardır.
  • Bu dünyada her zaman senden faydalanmaya çalışacak insanların olduğu açıktı — O krallar ve kraliçeler kendilerinin çok önemli olduğunu düşünen, sizden faydalanmak isteyen ve hayatınızı cennet ve cehennem haline getiren insanlardır. Cennet kısmını alacağına dair söz veriyor ve Cehennem bunların gerçekleşmediği zamandır.
  • Bu gruba melodi, klasiklik ve büyük miktarda müzikalite getirdim. Ozzy bunu başlattı ve alabileceği tüm övgüleri hak ediyor çünkü bu tür müziğin icat edilmesine yardımcı oldu. Yaptığı şey kesinlikle doğruydu ama o noktada müzik büyüdü ve bence Ozzy'nin müzikal açıdan izleyiciye verebileceğinin ötesine geçti.

Ronnie James Dio hakkında alıntılar[değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir]

Ronnie James Dio ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.