İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:WikiBronze

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikisöz, özgür söz dizini
Merhabalar Vitruvian! Teşekkür ederim. Ben de danışacak birilerini arıyordum :) Danışmak istediğim 2 konu var. Vikisöz'de madde içeriğinin biçemsel yapısı hakkında takip edilen bir standart mevcut mudur? Eğer mevcut ise, ilgili politikanın linkini verebilirseniz ve editörlük başvurusu için ne yapmam gerektiğine dair yönlendirirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler. --WikiBronze [M] 14:47, 1 Nisan 2014 (UTC)
Merhaba WikiBronze, içeriğinin nasıl olacağına dair bir örnek vereyim. Örneğin İbn-i Haldun maddesi arzu edilen sayfa modeline uyuyor sayılır. Önce giriş kısmında İbn-i Haldun hakkında kısa bir bilgi sunulmuş ve maddenin sağ tarafında kalacak şekilde İbn-i Haldun'a ait bir resim. Elbet resim var ise. Az altta kaynaklı sözler başlığında sözleri verilmiş kaynağıyla beraber, tercihe göre konu konu da ayrılabilir bu kısım. En alt taraflarda ise daha fazla bilgiye Vikipedi'den de ulaşılabileceğini belirten bir şablon bulunuyor ve de bir kaynakça. Güzel bir sayfa örneği bence. Katkıları gözden geçirmeye çalıştım ve gördüğüm kadarıyla herhangi bir problem oluşturacak bir şey yok ve bunun yanı sıra Vikipedi'de de devriyelik yetkisi etkinleştirilmiş. Madem durum böyle niçin burada da olmasın. İyi çalışmalar tekrardan. --Vitruvian (mesaj) 22:21, 1 Nisan 2014 (UTC)
Bu arada bu geç cevap için bir özür... Vitruvian (mesaj) 22:23, 1 Nisan 2014 (UTC)
Ben de geç cevap için özür dilerim :) Açıklamanız için teşekkürler. Verdiğiniz emsal fikir edinmem ve karşılaştırma yapabilmem için çok yardımcı olacaktır. Sizin yanıtınızdan önce, buradaki hangi madde emsal niteliği taşır bilmediğim için (İlgili yönerge ve politikaları inceledim ancak açıklamalar çok yetersiz) İngilizce Vikisöz'de, başta JFK maddesi olmak üzere bazı gelişmiş maddeleri incelemiştim. Gördüğüm kadarıyla her iki projenin standartları arasında, kalın yazı kullanımı haricinde pek bir fark yok. Kalın yazı bizde de İngilizce versiyonunda olduğu gibi kullanılabilir mi? Bir de, Editörlük(Devriyelik) ile ilgili sayfadaki "hizmetli" ve "başvuru" linklerinin kırmızı olması nedeniyle, nereye başvuru yapmam gerektiğini size soracaktım ancak sayfa içeriği Vikipedi'den kopyalanmış olduğu için linklerin kırmızı olduğunu farkettim ve gerekli düzenlemeyi yaptım. Lâkin buradaki "Editörlük" haklarının aslında Vikipedi'nin "Devriyelik" haklarına karşılık geldiğini belirtmek gerekiyor mu bilmiyorum? --WikiBronze [M] 01:20, 3 Nisan 2014 (UTC)
Kullanılabilir evet burada da. Vikipedi'deki katkılara göz attım ve burada da olumsuz bir değişiklikle karşılaşmamıştım. Etkinleştiriyorum :) Kolay gelsin WikiBronze. Vitruvian (mesaj) 11:52, 5 Nisan 2014 (UTC)
İlgilendiğin için çok teşekkür ederim Vitruvian! İyi çalışmalar dilerim :) --WikiBronze [M] 20:35, 5 Nisan 2014 (UTC)
Teşekkürler :) İyi çalışmalar tekrardan. Vitruvian (mesaj) 21:40, 5 Nisan 2014 (UTC)