Kullanıcı mesaj:Dabeon

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikisöz, özgür söz dizini

Merhaba Dabeon , önemli ve özlü sözlerin tek bir çatı altında toplanması projesi olan VikiSöz'e hoş geldin

VikiSöz'de şu an 5.828 madde bulunmaktadır.
Vikisöz özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir. Tek amaç önemli sözlerin bir sitede toplanmasıdır.

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiSöz kullanıcıları size yardımcı olacaklardır.

Vikisöz'e nasıl başlarım diye düşünme. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Vikisöz, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

 • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
 • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan VikiKaynak'a
 • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
 • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan VikiKitap'a

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin

Vitruvian 17:07, 25 Ekim 2011 (UTC)


Selam[değiştir]

 • Bu vesileyle ben de size kısa zamanda yaptığınız olumlu katkılarınız ve Vikisöz'ü benimseyişiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Bu senenin Şubat ayından itibaren Vikipedi'de sürüm kontrolü uygulananrak vandalizme karşı bir ölçüde tedbir alındı. Melasef Vikisöz'de çok az aktif kullanıcı var ve sürüm kontrolü gibi Vikipedi'de yeni bulunan bir sistem yok. Gerek Vikisöz gerek Vikipedi birer Wikimedia projeleridir. Vikipedi'deki pek çok kullanıcı küresel bir hesap kullanmamakta. Eğer kürüsel hesap kullanımı yaygın olsa yani herkes Vikipedi'de aktif olduğu kadar Vikisöz gibi diğer kardeş projelerde aktif olsa sayfalardaki saldırılar derhal geri alınır ve sayfa eski haline getirilirdi. Bu saydığım şeylerin eksikliğini yaşıyoruz ve kabul etmek gerekir ki sistemli sanal bir saldırı Vikipedi'yi bile prestij acısından zor bir durumda bırakabilir. Bu noktada pek çok şey özverili kullanıcılara düşüyor. Umarım kısa bir zamanda sürüm kontrolü Vikisöz'e de uyarlanır. Bu arada kafanızın takıldığı ne olursa olsun bana danışmanızı rica ediyorum, elimden geldiğince yardım ederim. Saygı ve sevgiyle -- Vitruvian 15:08, 31 Ekim 2011 (UTC)
 • Aklı selim insanların azlığı demişsiniz. Wikimedia projelerinde son değişiklikleri takip eden bir insanın tipik görüşüdür bu ve malesef ki doğrudur. Bahsettiğiniz çocukca durumlar bir noktadan sonra sıradan gelmeye başlıyor. Seninle aynı dilekleri paylaşıyoruz. Ve Dabeon senden bir diğer ricam, Şafak diye hitap etmem. Bu hem daha içten hem daha doğru olacaktır. Sevgi ve ışıkla... -- Vitruvian 15:35, 01 Ekim 2011 (UTC)
 • Bize kaldı gibi görünüyor :) Ben teşekkür ederim, inanıyorum ki birlikte güzel işler yapacağız -- Vitruvian 15:58, 01 Ekim 2011 (UTC)

HotCat[değiştir]

 • Dabeon merhaba. Sana kategori ekleme, çıkarma, değiştirme gibi faliyetlerinde senin için gayet pratik olabileceğini düşündüğüm HotCat'ı eklemeni tavsiye ederim. Böylece daha az eforla daha hızlı bir şekilde kategorilendirmeler yapabilirsin. Eğer bunu istersen, yapman gereken tek şey:
Kullanıcı:Dabeon/common.js adlı sayfaya şu sayfadaki içeriği aynen girmek. Sonrasında, Kullanıcı:Dabeon/HotCat.js adlı bu sayfaya şu içerği aynen kopyalayıp girmek. Ve nihayetinde belirtilen kısa nottaki talimatın ardından kullanıma senin için hazır olacaktır. Sevgi ve saygıyla... --Vitruvian 15:01, 19 Kasım 2011 (UTC)
 • Son değişiklikler sayfasındaki yaptığın değişiklikler yeni kodlamadaki kullanımın rahatlığını ve pratikliğini belirgin ölçüde hissettirdi bana açıkçası. Kullanıcı HotCat sayfamı hemen oluşturucam. Yanlız uzunca bir kodlama sistemine gidilmiş, umarım bunun tarayıcılar açısından eksi bir yanı olmaz. Ve tabi ki, yine biz vikicileri düşündüğün için tekrar büyük bir teşekkürü hakediyosun Şafak. Saygı ve sevgiyle kal. --Dabeon 19:08, 19 Kasım 2011 (UTC)
 • Daha önce söylediğim gibi, Vikipedi'de bulunan tecrübeli kullanıcıların burada da bulunması Vikisöz için pek çok gelişmeye vesile olabiliyor. Rapsar arkadaşımız Vikipedi'de mevcut uygulamayı burada da uygulanması için teklifte bulundu. Vikisöz'ün daha ileri bir noktaya gelmesi için bu şekil fikir alışverişlerine, diğer projelerdekilerin kıyaslamalar yaparak buradaki eksikleri gözlemleyip bize de aktarması gerekiyor. Sağolsun Rapsar bunu düşünmüş ve şimdi teşekkürü hak eden şüphesiz o. Bize kalan ise kategorilendirmeler yaparak; artık biraz daha çok madde açmak, maddeleri daha düzenli hale getirmek. Ben de az biraz meşguliyet var(dı). İşin özü çoktan halletmek istediğim bir husustu. Yine de bardağın dolu tarafına bakıp, beraber bu şekilde gidersek güzel şeyler yapabileceğimize inanıyorum. --Vitruvian 11:08, 20 Kasım 2011 (UTC)
 • Tabi ki Rapsar arkadaşımızda eksik olmasın. Bireysel olarak mesaj atıp HotCat'i tarif ettiğin için sana, hemde dolaylı yoldan Rapsar kardeşimizede teşekkürlerimi tekrar iletiyorum. Aslında bu gibi programlama dili güncellemelerinin bir kullanıcının diğer viki sitelerini düşünmesi, bunları araştırıp zaman harcaması elbette çok güzel birşey ama ne kadar hızlı bir şüreç? Vikipedi keşke bu gibi gücellemeleri etkin şekilde tebliğ edebilse. Umarım meşgul olduğun işlerin istediğin kolaylıkta ilerler. Haydi o zaman rast gelsin :) --Dabeon 13:42, 20 Kasım 2011 (UTC)
 • Bir Tuluyhan Uğurlumuz eksikti oda oldu sayende. Belirtmeden geçilmez, Night in perası harikadır. Rast gelsin o halde :) --Vitruvian 12:29, 21 Kasım 2011 (UTC)
 • Yeni biri kişi sayfası oluşturduğumda, sanki onları vikisöz'e davet etmişim de onlar da burada söz hakkı bulmuşlar gibi geliyor bana (Argoca, birini kolundan tutup getirmek gibi belkide). Bundan dolayıdır ki anlı temiz, dosdoğru, ilerisini görebilecek kadar açık ve net görüşlü olmuş, olan ve olabilecek (naçizane fikrimle) kişileri seçmeye özenle dikkat ediyorum. Tuluyhan Uğurlumuz gerçekten eksikmiş. Oda artık bizimle. Ayrıca Night in perası gerçekten harika. Saygılar Şafak. Dip not: Bu yeni güncellemede emeği geçen herkesten Allah gani gani razı olsun. Tabi bunun için ücret almadılarsa, demeyide ihmal etmem mösyö. --Dabeon 17:19, 21 Kasım 2011 (UTC)
 • Hayır, Dabeon. Böyle bir şey söz konusu dahi olmaz. O açıdan rahatlıkla kullanabilirsin, gönüllülük esastır. --Vitruvian 10:31, 22 Kasım 2011 (UTC)

Viki buluşması[değiştir]

 • Dabeon, Bahçeşehir Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan Viki buluşması'na gelmek istersen katılımcılar listesine adını yazdırabilirsin. Nazif İlbek'e bir e-posta mesajıyla ad, soyad, numara ve e-posta adresini yazıp bir mesaj gönderirsin eğer her şey daha kolay olacaktır. Sevgiler... --Vitruvian 13:11, 24 Kasım 2011 (UTC)
 • O güzel gün, kardeşimin doğum günü. Meşguliyetimin artacağını düşünüyorum ve ne yazık ki bundan dolayı katılamayacağım. Nezaketin beni tekrar mahçup etti Şafak, teşekkür ederim. Umarım yeni, yaratıcı ve güzel fikirlerle evlerinizin yolunu tutarsınız. Ayrıca benim katılımım şimidilik bir izleyici yada tabiri caizse yedek kulübesinde maç izleyen bir oyuncu gibi olur. Sevgiler Saygılar. --Dabeon 21:41, 24 Kasım 2011 (UTC)
 • Yedek kulübesinde olmak gibisi yoktur :) Diyeceğim o ki dinlemek, gözlemlemek her daim daha güzel, daha özel. Bir dahakine umarım olur, güzel haftasonları diliyorum. --Vitruvian 13:22, 25 Kasım 2011 (UTC)

kimsin sen kardeşim böyle :) şahane çalışıyorsun tebrikler ara sıra değil sıksık düzeltmeler yap ellerin dert görmesin Fzelen06

Aktarım[değiştir]

Dabeon merhaba. Ad değişikliği dolayısıyla mesajlardaki eski kullanıcı adı Vitruvian ile değitirildi ve yanlışlıkla senin kullanıcı sayfana yazılmış mesajı mesaj sayfana taşıdım. Hem bir haber vermiş hem de bir selam vermiş olayım dedim. Sevgiler! --Vitruvian 22:35, 25 Şubat 2012 (UTC)

Selamlar Vitruvian, mesaj sayfama yazılması gereken bir yazıydı aslında, anasayfamda kalmış. Bu güzel mudahalen için içten teşekkürler. Saygılar sevgiler...--Dabeon (tartışma) 10:10, 26 Şubat 2012 (UTC)

Gezinti zamanı[değiştir]

 • Dabeon selamlar. Senin commons için gezinti penceresi ekledim. Som değişiliklerde bir maddenin üzerine fareyi götürdüğünde farkedeceksin değişikliği. :) --Vitruvian 21:31, 8 Mart 2012 (UTC)
 • İnanılmaz bir zaman tasarrufu sağlıyo, vandalizme karşı bir adım daha önde olmamızı sağlayacak harika bi yazılım Vitruvian! Son derece zekice, bana da uygulamış olduğun için ayrıca minnettarım. Sağlıcakla kal...--Dabeon (tartışma) 09:31, 9 Mart 2012 (UTC)