Kullanıcı mesaj:88.255.168.162

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

lütfen durun[değiştir]

bazen atasözlerini, bazen de atasözü olmayan sözleri, hep bir isim eşliğinde buraya ekliyorsunuz. değişikliklerinizin geri alınmasından da anlayacağınız gibi bu doğru değil ve tamamı temizlenecek. buray katkı yapmak istiyorsanız kurallar dahilinde davranmalısınız. aksi yöndeki değişiklikleriniz devam ettiği taktirde engellenmeniz gündeme gelecektir. --kibele 17:27, 1 Kasım 2013 (UTC)

- Üstteki mesajın sahibi beyefendiye/hanımefendiye/Kurula iletilmek üzere: Bilindiği üzere, ilgili sitede katkı vermeye başladığım andan beri, kaynağını MUTLAKA vermek suretiyle bilginin - atasözünün kayda alındığı an dahil son derece hassas bir yol izlenmiştir. Bunca yıldan sonra dikkatimi çeken husus oldukça ilginçtir. "D" başlığı atasözlerinde Ekim ayının sonunda atfen ismine, memleketine yer verilen birkaç yeni eklenen atasözünden atıfların kaldırıldığını gördüm. Üzüldüm. Esasen bana mesaj ilettiğiniz için de üzülmedim. Sadece; bilimsel özeni en ayrıntılı biçimde göstermek suretiyle verilen hem Türkçemizin kaynakları adına, hem atasözlerimiz adına ve hem de ilgili şahıslar,beldeler-şehirler adına üzüldüm. İlgili şahısların da kayda aldığım anda izlediğim bu hassasiyet hakkında bilgisi yoktur. Farklı yörelerden benzer sürümlerle verilen bazı atasözlerimiz arasında da esasen son derece orijinal, Türkçe adına kazanımlar elde edildiğini görmek zor değildir. Sözlerim uzayabilir kusura bakmayın. İnternetin insanoğluna sunmakta olduğu bu zenginliğin ve derinliğin tek yönlü kısıtlanma yönüne gidilmesi, sadece sizlere kaybettirmez, asıl önemli olan Türkçemiz adına kayıptır. Asıl beni üzen budur. Bizi topluca üzmesi,rahatsız etmesi beklenen de bu olmalıdır görüşündeyim. İstenirse bu husus, Facebook'da da tartışmaya açılabilir. Ortak görüşe uyarız biz de bu durumda... TDK'na sunacağım nitelikte yansıttığım atasözleri demetinin - zenginliğinin bu açıklamalarım dikkate alınarak mevcut bilimsel hassasiyetim gözetilerek tutulması yerine olacaktır görüşündeyim. Nihai aşamada; eğer sunduğum önerilerim dikkate alınmayacak olursa; sadece atıflarının değil, bu durumda eklediğim tüm atasözlerinin tarafınızdan silinmesi uygun olacaktır. Çünkü, Türkçeye verdiğimiz emeğimizin ve çabamızın karşılığı yoksa, Türkçeye hizmet için başka kanalları - internet sitelerini devreye sokmamız uygun olacaktır. Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. Dr. Said Dağdaş, 2.11.2013, Ankara.

Kibele'ye yazılan notumuzdur...[değiştir]

Üstteki mesajın sahibi beyefendiye/hanımefendiye/Kurula iletilmek üzere: Bilindiği üzere, ilgili sitede katkı vermeye başladığım andan beri, kaynağını MUTLAKA vermek suretiyle bilginin - atasözünün kayda alındığı an dahil son derece hassas bir yol izlenmiştir. Bunca yıldan sonra dikkatimi çeken husus oldukça ilginçtir. "D" başlığı atasözlerinde Ekim ayının sonunda atfen ismine, memleketine yer verilen birkaç yeni eklenen atasözünden atıfların kaldırıldığını gördüm. Üzüldüm. Esasen bana mesaj ilettiğiniz için de üzülmedim. Sadece; bilimsel özeni en ayrıntılı biçimde göstermek suretiyle verilen hem Türkçemizin kaynakları adına, hem atasözlerimiz adına ve hem de ilgili şahıslar,beldeler-şehirler adına üzüldüm. İlgili şahısların da kayda aldığım anda izlediğim bu hassasiyet hakkında bilgisi yoktur. Farklı yörelerden benzer sürümlerle verilen bazı atasözlerimiz arasında da esasen son derece orijinal, Türkçe adına kazanımlar elde edildiğini görmek zor değildir. Sözlerim uzayabilir kusura bakmayın. İnternetin insanoğluna sunmakta olduğu bu zenginliğin ve derinliğin tek yönlü kısıtlanma yönüne gidilmesi, sadece sizlere kaybettirmez, asıl önemli olan Türkçemiz adına kayıptır. Asıl beni üzen budur. Bizi topluca üzmesi,rahatsız etmesi beklenen de bu olmalıdır görüşündeyim. İstenirse bu husus, Facebook'da da tartışmaya açılabilir. Ortak görüşe uyarız biz de bu durumda... TDK'na sunacağım nitelikte yansıttığım atasözleri demetinin - zenginliğinin bu açıklamalarım dikkate alınarak mevcut bilimsel hassasiyetim gözetilerek tutulması yerine olacaktır görüşündeyim. Nihai aşamada; eğer sunduğum önerilerim dikkate alınmayacak olursa; sadece atıflarının değil, bu durumda eklediğim tüm atasözlerinin tarafınızdan silinmesi uygun olacaktır. Çünkü, Türkçeye verdiğimiz emeğimizin ve çabamızın karşılığı yoksa, Türkçeye hizmet için başka kanalları - internet sitelerini devreye sokmamız uygun olacaktır. Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. Dr. Said Dağdaş, 2.11.2013, Ankara.


merhaba, defalarca anlatıldı konu. ancak içerik eklemeyi sürdürüyorsunuz. burası çalışmanızı kontrolsüz yayımlayabileceğiniz özel alanınız değil. lütfen kendinize internet üzerinde başka bir alan bularak çalışmalarınızı sürdürün. devam ettiğiniz sürece katkılarınız geri alınacak ve siz de engelleneceksiniz. --kibele 07:41, 26 Kasım 2013 (UTC)


Merhaba, gördüğüm kadarıyla konu size defalarca kez anlatılmış ancak halen tekrar etmektesiniz. Tartışma sayfasında yazdıklarınız madde içeriğini geliştirmeye yönelik olmayan yorumlar olduklarından ötürü silinecektir. Sizden ricam bu tavrınızı artık daha fazla sürdürmemeniz yönündedir. Anlayışla karşılamanızı ve tekrar etmemenizi bekliyorum. Vitruvian (mesaj) 11:33, 27 Kasım 2013 (UTC)


Bu sayfa henüz bir kullanıcı hesabı oluşturmamış veya hesabını kullanmayan bir anonim kullanıcının mesaj sayfasıdır. Bu nedenle bu kişileri belirtmek için rakamsal IP adresini kullanmak zorundayız. Bu gibi IP adresleri birçok kullanıcı tarafından paylaşılabilir. Eğer siz de bir anonim kullanıcıysanız ve size sizin ilginiz olmayan iletiler geliyorsa, lütfen diğer anonim kullanıcılarla olabilecek olan karmaşayı önlemek için bir hesap edinin veya oturum açın.