Arthur Conan Doyle

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Arthur Conan Doyle
Conan doyle.jpg
Doğum tarihi 22 Mayıs 1859, 1859
Doğum yeri Edinburgh
Ölüm tarihi 7 Temmuz 1930, 1930
Ölüm yeri Crowborough, Windlesham Manor
Wikipedia-logo-v2.svg Vikipedi maddesi
Notification-icon-Wikidata-logo.svg Vikiveri öğesi
Arthur Conan Doyle

Sir Arthur Ignatius Conan Doyle (22 Mayıs 1859 – 7 Temmuz 1930) Sherlock Holmes kurgusal karekterinin yaratıcısı İskoç yazar.

Sözleri[değiştir]

Kaynaklı[değiştir]

  • Şu anda dünyamız milyonlarca hayvanın yok edilmesine ve acı çekmesine dayanıyor. Bunu algılamak ve bunu değiştirmek için hem kişisel hem de sosyal anlamda bir şeyler yapmak için din değiştirmeye benzer bir şekilde bir algı değişikliği yaşamak gerekiyor. Bir kez diğer türlerin acısı ve dehşetini kabul ettikten sonra toplumumuzu destekleyen sonsuz ızdırap permütasyonlarının daima farkında olacağınız için bir daha hiçbir şey eskisi gibi olamaz, siz bu algı değişikliğine direnmedikçe.[1]
ÇELİK GERÇEK
KESKİN BIÇAK

Kaynaksız[değiştir]

  • Sevgili dostum," dedi Sherlock Holmes, Baker Sokağı'ndaki evde ateşin karşısında otururken, "hayat, insan aklının düşünebileceğinden çok daha gariptir. İnsan, gerçekte sıradan denen şeyleri çoğu zaman hayal bile edemez. Eğer şu pencereden el ele uçup, bu büyük şehrin üzerinde dolaşarak çatıları hafifçe kaldırıp aşağıda olan garipliklere, sıra dışı tesadüflere, planlara, niyetlere ve nesilden nesile süren olaylar zincirine bakabilseydik, aslında doğası gereği sıradan ve önceden tahmin edilebilir olan insan ürünü eserlerinin hepsi, yararsız ve donuk bir hal alırdı.
  • Ne yaptığın hiç önemli değil bu dünyada. Önemli olan insanları ne yaptığına inandırdığın.
  • Ben bir beyinim, Watson. Geri kalan yalnızca bir ilave.

Ayrıca bakınız[değiştir]

Kaynakça[değiştir]

Wikipedia-logo-v2.svg
Arthur Conan Doyle ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.