Şablon:Koruma/belge

Vikisöz, özgür söz dizini

Bu gördüğünüz, Şablon:Koruma için bir belgeleme sayfasıdır. Doğrudan tek başına görüntülendiği zaman, bağlantıların kullandığı bazı değişkenler bozuk gözükebilir. Bu durum genellikle normaldir, bu değişkenler yerine doğrudan koda yazılmış (hard coded) sayfa adları veya URL'ler yazmayın.

Bu şablon, koruma altında olmayan sayfalarda görünür olmayacaktır. Sayfaları sadece hizmetliler koruma altına alabilir.

Kullanım[değiştir]

  • Normal şablon için {{koruma/belge}} kodunu kullanın.
  • Silinme tartışmasına bağlantı vermek için {{koruma/belge|ssm=Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Örnek}} kodunu kullanın.
  • Spesifik bir bitiş tarihi için {{koruma/belge|bitiş=<gün> <İngilizce ay adı> <yıl>}} kodunu kullanın. Bitiş parametresi değerine örnek olarak 24 December 2011 verilebilir. Şablonun yapısı gereği ay değerinin İngilizce olarak girilmesi zorunludur.
  • Şablon, standart olarak sayfanın sağ üst köşesinde bir asma kilit sembolü görüntüler. Bunun yerine sayfanın üst ortasında bir bilgi kutusu görüntülemek istiyorsanız {{koruma/belge|küçük=hayır}} kodunu kullanın. Kullanıcıya açıklama yapılmasının önemli olduğu durumlarda bu yönteme başvurulmaktadır.

(UTC) otomatik olarak eklenecektir.

Bu şablon, isim alanına göre yerleştirildiği sayfaları Kategori:Korumaya alınmış sayfalar, Kategori:Korumaya alınmış proje sayfaları, Kategori:Korumaya alınmış dosyalar, Kategori:Korumaya alınmış şablonlar, Kategori:Korumaya alınmış tartışma sayfaları ve Kategori:Korumaya alınmış kullanıcı ve kullanıcı mesaj sayfaları seçeneklerinden birinin içine yerleştirecektir. Koruma süresi sona erdiğinde, sayfaları otomatik olarak Kategori:Koruma süresi sona ermiş sayfalar'ın içine yerleştirecektir.

Politika - {{koruma-ana}} Tam Yarı Taşıma
Genel: {{koruma}} {{koruma-taşıma}}
Anlaşmazlık: {{koruma-anlaşmazlık}} Yok {{koruma-taşıma-anlaşmazlık}}
Vandalizm: {{koruma-vandalizm}} {{koruma-taşıma-vandalizm}}
Yüksek trafiğe sahip şablonlar: {{koruma-şablon}} Yok
Engellenmiş kullanıcının mesaj sayfası: {{koruma-mesaj}} {{koruma-yarı-mesaj}} Yok
Uzun süreli: Yok {{koruma-yarı-süresiz}} {{koruma-taşıma-süresiz}}
Tartışma sayfası bilgisi: {{koruma-tartışma-süresiz}} {{koruma-tartışma-geçici}} Yok
Oluşturma koruması: {{koruma-oluşturma}} Yok