Şablon:Koruma-şablon/belge

Vikisöz, özgür söz dizini

Bu gördüğünüz, Şablon:Koruma-şablon için bir belgeleme sayfasıdır. Doğrudan tek başına görüntülendiği zaman, bağlantıların kullandığı bazı değişkenler bozuk gözükebilir. Bu durum genellikle normaldir, bu değişkenler yerine doğrudan koda yazılmış (hard coded) sayfa adları veya URL'ler yazmayın.

Kullanım[değiştir]

Şablon, otomatik olarak sayfadaki koruma düzeyini (yarı veya tam) tespit edecek, kategori ve görünümünü buna göre belirleyecektir.

Bu şablon, koruma altında olmayan sayfalarda gösterilmeyecektir. Lütfen sayfaları sadece hizmetlilerin koruma altına alabileceğini unutmayın.

Kontrol etiketleri[değiştir]

  • {{koruma-şablon/belge}} kodunu direkt olarak koruma altındaki sayfalara ekleyeceğiniz zaman Şablon:Tag etiketlerinin arasına yerleştirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde şablonun kullanıldığı tüm sayfalarda koruma uyarısı görüntülenecek, bu da bir hata mesajına neden olacaktır.
  • {{koruma-şablon/belge}} kodunu bir şablon belgeleme altsayfasına yerleştireceğiniz zaman da Şablon:Tag etiketlerinin arasına yerleştirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde belgeleme sayfasında koruma uyarısı görüntülenecek, bu da bir hata mesajına neden olacaktır.
Bazen birden fazla şablon aynı belgeleme sayfasını kullanabilmektedir. Eğer bunların tamamı koruma altında değilse, koruma şablonunun direkt olarak korunan şablonun sayfasına eklenmesi gerekecektir.

Ayrıca bakınız[değiştir]

Politika - {{koruma-ana}} Tam Yarı Taşıma
Genel: {{koruma}} {{koruma-taşıma}}
Anlaşmazlık: {{koruma-anlaşmazlık}} Yok {{koruma-taşıma-anlaşmazlık}}
Vandalizm: {{koruma-vandalizm}} {{koruma-taşıma-vandalizm}}
Yüksek trafiğe sahip şablonlar: {{koruma-şablon}} Yok
Engellenmiş kullanıcının mesaj sayfası: {{koruma-mesaj}} {{koruma-yarı-mesaj}} Yok
Uzun süreli: Yok {{koruma-yarı-süresiz}} {{koruma-taşıma-süresiz}}
Tartışma sayfası bilgisi: {{koruma-tartışma-süresiz}} {{koruma-tartışma-geçici}} Yok
Oluşturma koruması: {{koruma-oluşturma}} Yok