"Vikisöz:Hizmetlilik başvurusu/Nanahuatl" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
#:::::::Sadece IRC mi? Hayır. [[meta:Mailing_lists/Overview]] sayfasına girersen, birçok gizli e-posta listesi görürsün. İtalyanca Vikipedi hizmetlilerinin listesi, İngilizce Vikipedi bürokratlarının listesi bunlara örnek misal (Hizmetliler milyon tane olmasaydı onların da olurdu). Yine farklı gizli listeler var burada. Bunlara gidip "Siz gizli karar alıyorsunuz; şu an sizin hizmetli olmamanız gerekir." demeyi düşünür müsün? RfC falan aç, eğlenceli olur.
#:::::::Eğri oturalım doğru konuşalım, Hedda. Kişisel saldırıların nedeniyle 1 ay engellendin, tüm hizmetliler kötü oldu. İşin özü bu. 2009'da bürokratlık oylamamda olumlu oy veren sensin. Onun üzerine zaten çok sınırlı süreyle uğrayabildim Vikipedi'ye; yani o olumlu oyun üzerine tek "durum değiştiri" etmen bu oldu. Senin engelinde bile "engel verilmesin" diyen benim, hatırlayacak olursan. Böyle bir durumda işi kişiselleştiren takdir edersin ki ben olmuyorum.--[[Kullanıcı:Vito Genovese|<font color="#008000">'''Vito Genovese'''</font>]] 10:54, 18 Ağustos 2012 (UTC)
#::::::::Eğri oturup doğru konuşacaksak ben senin oylamanda olumlu oy kullanmam bugün tam tersini söylemem kesinlikle engelle alakası yoktur çünkü sen benim engelimi vermiş biri değilsin ki veren sen olsan da ben kimseye kin beslemem. ben daha önce tartıştığım kullanıcılarla tekrar mesajlaştım, kin besleyip ona karşı olumsuz şeyler içine girmedim. Burada sizin viki-dışı kararlar alıp kullanıcı engellemenizdir. İngilizce Vikipedi'de ya da herhangi bir diğerinde adminler vikidışı gizli görüşmeler yapıp birkaç kullanıcıyı engelliyor ve bunu topluluğa duyurmadan yapıyorsa onlar da haksız. ta ki köy çeşmesinde bir kullanıcının bunu belirtmesine kadar siz bu konuda bir açıklama yaptınız mı? bu kararı nasıl aldığınızı açıkladınız mı? [benim gözümden kaçmıştır belki] siz, kullanıcılar için sadece kendi görüşlerinini dayatarak "engelledim oldu bitti" demeye getirdiniz. Yaptığınız şey hataydı. Ben tekrar söylemek istiyorum, bu engellemelere karşı oluşum benim 1 aylık engelimle ilgili değil, hizmetlilere olan güvenim sarsıldı. Örneğin Yabancı'yı çok severdim ama bugün benim hakkımda bir şikayet olsa viki-dışı işlem yapan ve kararı destekleyen kişilerin aldığı kararar ben güvenemem. aldıkları/alacakları kararı viki-dışı mı belirlediler yoksa kendisi o an mı belirledi, tereddütte kalırım. Burada engeli verenlerin rapsar için karşı oyu kullanacakları da kaçınılmaz bir gerçek ama vikipedi'deki şeffaflığı bitiren sizin aldığınız karar oldu. --[[Kullanıcı:Cemallamec|Cemallamec]] ([[Kullanıcı mesaj:Cemallamec|mesaj]]) 15:28, 18 Ağustos 2012 (UTC)
# {{karşı}} topluluğun görüşüne kulak verelim. [http://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Hizmetlilik_ba%C5%9Fvurusu/Rapsar bir], [http://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Hizmetlilik_ba%C5%9Fvurusu/Rapsar_2 iki], [http://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Hizmetlilik_ba%C5%9Fvurusu/Rapsar_3 üç] ve [http://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Hizmetlilik_ba%C5%9Fvurusu/Rapsar_4 dört]..--[[Kullanıcı mesaj:Kibele|<font color="#800000">'''kibele'''</font>]] 08:05, 18 Ağustos 2012 (UTC)
#:[http://meta.wikimedia.org/wiki/Requests_for_comment/Sysop_abuse_on_the_Turkish_Wikipedia Peki siz topluluk fikrine kulak verdiniz mi?] Kibele, istifa etmeyip hala hizmetli olmak nasıl bir duygu? Oradakiler topluluk değil mi? Viki dışı karar almak çok kurallara uygun değil mi? Buradaki oylama için de emailleşip karar aldınız mı? Gerçi ilk üç karşı hizmetlilerden gelmiş. şaşırmadım. Birazdan buraya diğer karar alanlar da gelecek. --[[Kullanıcı:Cemallamec|Cemallamec]] ([[Kullanıcı mesaj:Cemallamec|mesaj]]) 09:43, 18 Ağustos 2012 (UTC)
389

değişiklik

Gezinti menüsü