"Joseph Goebbels" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
Felecita mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, DrArdeN tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
k (DrArdeN mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Felecita tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
k (Felecita mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, DrArdeN tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
''(Günlüğünün Mart 1925 tarihli bölümünden.)'']]
* Kapitalist bir devletteki işçi -ki bu onun en büyük talihsizliğidir- artık insan, mucit veya imalatçı değildir. Bir rakamdır, makinenin içindeki algısız ve kavrayışsız bir dişlidir. Ürettiği şeyden yabancılaştırılmıştır.
[[File:Bundesarchiv Bild 183-1992-0421-500, Berlin, Olympische Kunstausstellung, Eröffnung.jpg|thumb| Kapitalist bir devletteki işçi -ki bu onun en büyük talihsizliğidir- artık insan, mucit veya imalatçı değildir. Bir rakamdır, makinenin içindeki algısız ve kavrayışsız bir dişlidir. Ürettiği şeyden yabancılaştırılmıştır.]]
* Kapitalizm tamamen bir Yahudi sistemi. Bizler sosyalistiz, ama Marksizme karşıyız. Sosyalizmi, Marksizmden ibaret sananlar bizi sosyalist olmamakla suçluyor. Oysaki kapitalizm ve Marksizm aynıdır, Yahudi'ye hizmet eder. Nasyonal sosyalizm ise insanımıza hizmet eder...
* Malınızı fakirlere verin: [[İsa|Mesih]]
6.529

değişiklik

Gezinti menüsü