Vikisöz:Hakkında: Revizyonlar arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
110 bayt kaldırıldı ,  4 yıl önce
İmla hataları düzeltildi.
k (95.10.185.159 mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, 190.138.180.249 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
(İmla hataları düzeltildi.)
[[w:Vikisöz|Vikisöz]], '''kayda değer''' '''özlü sözler''''''in''' '''doğru'''s uuajkffhdjcjdiiddydjfjgkfnckfff'''ve''' '''kapsamlı''' '''derlemesidir'''.'''Vikipedi'nin''' '''kardeş''' '''projesidir.'''
 
* '''Doğru''': Vikisöz, doğruluk için jjddkkxkkfffçabalamaktadırçabalamaktadır. Kaynak belirtmeye çalışırız; tercihen özlü sözün ilk göründüğü, aksi takdirde özlü söze kayda değer atıfta bulunulduğu kaynakları. Yanlışlıkla atfedilen özlü sözleri bulmaya, bunları doğru şekilde belgelemeye ve mümkünse yanlış atfedilmesinin nedenini belirlemeye çalışırız.
* '''Kapsamlı''': Vikisöz kapsayıcıdır ve birçok farklı kişiden, edebi eserlerden, filmlerden, anıt eserlerden, kitabelerden ve daha fazlasından özlü sözler ararız. Günümüzden ve geçmişten, tüm yerlerden gelen özlü sözleri kabul ederiz.
* '''Kayda değer''': Biz kendimizi kayda değer olan özlü sözlerle sınırlamaktayız. Bir özlü söz, birçok kişiye kalıcı alâkasından dolayı ün elde ettiği için, kayda değer bir kişiye atfedildiği için ya da kayda değer bir eserde yayımlandığı için kayda değer olabilir.
* '''Özlü sözler''': Vikisöz, bir özlü sözler derlemesidir. Bütünlüğü sağlamak için her sayfada konu, bağlam veya kaynak hakkında kısa bir tanıtım olmalıdır. Ancak birincil hedef özlü sözler eklemektir.
 
Nasihat, telkin, yol gösterme türü sözler, özlü söz kapsamına '''girer'''girerhz'''jzjzjzzxnnxnxnzhznzznnx mm mxm m mmzmnń.
Bbbbj'''.
 
== Özlü sözler nelerdir? ==
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü