"Cem Ersever" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
3.657 bayt eklendi ,  4 yıl önce
Ekleme
(Burayı da düzeltelim, araştırmalar vs yoruldum. Yanlış yapmışım.)
(Ekleme)
* Marksist, Leninist birçok itirafçı gördüm. Bunlar "Beni kandırdılar, bana şunu teklif ettiler gittim." gibisinden cümleler kurmadılar. "Bir umut PKK'ya katıldım. Sonradan gördüm ki bu ideoloji ile bağlantıları yok. Kaçtım geldim." dediler ve bu adamların hepsiyle iyi anlaşmışımdır. Erkekçe, mertçe söylemiştir ne var ne yok. Bu tip adamlar PKK'ya karşı savaşmaya hazır adamlardır ve gerilla savaşını bilirler. Kullanalım bunları.
 
* Devlete gelmiş, sığınmış olanların anasını babasını öldürüyorlar. Devlet koruyamıyor. Bu çocukları alalım, yetiştirelim. Dağda arazide kullanalım. Her şeyi biliyorlar. Araziyi de yolları da stratejileri de. Öncü olsunlar. Hiçbir şey olmuyorsa psikolojik savaşa sokarsınız karşı tarafı. PKK'dan kaçışlar çoğalır. Elinize gelecek istihbarat çoğalır. Yine bir şey olmadıysa bu çocuklar üstünden propaganda yapılır. Halka götürülür. Konuşturulur. PKK'nın durumu hakkında bilgi verdilir. Marksistlikle alakası olmadığını anlattırılır. Bunlar psikolojik savaştır. Bu çocuklar cezaevinde çürüyor. Çürürken de ailesi katlediyorkatlediliyor.
 
* Çekiç güç PKK'ya yardım etti. Yardım malzemesi attılar.
 
* PKK kamplarında helikopter iniş pistleri vardı. Orayı voleybol oynamak için mi kullanıyorlardı?
 
* Almanlar gazeteci kılığında PKK'ya yardımcı oluyordu.
 
* PKK olmasa Türkiye yöneticileri Kuzey Irak ile ilgilenmeyecekti. Oysa ki biz Kuzey Irak'ta gördük. Oranın insanı Türk gibi hissediyor, TRT'yi izlemek istiyoruz diyorlar ama oraya Türk kültürü götüremeyen yönetim yüzünden İtalyan kasetleri izliyorlar.
 
* Musul'da kurulan Türkmen partilerinin tek amacı Türkmenleri kontrol altına almak. İçinde bir tane Türkçe konuşan yok.
 
* Her şeyi MİT yaptı deniliyor. Hiçbir şeyle ilgisi yok MİT'in. Gerçi çok severim o kerataları, keşke yapsalar.
 
* Görevimden ayrılma sebebim belli. Peşmerge'nin PKK'ya yapacağı operasyon için ben ve dört arkadaşım Kuzey Irak'a gittik. Temasları yaptık. Yukarı rapor verdim. Bunlar PKK'yı temizler ama iplerini gevşek bırakmayın dedim. Her operasyon için kendi askerinizi kullanmazsınız. 2 Ekim'de operasyon başladı. 5 Ekim'de PKK ile peşmerge anlaştı. Talabani denen fahişenin ipini gevşek bıraktılar.
 
* Cemil Bayık, Duran Kalkan isimleriyle askeri çevirmeden geçtim. Bir gün sonra gittim çevirme noktasına anlattım durumu. "Buradan PKK'nın üst düzey yöneticileri geçmiş diye istihbarat geldi." başta inanmadılar. "Bakın defterinize, giriş çıkış saatlerini, isimleri yazmıyor musunuz?" dedim. Baktılar. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Dönemin Sıkıyönetim Komutanı Korgeneral Aşir Özözer beni çağırdı bu olay üstüne telaşlı bir şekilde "Ne yapacağız?" diye sordu. "Siz ne yaptığınızı, ne aradığınızı bilmiyorsunuz." diye karşılık verdim.
 
* Çekiç Güç'ün kalıp kalmayacağı konuşulurken Musul'a giden Türk tırları bombalandı. Bunu Saddam'ın üstüne attılar. Saddam, Çekiç Güç'ün kalmasını ister mi? Böyle bir şeyi neden yapsın? Talabani yaptı, Saddam'ın üstüne kaldı.
 
* Yeşil şişe bulun, bu büronun dinlenip dinlenmediğini size söyleyeyim.
 
* Avrupa'dan, Türkiye'den Kuzey Irak'a gönderilen yardım malzemeleri Mersin'de kalitesiz ürünler ile değiştiriliyor. Bunu yapan, Talabani'nin sağ kolu. Bunlar kendi halkını dolandırıyor.
 
* Habur'da Talabani'ye kolaylık sağlayan bazı Jandarma subayları var.
 
* Dinleme cihazları sınırda kaçırılmak istenirken tespit edildi. Olay bakanlık tarafından kapatıldı. Kuzey Irak'a geçirildi bu cihazlar sonradan.
 
* Sakallı Elazığlıdır. 1970'lerde MHP'liydi. Türkeş'in şoförlüğünü yapmışlığı var. Siz onu sakallı diye bildiniz ama biz ona kod adı olan Yeşil ile sesleniriz.
 
* MHP'nin içinde psikopat kişilikler vardır. Bunlar kendisini PKK ile savaşa adamıştır. Kendilerine "Türk İntikam Tugayı" veya "Osmanlı Türk İntikam Tugayı" gibi isimler takmışlardır. Gözünü kırpmadan adam öldüren tetikçilerdir bunlar.
 
* Her devlet kurumuna gittim. "Bana adam verin dağa çıkayım!" dedim. Hiçbirinden dönüş alamadım. Basında hakkımda çıkan her haber doğru olsa, devlet bana bu imkanları vermiş olsa öyle devletin ben gözlerinden öperim.
 
* Ben Jandarmaya, JAİK diyorum. "Jandarma Ayak İşleri Komutanlığı."
 
* Ecevit, Irak Ajanı. 1987'de yapılan hudut anlaşmasından sonra Irak'a gittim. Belgeyi kendi gözlerimle gördüm.
 
* Üçüncü kitabım basılacak. Apo'nun bilinmeyen yönlerini yazdım. Bu adam Ermeni, belgelerle kanıtladım.
 
* Sakallı (Yeşil) Ankaradaymış, beni sormuş, beni arıyormuş. (26 Ekim'de kaybolmadan hemen önce)
129

değişiklik

Gezinti menüsü