Zincirsiz

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Zincirsiz, Quentin Tarantino'nun yazıp yönettiği, 2012 yapımı filmdir.

Calvin J. Candie[değiştir]

  • Beyler sizleri merak etmiştim. Ama artık dikkatimi çekiyorsunuz.
  • Django ve buradaki grili arkadaşı Dr. Schultz, müşteriler. Onlar da bizim misafirlerimiz, Stephen. Ve sen, seni yaşlı, yıpranmış piç kurusu, onlara her türlü misafirperverliği göstereceksin. Bunu anladın mı?
  • [Django ve Schultz'a bir insan kafatası gösteriliyor] Bu Ben. Uzun zamandır buralarda yaşayan bir ihtiyar ve ben çok uzun bir zamandan bahsediyorum. Yaşlı Ben, babama ve babamın babasına baktı. Bir gün ansızın geberene kadar, yaşlı Ben benimle ilgilendi. Mississippi'de büyük bir çiftlik sahibinin oğlu olarak büyümek, beyaz bir adamın bir sürü siyah yüzle temas etmesini sağlıyor. Tüm hayatımı burada, tam burada Candieland'de siyah yüzlerle çevrili olarak geçirdim. Şimdi onları her gün görüyorum, tek bir sorum var: neden bizi öldürmüyorlar? Bak orada verandada, yaşlı Ben elli yıl boyunca haftada üç kez babamı usturayla tıraş etti. Şimdi, ben yaşlı Ben olsaydım, babamın kahrolası boğazını keserdim ve bunun için elli yıl beklemezdim. Ama asla yapmadı. Neden? Bakın, frenoloji bilimi, iki türümüzün ayrılmasını anlamak için çok önemlidir. [Demir testeresini alır] Bu Afrikalı kafatasına bakın. Teslimiyetle ilgili alan, Dünya gezegenindeki herhangi bir insandan veya diğer herhangi bir alt insan türünden daha büyüktür. [Kafatasının arkasından bir parça keser, temizler ve havaya kaldırır] Buradaki bu kafatası parçasını incelerseniz, üç belirgin çukur göreceksiniz. Burada, burada ve burada. Şimdi, eğer bir Issac Newton'un ya da Galileo'nun kafatasını tutuyor olsaydım, bu üç çukur, kafatasının yaratıcılıkla en çok ilişkilendirilen bölgesinde bulunurdu. Ama bu yaşlı Ben'in kafatası. Ve dehanın yükünden kurtulmuş yaşlı Ben'in kafatasında, bu üç gamze, kafatasının kölelikle en çok ilişkilendirilen bölgesinde bulunmakta. [Django'ya] Şimdi parlak çocuk, oldukça zeki olduğunu kabul edeceğim. Ama bu çekici buraya götürür ve kafatasına vurursam, yaşlı Ben'le aynı yerde aynı üç gamzeye sahip olurdun.

Dr King Schultz[değiştir]

  • [Django'ya zincirlenmiş kölelere hitaben] Şimdi size gelince zavallı şeytanlar. Gördüğüm kadarıyla sıra bundan sonra ne yapılacağı konusuna gelince, siz beylerin iki seçeneği var. Birincisi, ben gittiğimde, o atı kalan Speck'ten koparır ve en yakın kasabaya götürürsünüz, bu da geldiğiniz yoldan en az otuz yedi mil geriye gitmeniz demek. Veya iki, (anahtarları fırlatır) kendinizin zincirlerini çözersiniz, şu tüfeği alır, onun kafasına bir kurşun sıkar, ikisini derine gömer ve ülkenin daha aydınlanmış bir yerine doğru yol alırsınız. Seçim sizin. (Ata binmeye başlar, durur) Ah, bir de şans eseri aranızda astronomi meraklıları varsa, şuradaki Kuzey Yıldızı. Tata.