İçeriğe atla

Yardım:İkinci adımlar

Vikisöz, özgür söz diziniÖnce değiştir ve geliştir …

[değiştir]

Yeni başlayanlara fazla aceleci davranmamalarını tavsiye ederiz. Önce şablonları nasıl kullanacağınızı öğrenin ve örnek maddeleri dikkatlice inceleyin. Bu örneklere uygun olarak VikiSöz maddelerini düzenleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir sözü seçin ya da Rastgele sayfalar bağlantısına tıklayın. Birkaç aramadan sonra değiştirmek ya da geliştirmek istediğiniz bir maddeyle karşılaşırsınız.

Haydi o zaman! Yukarıdaki "değiştir" mensüne tıkla ve maddeyi düzenle. "Sayfayı kaydet"! Bonra bir başka maddeye geç.

Düzenlemeler "Edit penceresi" ya da "Editbox" da denilen düzenleme penceresinde yapılır ve karşınıza düzeltilecek maddenin "kaynak metni" (ekranda görüntülenen bilgilerin metin formatına verilen ad) çıkar.

Küçük bir uyarı: ilk bakışta kaynak metin karışıkmış gibi görünebilir. Tablolarla çalışmak biraz alışmayı gerektirir. Ama bu sizi asla korkutmasın! Metni aşağı doğru kaydırarak düzelmek istediğiniz yeri bulabilirsiniz.

… sonra yeni madde oluştur!

[değiştir]

Yeni okuduğunuz veya duyduğunuz burada daha önce yazılmamış kişilere ait sözleri eklemek isteyebilirsiniz. Acemilerin yaptığı en önemli hata deneme tahtasında beş dakika vakit geçirdikten sonra ardı ardına içerikten yoksun onlarca madde oluşturmaya başlamalarıdır.

Bu nedenle: yeni maddeler oluşturmaya başlamadan önce: Lütfen "Bilgi kutularının kullanılması" sayfasını dikkatlice okuyarak bilgilendirici ve işe yarar bir maddenin nasıl oluşturulacağını iyi öğrenin.

Testler

[değiştir]

Öğrendiğiniz şeyleri denemek isterseniz, bunu lütfen sadece deneme tahtasında yapın!