Yalçın Akdoğan

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yalçın Akdoğan
YalçınAkdoğan.jpg
Doğum tarihi 22 Eylül 1969
Doğum yeri Üsküdar
Wikipedia-logo-v2.svg Vikipedi maddesi
Notification-icon-Wikidata-logo.svg Vikiveri öğesi

Yalçın Akdoğan, Türk gazeteci, siyasetçi.

Sözleri[değiştir]

  • Öncelikle şunu söylemek gerekir. Bosna ve Kosova'da zulme karşı harekete geçtiği için alkışlanan Batı'nın konu Suriye olunca tepki görmesi paradoks oluşturur. Bu ülkelerde Batı'nın askeri müdahalesi Müslüman halkı ve masum sivilleri koruma altına almıştı.
  • PYD lideri Salih Müslim, Başbakan Erdoğan’a yönelik çirkin ve seviyesiz sözler sarf etmiş, “Bir yandan bizimle görüşmeler yapacaksın öte yandan da kendi köpeklerini, çakallarını ve tilkilerini üzerimize salacaksın” demiş. Bu zatın kendisini kabil-i hitap olmaktan çıkarmaya çalışmasının olumsuz sonuçlarını en iyi bu bölgedeki Kürtler takdir edecektir. Bu zat aklınca Batıya karşı “radikal örgütlerle mücadele ediyoruz” diyerek kendisini pazarlamaya çalışıyor. Bu çok ucuz bir taktiktir ve hiçbir densizlik yapanın yanına kar kalmaz.
  • Dünya barışı, bölgesel istikrar, insanlık dramı veya soykırım, katliam, korsanlık, terör dediklerinde Türkiye üzerine düşen hassasiyeti gösterecek ve askerini gönderecek ama Türkiye’nin milli çıkarları ve güvenliği söz konusu olduğunda herkes sus pus kesilecek ve üzerine bir de Türk askerinin haklı ve meşru operasyonlarına laf edecekler... Kendileri sömürmek için Irak’ta, Suriye’de, Libya’da at oynatacaklar ama insanlık namına Türkiye’nin harekete geçmesini eleştirecekler...[1]

Kaynakça[değiştir]