Vikisöz:Köy çeşmesi/Arşiv/2019/Temmuz

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa Vikisöz Köy Çeşmesinin arşiv sayfasıdır. Değişiklik yapmayınız !
Arsiv.svg
2019/Temmuz Arşivi

Local uploads on your wiki[değiştir]

Sorry for writing in English. Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin..

Hello,

your wiki was previously listed as a wiki that should have local uploads disabled (see the list here), but due to a bug in Wikimedia configuration, this configuration didn't take effect. The underlying bug is fixed nowadays and to don't stop your wiki from accepting local uploads, we've temporarily removed your wiki from the list.

Can you please let us know if you need local uploads active at this task? In case nobody from your community knows how to comment in Phabricator, you can leave a note at my Meta talk page as well.

Since local uploads are only for non-free content (i.e. content that cannot be uploaded to Wikimedia Commons), Wikimedia licensing policy mandates you to have an Exemption Doctrine Policy (EDP) if you want to keep local uploads available. An EDP is a policy just as any other policy you might have, which defines under which cases a non-free content can be uploaded. This EDP must be in accordance with local law (i.e. law of the countries your project is predominantly) and United States law and must be linked from m:Non-free content to allow system administrators and other interested parties to verify this requirement is satisfied. If you don't have an EDP linked from that page and you want to keep local uploads available to your users, you must adopt one as son as possible, otherwise, local uploads might be disabled in the future.

Please don't hesitate to contact me if you have any questions.

Best regards,
--Martin Urbanec (talk) 23.42, 27 Haziran 2019 (UTC)[yanıtla]

For clarification, local uploads on this wiki are technically enabled, but since there's no content in mediawiki:Licenses, non-sysop can't do them. Since this situation doesn't require sysadmins to decide if the EDP is usable for enabling local uploads, I consider those two cases to be the same. Since you probably don't use local uploads, there shouldn't be a problem with disabling them in the configuration, too. --Martin Urbanec (mesaj) 10.44, 28 Haziran 2019 (UTC)[yanıtla]

Vikinizde yerel yüklemeler[değiştir]

İngilizce yazdığım için özür dilerim. Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin..

Merhaba,

vikiniz daha önce yerel yüklemelerin devre dışı bırakması gereken bir viki olarak listelenmişti. (listeye göz at). ama bir hata nedeniyle bu yapılandırma etkili olmadı. Temel hata günümüzde düzeltildi ve vikinizde yerel yüklemeleri kabul etmesini engellememek için vikinizi geçici olarak listeden kaldırdık.

Bu tartışmada yerel yüklemelere ihtiyacınız olup olmadığını bize bildirir misiniz? Topluluğunuzdan kimsenin Phabricator'da nasıl yorum yapabileceğini bilmemesi durumunda, Meta mesaj sayfama not da bırakabilirsiniz.

Yerel yüklemeler yalnızca özgür olmayan içerikler için (yani, Wikimedia Commons'a yüklenemeyen içerik) olduğundan, Wikimedia lisans politikası yerel yüklemeleri kullanılabilir durumda tutmak istiyorsanız sizi bir Muafiyet Serbestlik Politikası'na (EDP) sahip olmanızı zorunlu kılar. Bir EDP, sahip olabileceğiniz diğer herhangi bir politikadır; bu, hangi durumlarda ücretsiz olmayan bir içeriğin yüklenebileceğini tanımlar. EDP, yerel yasalara (yani, projenizin ağırlıklı olduğu ülkelerin yasaları) ve Amerika Birleşik Devletleri yasalarına uygun olmalı ve sistem yöneticilerinin ve diğer ilgili tarafların bu gereksinimin karşılandığını doğrulaması için özgür olmayan içerikten bağlanmalıdır. Bu sayfadan bağlantılı bir EDP'niz yoksa ve yerel yüklemeleri kullanıcılarınızın kullanımına açık tutmak istiyorsanız, politikayı kendinize adapte etmelisiniz, aksi takdirde gelecekte yerel yüklemeler devre dışı bırakılabilir.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen benimle iletişime geçmekten kaçınmayın.

Saygılarımla,
--Martin Urbanec (talk) 23.42, 27 Haziran 2019 (UTC)

Çeviri: --ToprakM 07.15, 28 Haziran 2019 (UTC)[yanıtla]

Ne dersiniz, bence telif hakkı olan kişi resimlerini, film/kitap kapaklarını yükleyebiliriz. --ToprakM 16.19, 15 Temmuz 2019 (UTC)[yanıtla]

Editing News #1—July 2019[değiştir]

18.32, 23 Temmuz 2019 (UTC)