İçeriğe atla

Vikisöz:Geri döndürme

Vikisöz, özgür söz dizini
Kısayol:

Vikisöz'de geri döndürme, bir madde üzerinde belli bir zamandan sonra yapılmış tüm değişiklikleri geri almaktır. Böylelikle sayfa eski versiyonlarından biriyle aynı olmuş olur. Kısmi geri döndürme ise yapılan değişikliklerin sadece bir kısmını eski haline döndürmeye denir.

Bir sayfayı eski bir sürümüne geri döndürmek için:

Geri döndürülecek sayfaya gidin ve sayfanın üst kısmındaki geçmiş sekmesine basın. Sonrasında geri döndürülecek zaman ve tarih üzerine tıklayarak eski versiyonun gösterilmesini sağlayın. Eğer bu doğru versiyon ise normal bir maddede yaptığınız gibi değiştir düğmesine basın. Değiştirdiğiniz maddenin son sürüm olmadığına dair bir uyarı mesajı alacaksınız. Sayfayı kaydedin ve özet kısmına geri döndürdüğünüze dair bir açıklama girin.

Geri alma[değiştir]

Sayfa geçmişinde, değişiklik özetinin yanında yer alan geri al bağlantısı tıklanarak geri alma işlemi yapılabilmektedir. Değişiklik çakışmasından ötürü geri alınamayan değişiklikler için ise kullanıcı bir uyarıyla karşılanır.

Eski haline getirme[değiştir]

Sayfa geçmişinde, yapılan son değişikliğe ilişkin özetin yanında yer alan [x] değişikliği eski haline getir bağlantısı tıklanarak geri döndürme işlemi yapılabilmektedir.