İçeriğe atla

RocknRolla

Vikisöz, özgür söz dizini

RocknRolla, yönetmenliğini Guy Ritchie'nin üstlendiği, 2008 yapımı İngiliz filmi.

Archy[değiştir]

  • İnsanlar şu soruyu soruyorlar: RocknRolla nedir? Ben de onlara bunun davullar, uyuşturucular ve hastane sondası ile alakalı bir şey olmadığını söylerim. Kesinlikle hayır. Ondan çok daha fazlası var, dostum. Hepimiz biraz tatlı hayatı severiz. Kimi, parayı sever. Kimi, uyuşturucuları sever. Kimileri seks oyunlarını, cazibeyi veya şöhreti sever. Ama bir RocknRolla, işte o farklıdır. Neden mi? Çünkü gerçek bir RocknRolla hepsini birden ister.
  • Keşler, herhangi bir keşin de size söyleyeceği gibi, güvenilmezdirler. Kendilerine ait olmayan şeyleri, düşündükleri için değil; ama sırf keş oldukları için alırlar.

Mumbles[değiştir]

  • Bak sana bir şey söyleyeyim, Bay Bir İki. Bob'un sahip olduğu insanlığın yarısına sahip olmanın bedeli nonoşluk olsaydı bile, yine de bir düşünürdüm. Çok fazla düşünmezdim tabii, ama bir duraksardım.

Diyaloglar[değiştir]

Johnny Quid: (yavaşça piyano çalmaktadır) Piyanonun ucundaki Virginia tütünü sigaraları görüyor musun?
Pete: Evet.
Johnny Quid: Hayat hakkında bilmen gereken her şey bu dört duvar arasında muhafaza edilmiştir. Kişiliklerinden birinin, büyüklük yanılsaması tarafından ayartıldığını fark edeceksin. Üzerinde kraliyet nişanı olan altın paketli uzun sigara. Cazibe ve servetin çekici bir dolaylı anlatımı. Sigaranın aslında senin asil ve sadık arkadaşların olduğuna dair kurnazca bir öneri. Ve bu, Pete, bir yalandır. Diğer kişiliğin senin dikkatini tartışmanın diğer yönüne çekmeye çalışıyor. Sıkıcı, kalın, siyah beyaz harflerle yazılmış olan ve ölümün bu mazbut, minik askerlerinin, aslında seni öldürmek istedikleri ifadesi bulunur. Ve bu, Pete, gerçektir. Güzellik ölümün aldatıcı bir çağrısıdır ve ben de onun o çığlığının tatlı perdesinin bağımlısıyım. Tatlı başlayan şeyler acıyla, acı başlayan şeyler ise tatlılıkla bitermiş. İşte sen de, ben de uyuşturucuları bu yüzden seviyoruz ve aynı zamanda bu yüzden o tabloyu geri veremem. Şimdi, lütfen bana bir ateş ver.
Pete: Sen gerçekten özel birisin, Bay Johnny Quid.

Oyuncular[değiştir]

RocknRolla ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.