Person of Interest

Vikisöz, özgür söz dizini

Person of Interest, senaryosu Jonathan Nolan tarafından yazılan, ABD'de CBS televizyonu tarafından yayınlanan bilim kurgu, suç, drama, gerilim dizi filmi. Türkiye'de CNBC-e ve e2 'de yayınlanmaktadır.

İzleniyorsunuz… Devletin gizli bir sistemi var. Sizi günün her saati, her dakikası izleyen bir makine. Biliyorum, çünkü ben tasarladım. Makineyi terör olaylarını saptaması için tasarladım, ama makine her şeyi görüyor. Sıradan insanların bulaştığı vahşi suçları; sizin bizim gibi insanların bulaştığı, devletin “alakasız” olarak nitelendirdiği suçları. Onlar bu konuda bir şey yapmayacaklardı. Ben de kendim yapmaya karar verdim. Ama bir ortağa ihtiyacım vardı. Müdahale etme yetkisi olan birine. Yetkililer tarafından arandığımızdan gizli çalışıyoruz. Bizi asla bulamazsınız. Ama ister kurban ister fail olun, eğer numaranız varsa... biz sizi buluruz. --Harold Finch, açılış konuşması

Sezon 1[değiştir]

Pilot [1.01][değiştir]

John Reese: Sizi hayata bağlayan birisini bulduğunuzda farklı biri olursunuz, daha iyi birisi. O kişi sizden alındığında nasıl biri olursunuz?

Joss Carter: O serserinin ifadesini almam gerek. Hangi hastaneye götürdüler.
Polis Memuru: Tedaviyi kabul etmedi. Video kayıtları elimizde.
Joss Carter: Bu heriflere birkaç fazla yumruk daha atarak bana iyilik yapabilirdin. Sana bir soru. Görüntülere bakılırsa bir süre serviste çalıştığını söyleyebilirim . Fakat böyle dövüşmeyi orduda öğrenemezsin. Öyleyse nerede, özel kuvvetler mi? Delta mı? Ben Carter. Sen bize adını söylemedin.
John Reese: Garip olan şu ki bir isim gerektiğinde sorun var gibidir. Öyleyse başım dertte mi?

John Reese: İnsanlara her gün kötü bir şeyler oluyor. Bunları engelleyemezsin.
Harold Finch: Ya engelleyebilseydin?

John Reese: Neye ihtiyacım var?
Harold Finch: Bir amaca ihtiyacın var.

Harold Finch: Sana gerçeği söyleyeceğim demiştim, ondan hoşlanacağını değil.