Otomatik Portakal (film)

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Otomatik Portakal (İngilizce özgün adıyla A Clockwork Orange), yönetmenliğini Stanley Kubrick'in üstlendiği 1971 yapımı ABD filmi.

  • Eski girdi çıktılar için vakit yok aşkım,ben sadece sayacı okumaya geldim.
  • İyilik içten gelir. İyilik bir seçimdir. Bir insan seçemezse, insanlıktan çıkar. (Peder)

Bu günah!
Bu günah!
Bu günah!
Bu günah! Bu günah! Bu günah!
Günah?
Bunun neresi günah?
Bu!
Ludwig Van’ı bu şekilde kullanmak. O kimseye bir zarar vermedi.
Beethoven sadece müzik yaptı. (Alex)

Bakan[değiştir]

  • Herkesin bildiği gibi hükümet senin yüzünden popülaritesini yitirdi, oğlum. Gelecek seçimleri kaybedeceğimiz söyleniyor. Basın bizi çok eleştirdi yapmak istediğimizden dolayı. Ama kamuoyu değişkendir.
  • Çok acı çektiğini anlayabiliyorum Yardım edeyim, ister misin? Ben ve üyesi olduğum hükümet olanlardan dolayı çok üzgün, oğlum. Çok üzgün. Sana yardım etmek istedik. Sonunda yanlış olduğu anlaşılan öğütleri dinledik. Bir soruşturma örgütü sorumluları bulacak. Bizi arkadaş gibi kabul et. Seni düzelteceğiz. En iyi biçimde tedavi göreceksin. Sana hiçbir zaman zarar vermek istemedik. Ama birçoğu istedi. Kimleri kastettiğimi biliyorsun. Bazıları, politik amaçları için seni kullanmak istedi. Ölümün onları çok sevindirecekti ve bundan hükümeti sorumlu tutacaklardı. Özellikle bir adam var, yazar, yıkıcı eserlerin sahibi, kanın için çığlık atıyordu. Seni sırtından bıçaklamak saplantısı içindeydi. Ama şimdi güvenliktesin. Onun hakkından geldik. Ona kötülük ettiğini öğrendi. En azından, kötülük ettiğini sanıyordu. Saplantı içinde, seni sorumlu kılıyordu çok sevdiği birisinin ölümüyle ilgili olarak. Çok tehlikeliydi. Kendi güvenliği için onu tutukladık. Senin için de.

Dim[değiştir]

  • Bunu neden yaptın birader? Ben sana hiç kötülük etmedim.

Oyuncular[değiştir]

Wikipedia-logo-v2.svg
Otomatik Portakal (film) ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.