İçeriğe atla

Nick Cohen

Vikisöz, özgür söz dizini
Nick Cohen
Doğum tarihi 1961
Doğum yeri Manchester
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi
  • Blair'den sonra siyaset medyayı çok etkilemeye başladı. Siyasetçiler, birçok önemli problemi göz ardı edecek yayın yaptırabiliyorlar medyaya. Mesela, bir cinayet ya da bir skandal olsa, o arada bir manipülasyonla hükümet bir kanun tartışması başlatsa medyanın önemli bir kısmı onun peşine takılabilir.[1]
  • İngiltere'de yaş ortalaması 55. Bu nedenle hükümetin göçmen gücüne ihtiyacı var. Emeklilik nedeniyle, işgücü açığı özellikle hizmet sektöründe ortaya çıkacak. Şimdi Doğu Avrupa'dan gelen profesyonel meslekleri olan, vasıflı mülteciler, serbest piyasa ekonomisi nedeniyle ortaya çıkan boşluğu dolduruyor. İngilizler, her türlü hizmeti göçmenlere kaptırıyor.
  • Siyasi iltica akını eski Yugoslavya, Polonya, Çekoslovakya gibi ülkelerin problemlerini çözdüğü için artık eskisi kadar yoğun değil. Taliban zamanında Afganistan'dan, Saddam zamanında Irak'tan gelen mülteci akını bitti. İngiliz devleti bu konuda çok sıkı. Mültecilere para vermiyor doğru dürüst ve onları açlık sınırında tutuyor. Göçmenlerin vize almalarını zorlaştırdıkları için bir şekilde illegal olarak ülkeye giriyorlar.

Kaynakça

[değiştir]