Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Vikisöz, özgür söz dizini

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, PlayStation 3 oyun konsolu için geliştirilmiş bir video oyunudur.

Old Snake[değiştir]

  • Savaş değişti. Uluslar ve ideolojilerle ilgili değil, hatta artık kar, kaynak ya da etnik kökenlerle ilgili bile değil. Artık savaş makineler ve paralı askerler tarafından yapılan, sonu olmayan temsili dövüşler haline geldi. Savaş ve onun geniş insan tüketimi, iyi işleyen, mantıklı bir iş anlaşması haline geldi.
Savaş değişti. Kimliklenmiş askerler, kimliklenmiş silah taşıyor ve kimliklenmiş ekipman kullanıyor. Vücutlarının içindeki nanomakineler hareketlerini geliştiriyor ve düzenliyor. Genetik kontrol... Bilgi kontrolü... Duygu kontrolü... Savaş alanı kontrolü... Her şey izleniyor ve kontrol altında tutuluyor.
Savaş değişti. Kitle imha silahlarının yaratacağı yıkımı önleyen caydırma çağı, şimdi kontrol çağına dönüştü. Ve kim savaş alanını kontrol edebilirse, tarihi de kontrol eder.
Savaş değişti. Ve savaş alanı tamamıyla kontrol altında olduğunda, savaş, rutin hale gelir.
  • Savaş değişti. Bizim devrimiz sona erdi. Bizim savaşımız bitti. Fakat yapmam gereken bir şey daha var. Dayanmam gereken son bir ceza. Genlerimi silmeliyim, mim'i yeryüzünden kaldırmalıyım. Bu benim son görevim.
Bazı hikayeler kelimelerle anlatılamaz.
Bazı efsaneler ölmek zorundadır.
Bazı soyların sonu gelmek zorundadır.