Mehmet Ali Erbil

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Mehmet Ali Erbil
Doğum tarihi 8 Şubat 1957
Doğum yeri İstanbul
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi
  • Sildikçe beni hatırlarsınız.
(Seyircilere tuvalet kâğıdı dağıtırken)
  • Parmaktan sonra...
(Sunduğu programlarda reklama giderken sağ elinin işaret parmağını kameraya uzatıp 360 derece çevirerek söyler.)
  • Memedalibeeeyy.
(Kendisinden yardım isteyen yarışmacıyı taklit ediyor.)
  • Bugün unuttuk bak selamı. Tebriz'e selam, Erbil'e selam, Afganistan'a selam, Pakistan'a selam...
  • Hafta sonu ayıptır söylemesi Bursa'ya gittik. Uludağ'a çıktık. Ondan sonra şeye gittik hızlı feribot İDO. İDO da iktidarın İDO'su ya bir tek iktidar yanlısı Kanal 24 yayınlanıyor, bir tek. Onu da punduna getirmişler kardeşim yani böyle bir şey yok. Kanal 24 yayınlanıyor bir tek. TRT olsa ona da razıyız. Onu da kılıfına uydurmuşlar. TRT dersin ki herkesin seyredebileceği hani ne Kanal D ne bilmem ne hani major kanallar da değil çok seyredilen kanallar insan der ki yani çok seyredilen kanalları. Yok kardeşim anca iktidarın partisinin hangi şeyiyse, kanalıysa o.
Bir de kardeşim bindik, beş buçukta kalkacak. İDO seçim otobüsünü bekledi, 20 dakika geç kalktı. AK Parti seçim otobüsünü bekledi 20 dakika. Geç kalktı. Hani çoğulcu demokrasiydi bunlar? Hani insan haklarıydı bunlar, kendilerine gelince yontuyorlar. Şimdi MHP'nin otobüsünü bekler miydi o İDO? Bekler miydi, size soruyorum.
Of... Of! Bunlar küçük şeyler ama bunlar mide bulandıran şeyler arkadaşlar. Tek partili döneme mi döneceğiz acaba? Yaa siz böyle koyun gibi olursanız döneriz valla ona göre. (Alkışlar)
Bunları da herkes söyleyemez yani sıkar biraz yani sıkar sıkar. (Alkışlar)
Ama biz kendimizi biliyoruz kardeşim. Kanunlara saygılıyız. Allah'tan korkarız. Önemli olan herkesin bu duygular içinde olması. Kanunlara saygılı olacaksın. Başkalarının haklarına saygılı olacaksın ama maalesef işte. Çok zor günler bekliyor ülkeyi.[1]
(FOX TV'de sunduğu programda iktidara yaptığı eleştiri.)

Haşhaş[değiştir]

  • Mehmet Ali Erbil, Çarkıfelek'te Afyonlu vatandaşa sordu: “Tarladan topladığınız haşhaşı ne yapıyorsunuz?” Köylü vatandaş gayet safça yanıt verdi: “Ne bileyim işte, ilaç yapıyorlar, eroin yapıyorlar…”

Kaynakça[değiştir]