Lal Gece

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Replikler[değiştir]

+ Gelin hanım damadı beğenmedi galiba? - Yo, estağfurullah. + Çok şükür, gelin hanımın sesini de duyduk. E elbette, ben de böyle ayın 14’ü gibi güzel olsam, ben de naz ederdim. - Ben naz etmiyorum ki. + Hmmm, gelinimiz naz etmiyor, ne yapıyor öyleyse? - Naz etmiyorum ben, korkuyorum sadece. + Ben o kadar çirkin miyim ya? - Haşa, öyle demek istemedim. Sadece, ko-korkuyorum işte.

+ Ne oluyor ya! Niye açtın ışığı? - Karanlık olunca ben korkuyorum.

+ Hadi, ışığı söndür de gel yanıma. - Kapatınca ışığı, ben korkuyorum. + Neyden korkuyorsun ya, ya burada ikimizden başka kimse yok. - Utanıyorum. + Neden utanıyorsun? - Ondan utanıyorum. + Bundan mı korkuyorsun? Bunun canı yok ki. Rahmetli babam, istediğin oldu mu? Bana bak, neredeyse sabah oluyor! Bu uyuz uyuz bahanelerinden sıkıldım artık. Ben yumuşadıkça, sen yeni bir şeyler icat ediyorsun. Eğer beni istemiyorsan, beni istemiyorsan. Bunu burada değil, babanın evinden çıkmadan önce söyleyecektin. Eğer gitmek istiyorsan, gidecek zamanın var. Babanın evi o tarafta, hadi!

+ Korkuyorum ben. - Ben öcü müyüm ki ben korkuyorsun? + Yok estağfurullah, senden korkmuyorum. - Ya, neden korkuyorsun? Ya, bak neden korkuyorsun söyle. + Bıyıklarından korkuyorum.