İçeriğe atla

Kaşif Kozinoğlu

Vikisöz, özgür söz dizini
Kaşif Kozinoğlu
Doğum tarihi 1 Ağustos 1955
Doğum yeri Trabzon
Ölüm tarihi 12 Kasım 2011
Ölüm yeri Silivri, İstanbul
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

"Ergün Gedek, Kaşif Kozinoğlu'nun Mezara Götürmediği Sırlar" Kitabından.

[değiştir]
  • Kötü olan her şeyi yok edeceğiz ki, iyiler kök salacak!
  • Atatürkçü ruhlarla dolu nehirlerimizi Türkiye'nin geleceğine doğru akıtacağız!
  • Bizler inanmış insanlarız. Allah'ın bizi koruyup başarılı kılacağı kesindir.
  • Beyni bilgi ile beslemek gerekir. Çok doğru bir tespit. Şimdi beyni bilgi ile besleyelim.
  • Beyin, sizin karşı koymadığınız bir şeyi doğru olarak kabul eder.
  • Su akacağı ilk meyilli alana doğru yönelir. Yokuş yukarı çıkmaya çalışmaz. Beyin de böyledir, nasıl alıştırırsanız öyle tepki verir.
  • Zor olan yokuş yukarı suyu akıtmaktır. Şimdi gelinen bu ortam sonrası Türkiye'yi kurtarabilmek bağlamında suyu adeta yokuş yukarı akıtmalıyız.
  • Bakın lütfen! Ateş çemberi içerisinde olduğumuz bir coğrafyada iki önemli komşumuz ile tarihsel bir problem yaratılmıştır. Diyelim ki Suriye'nin muhalifleri kazandı. Onlar da bizi bir müddet sonra tanımazlar. Diğerleri zaten hiç unutmayacaklardır. ABD, Ortadoğu'yu şimdilik kendi düşünceleri ve çıkarları doğrultusunda şekillendirirken, askeri gücü kısıtlı olduğu ve ekonomik gücünü de harcamak istemediği için, uzun yıllardır sürdürdüğü bir planlama sonucu Ortadoğu ülkelerinde hedef seçtiklerini "demokrasi" sloganı ile kardeşi kardeşe kırdırarak, kendi halklarını kullanarak iktidarları düşürüyor. Araplar demokrasiyi benimser mi? Bence hayır. Bu ülkeler eskisinden beter olabilirler! Devamında Suriye, İran ve Türkiye var. Bu üçlüde bir müddet Türkiye'yi kullanacaklar. Ancak İran'dan önce mi sonra mı Türkiye'ye bakacaklar orası bilinmez! Şu anda Türkiye'nin damarlarını sülük gibi emiyorlar. Kafkaslar'a ve Asya'ya geçmeden önce mi ya da eşzamanlı mı Türkiye'ye gerçek yüzünü göstereceği bilinmez. Ancak göstereceği kesindir ABD'nin. Ermenistan'a nazaran Türkiye'yi seçecek hali yok ya!
  • Onun için, bu bağlamda suyu yokuşa sürmeye başlasak bir an önce çok iyi olur. Kendimizi hiç ağırdan satamıyoruz! Böyle bir dış politika olabilir mi? Türkiye'yi dünya terörizminin barınma alanı yapan bir dış politika ile Türkiye çok büyük bir kaosa sürüklenmektedir. Kendi içerisindeki terör, Kürt, Kıbrıs, sanal ekonomi, yargı, başkalaşım, devleti tamamen ele geçiren cemaatler sorunları ile Türkiye, tam çıktım derken bir anda düşer ve batar. Sonucunda da, biraz daha gecikilirse kurtaracak ne halk, ne de ülke kalmayacaktır. Bütün dünya hayretle bizi izliyor! Bir ülke nasıl bu şekilde intihar eder diye! Her şey yalan, göz boyama, şov, günü kurtarma doğrultusunda planlanmıştır. Fark edenlere ortaçağlarda bile görülmeyen boyutlarda bir komplo mevcuttur.