İçeriğe atla

Kız Kardeşimin Hikayesi

Vikisöz, özgür söz dizini

Kız Kardeşimin Hikayesi (İngilizce özgün adıyla My Sister's Keeper), Jodi Picoult'un Kız Kardeşim İçin (İngilizce özgün adıyla My Sister's Keeper) isimli romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Nick Cassavetes'in üstlendiği, dram türündeki 2009 yapımı ABD filmi.

Anna Fitzgerald

[değiştir]
  • Küçük bir çocukken annem bana, gökyüzünün küçük bir parçası olduğumu, o ve babam beni çok sevdiği için bu dünyaya geldiğimi söylemişti. Kısa süre sonra, bunun pek doğru olmadığını fark ettim. Çoğu bebek tesadüfen doğar. Yani uzayda süzülerek, içinde yaşayacakları bir beden arayan pek çok ruh vardır. Sonra dünyada iki insan sevişir filan ve tesadüfen ruhlardan biri hayat bulur. Tabi, herkesin mükemmel aile plânları kurduğuna dair hikayeler duyarsınız. Ancak gerçek şu ki, çoğu bebek sarhoş gecelerin ve doğum kontrolü ihmalinin ürünüdür. Kazayla olurlar. Sadece bunu plânlayanlar bebek sahibi olmakta zorluk çeker. Bense tesadüfen doğmamışım. Ben tasarlanmışım. Özel bir sebeple dünyaya gelmişim. Bir bilim adamı, annemin yumurtaları ile babamın spermini özel bir gen elde etmek için birleştirmiş. Bunu ablamın hayatını kurtarmak için yapmış. Bazen, Kate sağlıklı olsaydı ne olurdu merak ediyorum. Muhtemelen hala cennette bir yerlerde, dünyada bir vücutta hayat bulmayı bekliyor olurdum. Ama tesadüf olsun ya da olmasın, buradayım.
  • Bir zamanlar dünyaya ablamı kurtarmak için geldiğimi sanırdım. Ama sonunda bunu yapamadım. Şimdi anlıyorum ki mesele bu değildi. Mesele şu ki bir ablam vardı. Harika biriydi. Bir gün onu tekrar göreceğime eminim. Ama o zamana kadar bağımız hiç kopmayacak.

Sara Fritzgerald

[değiştir]
  • Artık hayal etmek bile zor, ama tüm bunlar yaşanmadan önce, çocukların sadece çocuk olduğu ve herkesin mutlu olduğu zamanlar vardı.

Kate Fitzgerald

[değiştir]
  • Hastalığımın beni öldürmesine aldırmıyorum; ama ailemi de öldürüyor.

Diyaloglar

[değiştir]
Anna Fitzgerald: Kendi bedenimin haklarını korumak için aileme dava açmak istiyorum.
Campbell Alexander: Tekrarlar mısın lütfen?
Anna Fitzgerald: Kendi bedenimin haklarını korumak için aileme dava açmak istiyorum. Ablam lösemi. Vücudumun parçalarını ona vermeye zorluyorlar beni.
Campbell Alexander: Ona böbreğini mi vermen gerekiyor?
Anna Fitzgerald: Aylardır böbrek yetmezliği çekiyor.
Campbell Alexander: İstemiyorsan kimse seni organ bağışlamaya zorlayamaz değil mi?
Anna Fitzgerald: Onlar yapabileceklerini düşünüyorlar. 18 yaşın altındayım. Yasal velim onlar.
Campbell Alexander: Bunu yapamazlar.
Anna Fitzgerald: Onlara böyle söylemeni istiyorum işte. Çünkü hayatım boyunca bana bunu yaptılar. Kate hasta olmasaydı ben doğmazdım bile. Tasarlanmış bir bebekmişim. Kate'e yedek parça olmak için imal edilmişim.
Campbell Alexander: Dalga geçiyorsun değil mi? Ablana böbreğini vermezsen ne olacağını biliyorsun değil mi?
Anna Fitzgerald: Evet, ölecek.

Oyuncular

[değiştir]
Kız Kardeşimin Hikayesi ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.