Janet Jackson

Vikisöz, özgür söz dizini
Janet Jackson
Janet Jackson
Doğum tarihi 16 Mayıs 1966
Doğum yeri Indiana, ABD
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi
  • Kimse bana gösteri kariyerinde yer almak istediğimi sormadı, bu zaten bir zorunluluktu.(İlk albümü üzerine)
  • O sıralarda Minneapolis'te, kaldığımız otelin önünde iki adam yolda beni takip etmekteydi; tehlikenin kapıya dayandığını anladığım anda yapımcılarım Jimmy Jam ve Terry Lewis'e koşup beni korumalarını istemek yerine, onlara sırtımı dönüp cesurca oradan uzaklaştım. Bu, Nasty ve What Have You Done For Me Lately'nin doğuş hikayesidir. (Control albümü hakkında)
  • Saf değilim—Bir albüm veya bir şarkı hiçbir zaman dünyayı değiştiremez. Ben sadece müziğimin ve dansımın, dinleyicilerde ilgi uyandırmasını ve bu ilginin uzun süre kalması için uğraştım. Bu ilgi ne kadar uzun sürerse, insanların dönüp ne söylediğimize kulak verme oranı artmış olacaktı. (Rhythm Nation'daki sosyal mesaj içeriği hakkında)
  • Çoğu insan benim soyadımla ayakta kaldığımı düşünmüştü. Albüme soyadımı vermeyip sadece "janet."ı kullanmam, benim onlarsız da ayakta kalabileceğimi göstermekti. (janet. albümü hakkında)
  • `The Velvet Rope` (Kadife Halat) ismiyle bu ayrımı ve bu ayrılmışlığın verdiği hisleri ortaya koymak istedim. Tüm hayatım boyunca, ben bu halatın her iki tarafında da yer aldım. Özellikle çocukluğumda, kendimi çok yalnız, yanlış anlaşılmış ve terkedilmiş hissettim. (The Velvet Rope albümü için)
  • Birilerinin duygularını bir şekilde istismar ettiysem çok özür dilerim. Bu olay benim isteğim ve bilgim dahilinde gerçekleşmedi. MTV, CBS ve NFL'nin herhangi bir şekilde bu olaydan haberi yok, maalesef sonunda her şey kötüye gitti. (2004'teki skandal sonrası)
  • Albüm aşk ve sevgi hakkında, Damita Jo da bunun baş oyuncularından biri.(Damita Jo albümü hakkında)

Konuyla ilgili diğer Wikimedia sayfaları:

Commons'da Janet Jackson ile ilgili çoklu ortam dosyaları bulunmaktadır.

Vikipedi'de Janet Jackson ile ilgili ansiklopedik bilgi bulunmaktadır.